Ekstraklasa koszykarzy - Paweł Leończyk: taki wynik punktowy jest imponujący

2017-10-29, 08:23  Polska Agencja Prasowa

Anwil Włocławek rozgromił u siebie Czarnych Słupsk 114:80 notując czwarte zwycięstwo w ekstraklasie. "Taki wynik punktowy jest imponujący w europejskiej koszykówce" - powiedział podkoszowy włocławian Paweł Leończyk.

Podopieczni trenera Igora Milicicia zrewanżowali się tym samym Czarnym za porażkę w ćwierćfinale poprzednich rozgrywek, do którego przystępowali jako najlepszy zespół fazy zasadniczej.

"W europejskiej koszykówce taki wynik punktowy jest imponujący. Graliśmy dzisiaj skutecznie i wykorzystywaliśmy nasze przewagi. Gdy tylko mieliśmy do tego okazję - przyspieszaliśmy grę. Podjęliśmy dużo mądrych decyzji na boisku" - podkreślił były reprezentant kraju, który zdobył w sobotę 18 punktów. W drużynie gospodarzy skuteczniejszy był tylko Ivan Almeida - 25 "oczek".

Włocławianie kontrowali wynik spotkania od samego początku do końca. Mieli krótki przestój w trzeciej kwarcie, gdy zanotowali straty w trzech kolejnych akcjach, ale wtedy przewaga wynosiła już ponad dwadzieścia punktów.

"Ponawialiśmy akcje, dobrze zbieraliśmy na atakowanej tablicy i to dało nam sporo punktów. Staramy się grać trochę szybciej niż w tamtym roku. Szukamy łatwych punktów. To jest obarczone ryzykiem większej liczby strat, ale plusów jest więcej" - dodał Leończyk.

Wspomniał, że zarówno Anwil, jak i Czarni są obecnie innymi zespołami niż w trakcie wiosennego play off.

"Mogę mówić za siebie, ale nie traktowałem tego meczu w formie rewanżu. Stało się w ćwierćfinale to, co się stało. Postanowiłem sobie, że będę pamiętał o tym, żeby mieć motywację na przyszłość. Trzeba się starać więcej nie dopuścić do takiej sytuacji" - podsumował podkoszowy.

Włocławska publiczność w czwartej kwarcie skandowała nazwisko swojego trenera, który pomimo porażki ćwierćfinałowej z Czarnymi dostał od władz klubu szansę, żeby nadal pracować i rozwijać zespół.

"Trenowaliśmy w tym tygodniu bardzo ciężko. Kwestia rewanżu gdzieś siedziała w głowach, ale Słupsk ma obecnie inną drużynę i walczy w moim odczuciu o inne cele. My przystąpiliśmy do tego spotkania mocno skupieni i dominowaliśmy na boisku. Balonik z oczekiwaniami będzie pompowany do granic możliwości. Oczywiście nieco żartuje, ale trzeba nadal pamiętać, w jakim momencie sezonu jesteśmy. To dopiero początek rozgrywek" - wskazał Milicic.

Zdaniem Jarosława Zyskowskiego z Anwilu, jego zespół nie może sobie pozwalać na takie przestoje, jak ten w trzecie kwarcie. "Zrealizowaliśmy w tym spotkaniu większość założeń taktycznych" - ocenił zdobywca 13 punktów.

Trener gości Marek Łukomski powiedział, że od początku meczu nie było czego zbierać. "Anwil nas zmiażdżył. Tak jak zaczęliśmy dobrze mecz w Ostrowie i trzymaliśmy się do samego końca, tak dzisiaj rywale nie pozwolili nam rozwinąć skrzydeł. Dla mnie zbudowany we Włocławku zespół to TOP3 może nawet TOP2 ligi. Gratuluje włodarzom klubu" - dodał szkoleniowiec.

W jego zespole najskuteczniejszy był skrzydłowy C.J. Aiken, który rzucił 23 punkty. Włocławianie meczem z Czarnymi zapoczątkowali serię trzech gier u siebie. We wtorek zmierzą się ze Startem Lublin, a 5 listopada z Legią Warszawa. Słupszczanie dzień szybciej podejmą we własnej hali wicemistrzów kraju Polski Cukier Toruń.

Sport

PŚ w skokach - Polacy zadowoleni z treningu na Wielkiej Krokwi

2013-12-11, 19:36

Ekstraliga żużlowa - Walasek we Włókniarzu Częstochowa

2013-12-11, 19:32
Nową halę sportową ma Zespół Szkół im. Bydgoskich Olimpijczyków

Nową halę sportową ma Zespół Szkół im. Bydgoskich Olimpijczyków

2013-12-10, 16:18

MŚ 2014 - ponad milion chętnych na bilety w ciągu pierwszych 24 godzin

2013-12-10, 12:45

MŚ 2014 - mundial w Brazylii będzie zabójczy dla środowiska

2013-12-10, 08:50

MŚ piłkarek ręcznych - nieprzewidywalna Angola kolejnym rywalem Polek

2013-12-10, 08:48
Podbeskidzie - Zawisza 0:0 [wideo]

Podbeskidzie - Zawisza 0:0 [wideo]

2013-12-08, 17:58

PŚ w biathlonie - Pałka: w końcu wszystko zagrało

2013-12-08, 13:48

Wioślarze Lotto-Bydgostii zdobywają medale od 85 lat. Jubileuszowa gala w Operze Nova

2013-12-07, 22:05

Wisła Can-Pack Kraków – Energa Toruń 79:56

2013-12-07, 19:13
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę