Żużlowa Grand Prix - zawodnicy w drodze do Melbourne

2017-10-24, 19:22  Polska Agencja Prasowa

Polscy żużlowcy we wtorek wyruszyli w długą podróż do Melbourne, gdzie w sobotę (godz. 10.00 polskiego czasu) odbędzie się Grand Prix Australii - ostatnia eliminacja mistrzostw świata w tym sezonie.

Maciej Janowski wyleciał z Wrocławia po godz. 13. W Warszawie przesiądzie się do samolotu do Dubaju.

"Tam spotkam się z innymi zawodnikami i mechanikami, którzy lecą z Londynu" - powiedział zawodnik Sparty Wrocław na krótkim filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych.

O drugiej w nocy wyleciał natomiast Patryk Dudek wraz ze swoim zespołem. Po przesiadkach w Berlinie i Londynie spotka się z Janowskim w Dubaju.

"Nie zmieniamy taktyki. Lecimy do Australii, aby zachować swoje cele, które założyliśmy przed sezonem. Zrealizowaliśmy je z bardzo wysoką nadwyżką. Chcę zaliczyć fajne zawody i stanąć na podium. Kończę sezon z nadzieją, że wrócę zdrowy z koalą, kangurem i leniwcem" - zażartował Dudek w wywiadzie zamieszczonym na oficjalnej stronie Falubazu Zielona Góra.

Bliski zapewnienia sobie mistrzostwa świata jest Jason Doyle. Australijczyk prowadzi w klasyfikacji generalnej ze 142 punktami. Dudek (128 pkt) zapewnił, że nie podda się w pościgu za liderem. Musi jednak uważać na Brytyjczyka Taia Woffindena (115 pkt). Tuż za podium ze 113 punktami jest Janowski.

"Przy założeniu, że Woffinden zdobędzie 21 punktów, muszę zainkasować dziewięć, aby utrzymać drugie miejsce. Jednak zawsze goni się króliczka, więc Doyle jest ściganym przez całą grupę i ta gonitwa zakończy się dopiero po zawodach. Jeżeli w trakcie turnieju w Melbourne Doyle zapewni sobie końcowy triumf, to ja będę uciekał przed resztą zawodników" - przyznał Dudek.

W turnieju wystąpią dwaj pozostali Polacy: szósty w klasyfikacji Bartosz Zmarzlik (108 pkt) i 11. Piotr Pawlicki (79 pkt).

Do Melbourne zawodnicy mają przybyć w środę o godz. 22 czasu lokalnego (13 czasu polskiego). Do Polski wrócą 1 listopada. Natomiast sprzęt wyleciał do Melbourne już w poprzedni wtorek.

W piątek zaplanowany jest oficjalny trening, a dzień później o godz. 10.00 polskiego czasu rozpocznie się ostatnia w tym sezonie żużlowa Grand Prix.

Sport

Ważne zwycięstwo koszykarzy Anwilu

Ważne zwycięstwo koszykarzy Anwilu

2020-11-21, 22:04
Kolejna porażka toruńskich koszykarek w ekstraklasie

Kolejna porażka toruńskich koszykarek w ekstraklasie

2020-11-21, 18:34
Sukcesy pięściarzy z regionu na mistrzostwach Polski

Sukcesy pięściarzy z regionu na mistrzostwach Polski

2020-11-21, 08:55
Hokeiści Energi Toruń minimalnie przegrali na lodowisku wicelidera

Hokeiści Energi Toruń minimalnie przegrali na lodowisku wicelidera

2020-11-20, 20:21
Dobry występ dżudoczki z Włocławka na mistrzostwach Europy

Dobry występ dżudoczki z Włocławka na mistrzostwach Europy

2020-11-20, 17:18
Torunianka mistrzynią Polski w boksie

Torunianka mistrzynią Polski w boksie

2020-11-20, 13:15
Toruńscy hokeiści wygrali na lodowisku w Katowicach

Toruńscy hokeiści wygrali na lodowisku w Katowicach

2020-11-18, 21:43
Mistrz Polski lepszy od Astorii w Bydgoszcz Arenie

Mistrz Polski lepszy od Astorii w Bydgoszcz Arenie

2020-11-18, 21:38
Toruń gotowy do organizacji wielkich zawodów halowych

Toruń gotowy do organizacji wielkich zawodów halowych

2020-11-18, 11:41
Koszykarze Polskiego Cukru wygrali w Arenie Toruń

Koszykarze Polskiego Cukru wygrali w Arenie Toruń

2020-11-17, 19:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę