Ekstraklasa piłkarska - Legia analizuje zajścia z udziałem kibiców

2017-10-02, 18:30  Polska Agencja Prasowa

Władze Legii Warszawa analizują zajścia w nocy z 1 na 2 października po powrocie drużyny z przegranego meczu ligowego z Lechem Poznań 0:3 - poinformował klub w wydanym oświadczeniu. Jak podały liczne media, piłkarze zostali pobici przez kibiców.

"Legia Warszawa informuje, że dokładnie analizuje zajścia, które miały miejsce w nocy z 1 na 2 października, po powrocie drużyny z przegranego meczu w Poznaniu. Pierwsze ustalenia wskazują, że grupa osób weszła na teren stadionu zgodnie z przyjętą praktyką po meczach wyjazdowych, co nie dawało ochronie obiektu podstaw do niepokoju. Niestety po wjeździe autokaru na parking doszło do ostrej wymiany zdań i szarpaniny z udziałem zawodników oraz członków sztabu, które łącznie trwały ok. 8 minut" - można przeczytać na oficjalnej stronie stołecznego klubu.

Sprawę incydentu odnotowują liczne media, m.in. "Przegląd Sportowy" oraz portale Weszło.com i Legia.net. Z zamieszczonych tam relacji wynika, że do zdarzenia miało dojść w nocy z niedzieli na poniedziałek po powrocie piłkarzy mistrza Polski po przegranym w Poznaniu meczu ekstraklasy z Lechem 0:3. Grupa zagorzałych fanów zespołu niezadowolonych z wyników drużyny miała czekać na zawodników. Według relacji, miało dojść do przepychanek, a piłkarze byli szturchani czy nawet uderzani rękami. Poszkodowany miał zostać też asystent trenera Aleksandar Vukovic.

"Klub ma świadomość silnych emocji związanych z niepowodzeniem sportowym drużyny, ale jednoznacznie potępia wyrażanie ich w sposób odbiegający od przyjętych norm. Podstawową zasadą w Legii powinna być zasada wzajemnego szacunku. Nawet w trudnych i konfliktowych sytuacjach klub nie będzie tolerował przekraczania normalnie obowiązujących granic" - napisano w oświadczeniu.

Zapewniono jednocześnie, że cała sprawa będzie dalej analizowana, a "na podstawie wyciągniętych wniosków klub podejmie wszelkie możliwe działania, aby zapewnić zawodnikom i wszystkim pracownikom pełne bezpieczeństwo".

W 11 kolejkach ekstraklasy legioniści doznali już pięciu porażek i z dorobkiem 16 punktów zajmują ósmą lokatę w tabeli. Zespół nie awansował też do fazy grupowej ani Ligi Mistrzów, ani Ligi Europejskiej.

Sport

MŚ 2018 - Anglia, nie bez trudu, wygrała z Tunezją

MŚ 2018 - Anglia, nie bez trudu, wygrała z Tunezją

2018-06-18, 23:05
MŚ 2018 - Belgia pewnie wygrała z Panamą

MŚ 2018 - Belgia pewnie wygrała z Panamą

2018-06-18, 20:36
MŚ 2018  Adam Nawałka: mecz z Senegalem może być kluczowy

MŚ 2018 – Adam Nawałka: mecz z Senegalem może być kluczowy

2018-06-18, 20:32
Ekstraklasa siatkarzy - od sezonu 201920 spadać będzie jeden zespół

Ekstraklasa siatkarzy - od sezonu 2019/20 spadać będzie jeden zespół

2018-06-18, 20:26
MŚ 2018 - Szwecja wygrała z Koreą Południową

MŚ 2018 - Szwecja wygrała z Koreą Południową

2018-06-18, 20:22
Rankingi WTA - Radwańska nadal na 31. pozycji, Halep liderką

Rankingi WTA - Radwańska nadal na 31. pozycji, Halep liderką

2018-06-18, 20:16
Zbliża się 4. Enea Bydgoszcz Triathlon

Zbliża się 4. "Enea Bydgoszcz Triathlon"

2018-06-18, 16:34
MŚ 2018 - remis Brazylii ze Szwajcarią

MŚ 2018 - remis Brazylii ze Szwajcarią

2018-06-17, 22:53
Liga Narodów siatkarzy - kolejna porażka. Tym razem Polacy słabsi od Serbii

Liga Narodów siatkarzy - kolejna porażka. Tym razem Polacy słabsi od Serbii

2018-06-17, 22:34
Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń przegrał w Lesznie

Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń przegrał w Lesznie

2018-06-17, 21:41
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę