ME koszykarzy – do Hamburga w 14-osobowym składzie, 2 zawodników Polskiego Cukru Toruń

2017-08-17, 11:57  Polska Agencja Prasowa

W 14-osobowym składzie, bez Filipa Matczaka, przygotowująca się do mistrzostw Europy (początek 31 sierpnia) reprezentacja Polski koszykarzy poleciała w czwartek na turniej do Hamburga (18-20 sierpnia). W zespole znaleźli się dwaj koszykarze Polskiego Cukru Toruń - Karol Gruszecki i Aaron Cel.

23-letni Matczak, który siedem lat temu z reprezentacją Polski do lat 17 właśnie w Hamburgu zdobył srebrny medal mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej, a w tym roku zadebiutował w drużynie narodowej seniorów, jest kolejnym zawodnikiem, któremu trener Mike Taylor podziękował za współpracę w obecnym cyklu przygotowawczym.

Wiadomo też, że wyjazdem do Niemiec kończy tegoroczną przygodę z reprezentacją inny debiutant, 23-letni rozgrywający Andy Mazurczak. Są natomiast z drużyną środkowi Maciej Lampe i torunianin Przemysław Karnowski, gotowi do treningów i gier po przebytych operacjach, odpowiednio, biodra i kciuka. Zanosi się na to, że na pozycjach podkoszowych selekcjoner będzie miał kłopoty bogactwa przy ustalaniu składu na Eurobasket.

Silnie obsadzony turniej w Hamburgu, gdzie ekipa Taylora zagra z wicemistrzem olimpijskim Serbią (piątek, 21.00) z Milosem Teodosicem, który ostatecznie dał się namówić na grę w NBA i przechodzi z CSKA Moskwa do Los Angeles Clippers, Niemcami (sobota, 17.30) i Rosją (niedziela, 17.30), będzie dla Lampego i Karnowskiego testem pełnej przydatności do drużyny.

"To wymarzona sytuacja dla trenera, móc wybierać z szerszego grona dobrych graczy rywalizujących o miejsce w ekipie i sprawdzać ich w meczach z wymagającymi rywalami. Serbia i Rosja to świetne zespoły, moim zdaniem - kandydaci do zdobycia mistrzostwa Europy. Niemcy przed własną publicznością też będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony" - powiedział PAP szkoleniowiec biało-czerwonych.

W Hamburgu jego drużyna rozegra swoje szóste, siódme i ósme spotkanie w trakcie przygotowań do Eurobasketu. Dotychczasowy bilans to trzy zwycięstwa i dwie porażki.

Polska w dwóch pierwszych sparingach pokonała w Wałbrzychu Czechy 101:78 i 85:72, następnie w Kłajpedzie przegrała z Litwą 58:59 i wygrała z Łotwą 80:76, by w kolejnym spotkaniu z tym drugim rywalem przegrać w Rydze 65:77.

Po turnieju w Hamburgu ostatni sprawdzian czeka reprezentację przed własną publicznością. W dniach 24-26 sierpnia w Legionowie Polska podejmie innych uczestników Eurobasketu - Węgry, Wielką Brytanię i Izrael.

Biało-czerwoni w pierwszej fazie ME zagrają w grupie A w Helsinkach (31 sierpnia - 6 września). Ich rywalami będą: Słowenia, Islandia, Finlandia, Francja i Grecja.

Współgospodarzami Eurobasketu 2017 z udziałem 24 ekip są w fazie grupowej Turcja, Finlandia, Izrael i Rumunia. Do 1/8 finału awans wywalczą po cztery najlepsze zespoły. Druga, pucharowa faza turnieju odbędzie się w Stambule.

Sport

Sensacja w Bydgoszczy Artego przegrało z ostatnią drużyną w tabeli [dźwięk]

Sensacja w Bydgoszczy! Artego przegrało z ostatnią drużyną w tabeli [dźwięk]

2020-03-07, 18:41
Toruńscy hokeiści oficjalnie zakończyli sezon [dźwięk]

Toruńscy hokeiści oficjalnie zakończyli sezon [dźwięk]

2020-03-07, 14:39
Anwil wygrał w Gliwicach, Polski Cukier przegrał w Gdyni

Anwil wygrał w Gliwicach, Polski Cukier przegrał w Gdyni

2020-03-06, 22:10
Bydgoscy żużlowcy wrócili z obozu w Cetniewie, aby spotkać się z kibicami

Bydgoscy żużlowcy wrócili z obozu w Cetniewie, aby spotkać się z kibicami

2020-03-06, 17:11
Wyrok ws. korupcji w piłce nożnej. Jest wątek bydgoski

Wyrok ws. korupcji w piłce nożnej. Jest wątek bydgoski

2020-03-06, 16:50
Tenisiści stołowi z Torunia zgodnie z planem wygrali kolejny mecz Superligi

Tenisiści stołowi z Torunia zgodnie z planem wygrali kolejny mecz Superligi

2020-03-05, 20:29
Paweł Wojciechowski ambasadorem Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu [wideo]

Paweł Wojciechowski ambasadorem Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu [wideo]

2020-03-05, 17:08
Artego wygrało w Polkowicach, a Energa przegrała w Gorzowie

Artego wygrało w Polkowicach, a Energa przegrała w Gorzowie

2020-03-04, 20:41
Klaudia Breś ze srebrem mistrzostw Europy w strzelectwie - już w Bydgoszczy [dźwięk]

Klaudia Breś ze srebrem mistrzostw Europy w strzelectwie - już w Bydgoszczy! [dźwięk]

2020-03-04, 14:45
Pewne zwycięstwo toruńskich koszykarzy nad Kingiem Szczecin

Pewne zwycięstwo toruńskich koszykarzy nad Kingiem Szczecin

2020-03-04, 06:53
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę