KMŚ siatkarzy - PGE Skra wśród ośmiu uczestników turnieju w Polsce

2017-08-08, 18:49  Polska Agencja Prasowa

Siatkarze PGE Skry Bełchatów będą drugim, obok mistrza kraju Zaksy Kędzierzyn-Koźle, polskim zespołem, który wystąpi w Klubowych Mistrzostwach Świata. W tym roku turniej po raz pierwszy odbędzie się przed polską publicznością (11-17 grudnia).

Szefowie wicemistrzów Polski swój udział w KMŚ potwierdzili we wtorek. Siatkarze z Bełchatowa po raz czwarty będą rywalizować o to trofeum. Do tej pory nie udało im się zdobyć tęczowej koszulki, ale zawsze wracali z medalem. W 2009 i 2010 roku sięgnęli po wicemistrzostwo, a w 2012 zdobyli brąz.

"Cieszymy się, że po pięciu latach ponownie zagramy w Klubowych Mistrzostwach Świata. W turnieju wystąpią najlepsze zespoły globu, bardzo utytułowane, więc zapowiada się bardzo wysoki poziom" – powiedział prezes PGE Skry Konrad Piechocki.

W tegorocznych KMŚ, oprócz polskich drużyn, wystąpią również: triumfator dwóch ostatnich edycji Ligi Mistrzów i mistrz Rosji Zenit Kazań, najlepszy włoski zespół Lube Civitanova, broniący tytułu zwycięzca mistrzostw Ameryki Południowej i Brazylii Sada Cruzeiro Volei, czołowa argentyńska ekipa Club Ciudad de Bolivar, mistrz Iranu Sarmayeh Bank Teheran VC, a stawkę uzupełni jeszcze jedna drużyna z "dziką kartą".

Turniej po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Znany jest termin - 11-17 grudnia, ale nie wybrano jeszcze jego miast-gospodarzy.

"Cieszylibyśmy się, gdyby jedna z grup swoje mecze rozegrała w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie zawsze mogliśmy liczyć na doping naszych kibiców" – przyznał wiceprezes PGE Skry Grzegorz Stawinoga.

KMŚ odbywają się z przerwami od 1989 roku. Cztery ostatnie edycje odbyły się w brazylijskim mieście Betim. W sumie przeprowadzono 12 edycji, a najczęściej - cztery razy - triumfowali siatkarze włoskiego Trentino Volley.

W tym roku uczestnicy KMŚ będą rywalizować w nowej formule. Faza grupowa rozegrana zostanie w dwóch miastach między 11 i 14 grudnia, po czym dwa najlepsze zespoły każdej z grup przeniosą się do innego miasta, gdzie zostaną rozegrane półfinały i finał. W planach jest także organizacja meczu Legend Siatkówki z udziałem byłych gwiazd tej dyscypliny.

Sport

Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil Włocławek i Polski Cukier Toruń poznali rywali

Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil Włocławek i Polski Cukier Toruń poznali rywali!

2019-07-04, 15:36
Wimbledon 2019 - Hurkacz po raz pierwszy w trzeciej rundzie Wielkiego Szlema

Wimbledon 2019 - Hurkacz po raz pierwszy w trzeciej rundzie Wielkiego Szlema

2019-07-03, 19:06
Z medalami wróciły do Bydgoszczy. Mińsk to były dla nas Mistrzostwa Europy

Z medalami wróciły do Bydgoszczy. ”Mińsk to były dla nas Mistrzostwa Europy"

2019-07-03, 15:35
Liga Narodów siatkarek - Polki zaczęły świetnie, ale przegrały z Amerykankami

Liga Narodów siatkarek - Polki zaczęły świetnie, ale przegrały z Amerykankami

2019-07-03, 11:41
Hala Łuczniczka zmienia nazwę Wybrano nowego sponsora tytularnego

Hala Łuczniczka zmienia nazwę! Wybrano nowego sponsora tytularnego

2019-07-03, 09:43
Mityng w Poznaniu - triumf Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce

Mityng w Poznaniu - triumf Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce

2019-07-02, 21:56
Liga Narodów siatkarek - w środę Polki zaczynają walkę w turnieju finałowym

Liga Narodów siatkarek - w środę Polki zaczynają walkę w turnieju finałowym!

2019-07-02, 19:01
Wimbledon 2019 - Magda Linette po raz pierwszy w drugiej rundzie

Wimbledon 2019 - Magda Linette po raz pierwszy w drugiej rundzie

2019-07-02, 17:43
Ekstraklasy koszykarzy - Simon zostaje w Anwilu. Nowy gracz w Enea Astorii

Ekstraklasy koszykarzy - Simon zostaje w Anwilu. Nowy gracz w Enea Astorii

2019-07-02, 15:55
Wimbledon 2019 - porażka Majchrzaka i awans Hurkacza do 2. rundy

Wimbledon 2019 - porażka Majchrzaka i awans Hurkacza do 2. rundy

2019-07-01, 21:56
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę