Ekstraklasa koszykarzy - Chorwat zostaje w Anwilu Włocławek

2017-07-25, 21:18  Szymon Łożyński
Na zdjęciu Chorwat Josip Sobin, który w sezonie 2017/2018 będzie grał dla Anwilu Włocławek. Fot. kkwloclawek.pl

Na zdjęciu Chorwat Josip Sobin, który w sezonie 2017/2018 będzie grał dla Anwilu Włocławek. Fot. kkwloclawek.pl

Coraz mniej niewiadomych w składzie Anwilu na sezon 2017/2018. We włocławskiej drużynie zdecydował się pozostać Josip Sobin. Dla Chorwata będzie to drugi sezon w barwach zespołu z kujawsko-pomorskiego.

28-letni środkowy otrzymał oferty gry za granicą, ale zdecydował się pozostać w Polsce i nadal grać dla Anwilu. Chorwacki koszykarz podpisał umowę na rok z możliwością automatycznego przedłużenia jej o kolejne rozgrywki gdy włocławski zespół zgłosi się do europejskich pucharów po sezonie 2017/2018.

- Bez dwóch zdań Josip to jeden z kilku, jeśli nie najlepszy center w historii tego klubu: świetnie wyszkolony, mający bardzo bogaty repertuar zdobywania punktów, a dodatkowo ciężko harujący w defensywie i mający wielką etykę pracy na treningach. Dlatego jestem bardzo zadowolony z faktu, że kibice Anwilu będą mogli oglądać go w grze w następnym sezonie - taką wypowiedź prezesa zarządu włocławskiego klubu Arkadiusza Lewandowskiego możemy znaleźć na oficjalnej stronie drużyny.

W poprzednim sezonie Josip Sobin zagrał we wszystkich 37 spotkaniach Anwilu, średnio zdobywając 10,9 punktu. Do tego Chorwat miał 6,4 zbiórki; 1,6 asysty i 1,1 przechwytu na mecz.

Po podpisaniu nowej umowy z Sobinem kadra Anwilu na nowe rozgrywki liczy już 7 zawodników. Oprócz Chorwata barwy włocławskiej drużyny reprezentować będą: Paweł Leończyk, Kamil Łączyński, Jarosław Zyskowski, Rafał Komenda, Michał Nowakowski i Myles McKay. Trenerem pozostał Igor Milicić.

Czy w sezonie 2017/2018 drużyna Anwilu Włocławek zdobędzie medal mistrzostw Polski?

TakNieGłosuj i zobacz wyniki!

Sport

Enea Abramczyk Astoria Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny

Enea Abramczyk Astoria! Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny

2021-07-26, 18:15
IO w Tokiotenis - Świątek: czułam, że jestem pod ścianą

IO w Tokio/tenis - Świątek: czułam, że jestem pod ścianą

2021-07-26, 14:15
IO w Tokiotenis - Iga Świątek odpada z turnieju

IO w Tokio/tenis - Iga Świątek odpada z turnieju

2021-07-26, 12:52
PGE Ekstraliga - Apator minimalnie słabszy od Motoru

PGE Ekstraliga - Apator minimalnie słabszy od Motoru

2021-07-26, 10:49
IO Tokiosiatkówka - pierwsze zwycięstwo Polaków. 3:0 z Włochami

IO Tokio/siatkówka - pierwsze zwycięstwo Polaków. 3:0 z Włochami

2021-07-26, 09:16
IO w Tokio - Dobry początek polskich żeglarzy, wygrana Hurkacza, udany dzień gospodarzy

IO w Tokio - Dobry początek polskich żeglarzy, wygrana Hurkacza, udany dzień gospodarzy

2021-07-25, 19:27
Energa Basket Liga - Astoria zamyka skład, Klavs Cavars nowym centrem zespołu [wideo]

Energa Basket Liga - Astoria zamyka skład, Klavs Cavars nowym centrem zespołu [wideo]

2021-07-25, 12:11
IO w Tokio - Falstart siatkarzy, wygrana Świątek, tłumy kibiców na kolarstwie

IO w Tokio - Falstart siatkarzy, wygrana Świątek, tłumy kibiców na kolarstwie

2021-07-24, 18:04
IO w Tokio - Makowski: brak medalu Polaków będzie porażką

IO w Tokio - Makowski: brak medalu Polaków będzie porażką

2021-07-23, 20:57
Cesarz Naruhito otworzył igrzyska, Naomi Osaka zapaliła znicz. Tokio 2020 w cieniu pandemii

Cesarz Naruhito otworzył igrzyska, Naomi Osaka zapaliła znicz. Tokio 2020 w cieniu pandemii

2021-07-23, 16:40
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę