Ekstraklasa siatkarek - Anna Werblińska odchodzi z Chemika Police

2017-05-31, 16:32  Polska Agencja Prasowa

Po czterech latach gry zwieńczonej zdobyciem czterech tytułów mistrzyń kraju i trzech Pucharów Polski Anna Werblińska rozstaje się z siatkarskim zespołem Chemik Police.

„Nie podjęłam decyzji co do swojej przyszłości. Muszę wraz z mężem zastanowić się nad tym, co dalej” – mówiła 33-letnia Werblińska tuż po zakończeniu rozgrywek Orlen Ligi.

Po miesiącu od fety z okazji szóstego mistrzostwa Polski dla Polic była kapitan drużyny i czołowa skrzydłowa w kraju zdecydowała rozstać się z klubem. To czwarta zawodniczka, która nie zagra w Chemiku w przyszłym sezonie. Wcześniej z zespołem pożegnały się: Aleksandra Jagieło, Joanna Wołosz i Jelena Blagojevic. Nowe kontrakty podpisały jedynie Stefana Veljkovic i młoda Amerykanka Alex Holston.

Werblińska grę w Chemiku rozpoczęła tuż po awansie klubu do ekstraklasy w 2013 r. Wcześniej zdobywała mistrzostwo kraju z Aluprofem Bielsko-Biała i Muszynianką Muszyna. To właśnie z tego drugiego klubu przeniosła się na Pomorze Zachodnie. Wraz z zespołem Chemika przez trzy edycje grała w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. W 2014 r. zagrała w turnieju Final Four LM organizowanym przez policki klub. Chemik zajął w nim czwarte miejsce.

„W Chemiku spędziłam fantastyczny czas, którego nigdy nie zapomnę. Minione cztery lata dały mi mnóstwo emocji, radości, sukcesów. Poza sukcesami sportowymi, miałam możliwość poznać wielu wspaniałych ludzi. Nawiązałam nowe przyjaźnie. Police i Szczecin będą zawsze bliskie mojemu sercu. Dziękuję sponsorom. Grupie Azoty i wszystkim innym, dzięki którym mogłam się tutaj znaleźć, grać dla wspaniałych kibiców, być w najlepszym klubie w Polsce i razem ze sztabem i koleżankami zdobywać trofea. Nikt nie zabierze mi tych pięknych chwil, które przeżyłam w Chemiku. Dziękuję! Będę tęsknić” – powiedziała cytowana na oficjalnej stronie klubu z Polic była już skrzydłowa Chemika.

Sport

Żużlowa Grand Prix  zwycięstwo Kołodzieja w Pradze, Dudek trzeci

Żużlowa Grand Prix – zwycięstwo Kołodzieja w Pradze, Dudek trzeci

2019-06-15, 22:53
Liga Narodów siatkarzy - zacięty mecz, ale Polska przegrała z Iranem

Liga Narodów siatkarzy - zacięty mecz, ale Polska przegrała z Iranem

2019-06-15, 20:32
Żużlowa Grand Prix  Zmarzlik i Dudek na czele przed zawodami w Pradze

Żużlowa Grand Prix – Zmarzlik i Dudek na czele przed zawodami w Pradze

2019-06-15, 12:00
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek mistrzem Polski po raz drugi z rzędu

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek mistrzem Polski po raz drugi z rzędu!

2019-06-14, 22:19
Ekstraklasa siatkarzy - Piotr Lipiński wraca do Chemika Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy - Piotr Lipiński wraca do Chemika Bydgoszcz!

2019-06-14, 18:00
Liga Narodów siatkarzy - Polacy przegrali z Rosją

Liga Narodów siatkarzy - Polacy przegrali z Rosją

2019-06-14, 17:03
Ranking FIFA - awans Polski na 19. miejsce, Belgia nadal liderem

Ranking FIFA - awans Polski na 19. miejsce, Belgia nadal liderem

2019-06-14, 16:06
Diamentowa Liga 2019  rekord Polski Marcina Lewandowskiego na milę

Diamentowa Liga 2019 – rekord Polski Marcina Lewandowskiego na milę

2019-06-14, 07:24
Ekstraklasa koszykarzy - komplet widzów obejrzy bój o złoto w Toruniu. Transmisja w Polskim Radiu PiK

Ekstraklasa koszykarzy - komplet widzów obejrzy bój o złoto w Toruniu. Transmisja w Polskim Radiu PiK!

2019-06-13, 17:25
Liga Narodów siatkarek - Polki blisko zwycięstwa z Turczynkami

Liga Narodów siatkarek - Polki blisko zwycięstwa z Turczynkami

2019-06-13, 14:08
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę