French Open 2017 - Radwańska: najważniejsze, że jest zdrowie

2017-05-31, 11:24  Polska Agencja Prasowa

Po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją stopy Agnieszka Radwańska udanie wróciła na korty. We wtorek w pierwszej rundzie French Open pewna siebie, rozluźniona i uśmiechnięta pokonała Francuzkę Fionę Ferro. "Najważniejsze, że jest zdrowie" - powiedziała Polka.

Radwańska, która swój ostatni mecz rozegrała w Stuttgarcie pod koniec kwietnia, gdzie uległa Jekaterinie Makarowej w pierwszej rundzie, wycofała się kolejno z turniejów w Madrycie i Rzymie z powodu kontuzji stopy. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego zaznaczyła w rozmowie z PAP, iż była to jedyna możliwa decyzja. Decyzja, która pozwoliła jej uniknąć jeszcze dłuższej przerwy w grze i nieobecności na kortach Rolanda Garrosa.

"Nie ma nic gorszego niż wychodzenie na kort, gdy coś boli. To faktycznie jest tak frustrujące i irytujące, że z piłki na piłkę człowiek się czuje coraz gorzej i gdzieś tam to ciało zaczyna inaczej pracować. Jednak jest to takie, jak to się mówi, domino. Coś jednego boli, inaczej się obciąża nogę, za chwilę druga bolała i tak też u mnie było. Zaczęła mnie boleć lewa i to był znak, że trzeba było gdzieś przestać i coś z tym zrobić, bo za chwilę to się skończy tragicznie i będzie mnie czekać kilka miesięcy przerwy, a nie kilka tygodni" – podkreśliła polska zawodniczka.

"Więc zrobiłam co mogłam, mnóstwo zastrzyków, badań i USG i gdzieś tam nie było do końca wiadomo co to jest. Okazało się, że te zastrzyki na początku nie były robione w tych miejscach, gdzie była ta dolegliwość i stąd gdzieś tam się to przedłużało o kilka tygodni. Ale w meczu 1. rundy w Paryżu czułam się sobą i mogłam jednak zrobić ten wślizg, wykrok bez żadnego bólu. Najważniejsze jest to, że zdrowie jest. Czułam się dobrze i mam nadzieję, że tak będzie w drugim meczu" – dodała.

Po przekonującej wygranej 6:1, 6:1 nad reprezentantką gospodarzy, 208. w rankingu WTA Ferro, która dostała się do turnieju dzięki "dzikiej karcie", rozstawiona z "dziewiątką" Radwańska podchodzi ze spokojem do następnych meczów. Jest też ostrożna co do swoich szans w turnieju mimo nieobecności, lub odpadnięcia już kilku czołowych zawodniczek.

"To pytanie pada za każdym razem, bo zawsze kogoś nie ma, bo ktoś ma kontuzję, bo ktoś gdzieś przegrał, ktoś jest w ciąży i ktoś nie jest w ciąży. Zawsze jest tych kilka innych, które grają na tym samym poziomie. Jest wiele dziewczyn, które mają niższy ranking, ale też potrafią wygrać z najlepszymi, tym bardziej teraz, gdy ten poziom jest bardzo wyrównany. Ja po prostu myślę indywidualnie o każdym następnym meczu i zobaczymy, jak to będzie" – odparła krakowianka, zdradzając jednak konkretny cel na tegoroczny Roland Garros.

"Zawsze jest plan minimum. Ten drugi tydzień jest takim planem minimum. Nigdy nie jest fajnie przegrywać w pierwszym tygodniu" – powiedziała Radwańska, która uchyliła też rąbka tajemnicy odnośnie daty ślubu z Dawidem Celtem.

"Będzie to raczej pod koniec roku. Na pewno nie w najbliższych tygodniach" – zapewniła.

W kolejnym meczu dziesiąta w rankingu światowym Polka zmierzy się z Belgijką Alison Van Uytvanck - 113. na liście WTA. Obie zawodniczki grały ze sobą do tej pory dwukrotnie. Raz na turnieju w Belgii ćwierćfinał, a drugi raz w Pucharze Federacji. Radwańska wygrała oba pojedynki w dwóch setach.

Sport

PŚ w wioślarstwie 2019 - zwycięstwo męskiej czwórki podwójnej

PŚ w wioślarstwie 2019 - zwycięstwo męskiej czwórki podwójnej

2019-06-24, 09:00
Liga Narodów siatkarzy - Polska pokonała Włochy po niesamowitym tie-breaku

Liga Narodów siatkarzy - Polska pokonała Włochy po niesamowitym tie-breaku!

2019-06-24, 07:59
Agnieszka Radwańska w Bydgoszczy: Dostałam drugie, nowe życie [wywiad]

Agnieszka Radwańska w Bydgoszczy: Dostałam drugie, nowe życie [wywiad]

2019-06-23, 17:40
Liga Narodów siatkarzy - Polacy wygrali z Serbią i wciąż są w grze o Final Six

Liga Narodów siatkarzy - Polacy wygrali z Serbią i wciąż są w grze o Final Six

2019-06-23, 08:00
Piłkarskie MME - Polacy odpadli z turnieju i stracili szansę na igrzyska

Piłkarskie MME - Polacy odpadli z turnieju i stracili szansę na igrzyska

2019-06-23, 07:00
Agnieszka Radwańska rozegrała w Bydgoszczy mecz pokazowy

Agnieszka Radwańska rozegrała w Bydgoszczy mecz pokazowy

2019-06-22, 22:07
ME w szermierce 2019 - złoty medal polskich szpadzistek

ME w szermierce 2019 - złoty medal polskich szpadzistek!

2019-06-22, 21:30
PŚ w wioślarstwie w Poznaniu - Artur Mikołajczewski z Gopło Kruszwica na 2. miejscu

PŚ w wioślarstwie w Poznaniu - Artur Mikołajczewski z Gopło Kruszwica na 2. miejscu

2019-06-22, 20:45
Liga Narodów siatkarek - Brazylia i USA grupowymi rywalkami Polek w Final Six

Liga Narodów siatkarek - Brazylia i USA grupowymi rywalkami Polek w Final Six

2019-06-22, 15:11
Liga Narodów - polscy siatkarze wygrali z Argentyną po tie-breaku

Liga Narodów - polscy siatkarze wygrali z Argentyną po tie-breaku

2019-06-22, 09:27
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę