Ekstraklasa koszykarzy (play-off) - torunianie blisko półfinału! Wygrana Anwilu!

2017-05-06, 17:37  Szymon Łożyński
Koszykarze Polskiego Cukru wykorzystali atut własnej hali i po dwóch ćwierćfinałowych meczach z Rosą Radom prowadzą już 2:0. Fot. Szymon Łożyński

Koszykarze Polskiego Cukru wykorzystali atut własnej hali i po dwóch ćwierćfinałowych meczach z Rosą Radom prowadzą już 2:0. Fot. Szymon Łożyński

W sobotę koszykarskie drużyny z naszego regionu rozgrywały drugie spotkania w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Polski Cukier Toruń po raz drugi pokonał Rosę Radom, tym razem 87:78, i w całej rywalizacji do 3 zwycięstw prowadzi już 2:0. Realną szansę na awans do półfinału zachowali także koszykarze Anwilu. W drugim ćwierćfinałowym pojedynku z Energą Czarni Słupsk włocławianie zrewanżowali się przyjezdnym za porażkę na inaugurację i tym razem wygrali 72:70. W rywalizacji do 3 zwycięstw jest zatem remis 1:1.

Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 87:78 (24:23, 26:8, 20:24, 17:23)

składy:

Polski Cukier:
Śnieg (1), Sulima (10), Trotter (10), Wiśniewski (13), Skifić (11), Sanduł, Diduszko (14), Mdobj (9), Weaver (19)

Rosa: Witka (3), Bojanowski (1), Harrow (16), Zajcew (16), Zyskowski (8), Szymkiewicz (9), Sokołowski (14), Zegzuła, Adams, Jeszke, Jackson (12)

***

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 72:70 (20:19, 16:23, 17:12, 19:16)

składy:

Anwil: McCray (7), Haws (12), Jaramaz (10), Bartosz (2), Łączyński (9), Dmitriev (5), Sobin (12), Washington (5), Leończyk (8), Młynarski (2)

Energa Czarni: Dąbrowski, Seweryn (9), Ginyard (11), Goods (5), Bachynski, Cesnauskis (3), Surmacz (14), Lewis (7), Kravish (21)

W niedzielę w ćwierćfinałach Ekstraklasy koszykarzy zostaną rozegrane drugie pojedynki w parach Stelmet BC Zielona Góra kontra Polpharma Starogard Gdański (20:30) oraz BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski kontra MKS Dąbrowa Górnicza (18:00). Po pierwszych, piątkowych pojedynkach po 1:0 prowadzą obrońcy tytułu Stelmet oraz trzeci zespół rundy zasadniczej Stal Ostrów Wlkp.

Z kolei duety Polski Cukier - Rosa oraz Anwil - Energa Czarni rywalizację wznowią we wtorek 9 maja. Tego dnia odbędą się trzecie spotkania ćwierćfinałowe w tych dwóch parach. O godzinie 17:45 torunian czeka wyjazdowe starcie z Rosą. Z kolei pojedynek Energi Czarnych z Anwilem zaplanowano na 20:00.

Wypowiedzi po drugim meczu Polski Cukier Toruń - Rosa Radom (przygotował Szymon Łożyński)

Sport

Lekkoatletyczne HMP - złoty medal i świetny wynik Ewy Swobody na 60 m, medale dla lekkoatletów z regionu

Lekkoatletyczne HMP - złoty medal i świetny wynik Ewy Swobody na 60 m, medale dla lekkoatletów z regionu

2021-02-21, 10:23
Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski - dwa minima na HME. Toruń szczęśliwy dla Duszyńskiego i Kaczmarek

Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski - dwa minima na HME. Toruń szczęśliwy dla Duszyńskiego i Kaczmarek

2021-02-20, 17:44
PŚ w skokach - Polska siódma w konkursie drużyn mieszanych

PŚ w skokach - Polska siódma w konkursie drużyn mieszanych

2021-02-20, 14:00
Tauron Liga - Joker Świecie wraca z Wrocławia z punktem

Tauron Liga - Joker Świecie wraca z Wrocławia z punktem

2021-02-20, 12:15
KoszKadra - Polacy awansowali na mistrzostwa Europy mimo minimalnej porażki z Hiszpanią

KoszKadra - Polacy awansowali na mistrzostwa Europy mimo minimalnej porażki z Hiszpanią

2021-02-20, 11:39
W ten weekend najważniejsza będzie lekkoatletyka, czyli mistrzostwa w Toruniu

W ten weekend najważniejsza będzie lekkoatletyka, czyli mistrzostwa w Toruniu!

2021-02-19, 19:38
Kamil Stoch drugi w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Rasnovie

Kamil Stoch drugi w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Rasnovie

2021-02-19, 16:25
Igrzyska Olimpijskie w Tokio - Seiko Hashimoto szefową Komitetu Organizacyjnego

Igrzyska Olimpijskie w Tokio - Seiko Hashimoto szefową Komitetu Organizacyjnego

2021-02-19, 08:00
Energa Basket Liga Kobiet - Basket 25 przegrywa w Lublinie

Energa Basket Liga Kobiet - Basket 25 przegrywa w Lublinie

2021-02-18, 19:17
Alpejskie MŚ - Gąsienica-Daniel szósta w gigancie, zwycięstwo Gut-Behrami

Alpejskie MŚ - Gąsienica-Daniel szósta w gigancie, zwycięstwo Gut-Behrami

2021-02-18, 16:29
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę