Kibice przyszli przed bydgoski szpital wesprzeć Tomasza Golloba

2017-04-25, 20:17  Polska Agencja Prasowa

Przed bydgoskim Wojskowym Szpitalem Klinicznym w Bydgoszczy zebrali się we wtorkowy wieczór kibice. Wywiesili na płocie transparenty z hasłami wsparcia dla żużlowca. "Trzymamy za niego kciuki. Na pewno jest bardzo smutny, więc chcemy go wesprzeć" - powiedział PAP nastoletni Maks.

Solidarność z mistrzem wykazują zarówno fani Polonii Bydgoszcz, w której zaczynał swoją karierę w czarnym sporcie, jak również obecnego klubu GKM-u Grudziądz. Żużlowca w szpitalu odwiedzili ojciec Władysław i brat Jacek.

"To najlepszy zawodnik w historii tej dyscypliny. Kiedy nas potrzebował bardziej niż dzisiaj? Musimy tutaj przychodzić i pokazywać, że z nim jesteśmy. Już wiemy, że się wybudził, mamy nadzieję, że z jego możliwością chodzenia też będzie wszystko dobrze" - mówiła sympatyczka poszkodowanego żużlowca Mariola.

Na płocie wywieszono transparenty z hasłami m.in. "Tomek – trzymaj się", "Tomek – jesteśmy z Tobą" oraz zdjęcia żużlowca z różnych imprez, a także szaliki w biało-czerwonych barwach. Grupy pojawiają się przed kliniką rotacyjnie. Pierwsze osoby były już w niedzielę, a w poniedziałkowy wieczór wiele osób wznosiło okrzyki i śpiewało pieśni na cześć sportowca, który jest niezwykle popularny w żużlowym środowisku.

"Zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze daleka droga do bardziej optymistycznych informacji. Chciałem, żeby Tomek dowiedział się za pośrednictwem mediów, że kibice są za nim na miejscu w Grudziądzu, ale również tutaj w Bydgoszczy go nie zostawiają samego" - dodał kibic GKM-u Maciej Wrzeszcz.

Już wcześniej Grudziądzki Klub Motorowy pod hasłem #MistrzJestJeden rozpoczął zbiórkę pieniędzy na leczenie Golloba, który w niedzielę uległ wypadkowi podczas zawodów motocrossowych.

Jak poinformował we wtorkowe popołudnie Robert Włodarski, ordynator oddziału klinicznego anestezjologii i intensywnej terapii Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy "Gollob został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i oddycha samodzielnie – bez respiratora". Dodał, że z nim rozmawiał, ale zawodnik zabronił udzielać mu informacji odnośnie jego neurologicznego stanu. "Nie mogę odpowiedzieć na pytanie, czy Tomek ma czucie w nogach czy też nie. Proszę mnie zrozumieć" - wyjaśnił lekarz.

46-letni Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, w niedzielne przedpołudnie miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi. Jak wykazały badania w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Jeszcze w niedzielę przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. We wtorek został z niej wybudzony.

Sport

Pjongczang - sprzedano prawie dwie trzecie biletów

2017-12-26, 10:05

Zbigniew Boniek: nasza grupa na mundialu trochę jak gra w pokera (część 1.)

2017-12-25, 19:07

Rodzice Patryka Dudka: razem z synem nie tylko w święta

2017-12-25, 12:53

Serena Williams wraca na kort

2017-12-25, 11:58

Michał Winiarski: jako trener chciałbym spełniać się równie dobrze, jak zawodnik

2017-12-25, 11:56

PŚ w skokach - Maciej Kot: przed nami pierwszy poważny sprawdzian formy

2017-12-24, 23:25

Adam Małysz: Dakar oddalił się, ale pozostał w moich marzeniach

2017-12-24, 15:25
Wesołych Świąt

Wesołych Świąt!

2017-12-24, 14:52

Liga NBA - symboliczny wkład Marcina Gortata w wysoką wygraną Wizards

2017-12-24, 10:55

Lekkoatletka Iga Baumgart - święta w ślubnej sukni

2017-12-24, 10:22
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę