Ekstraklasa koszykarzy - Sulima: zeszło z nas ciśnienie

2017-01-23, 10:34  Polska Agencja Prasowa

Koszykarze Polskiego Cukru po dwóch wyjazdowych przegranych pokonali w swojej hali PGE Turów Zgorzelec i nadal są liderem ekstraklasy. "Z drużyny zeszło ciśnienie po ostatnich meczach" - powiedział po zwycięstwie 97:85 środkowy torunian Krzysztof Sulima.

Zawodnicy trenera Winnickiego prowadzili przez większą część spotkania. W końcówce rywale próbowali odwrócić wynik za pomocą taktycznych fauli, ale koszykarze Polskiego Cukru bardzo dobrze spisywali się na linii rzutów osobistych. Wykorzystali 19 na 22 próby.

"Znów zaprezentowaliśmy swoją koszykówkę. W ataku dobrze dzieliliśmy się piłką i konsekwentnie realizowaliśmy nasz plan. Rywale wracali do gry po rzutach w końcówce kwart albo szczęśliwych ponowieniach swoich akcji. To powodowało, że dość długo wynik był otwarty i nie mogliśmy być pewni zwycięstwa. Gdy gramy zespołowo i prezentujemy się zadziornie w obronie, to efekt jest pozytywny. Cieszę się również z faktu, że aż dziewięciu z nas dzisiaj zapunktowało. To ważne, żeby mieć kilka silnych ogniw w drużynie, bo wtedy rywalom znacznie trudniej przygotować się na grę z nami" - podkreślił Sulima.

Podkoszowy Polskiego Cukru zdobył 16 punktów. Najwięcej w toruńskim zespole rzucił Jure Skific - 20, 17 dorzucił Łukasz Wiśniewski, 15 powracający po kontuzji Bartosz Diduszko, a 12 rozgrywający Obie Trotter. Lider ekstraklasy chciał w tym meczu wrócić na zwycięską ścieżkę po wyjazdowych przegranych (pierwszych w sezonie) ze Stelmetem Zielona Góra i Anwilem Włocławek.

"To prawda, że z drużyny zeszło nieco ciśnienie po ostatnich meczach. Cały czas poruszany był temat naszych zwycięstw. Mieliśmy ich trzynaście, a mówiło się już o czternastym i piętnastym. Wiadomo, że żadna passa nie trwa wieczne. Pamiętajmy o tym, że przegraliśmy prawdopodobnie dwa najtrudniejsze mecze wyjazdowe w sezonie, bo i Anwil i Stelmet są zespołami ze ścisłej czołówki naszej ekstraklasy. Teraz też jedziemy na trudny teren - do Ostrowa Wielkopolskiego. Tam również nie będzie łatwo i musimy zaprezentować swoją najlepszą koszykówkę, żeby myśleć o zwycięstwie" - dodał Sulima.

Pochodzący z Białegostoku koszykarz podkreślił, że zespół jest dobrze przygotowany kondycyjnie do sezonu.

"Jesteśmy w dobrej dyspozycji fizycznej. Solidnie pracowaliśmy i to przynosi efekty. Każdy z nas może grać nawet po 25 czy 30 minut w meczu na wysokim poziomie intensywności. Przedwczesne jest moim zdaniem jeszcze wybieganie w przyszłość i analizowanie, z kim nie chcielibyśmy grać w pierwszej rundzie fazy play-off. Zakończyliśmy dopiero pierwszą rundę i czekają nas rewanże, w których też musimy udowodnić swoją wysoką formę" - dodał center.

Kolejny mecz zespół Jacka Winnickiego rozegra 25 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim ze Stalą. Do własnej hali torunianie wrócą 1 lutego. Zmierzą się wtedy z Rosą Radom.

"Kibice są naszym szóstym zawodnikiem. Od początku tego sezonu obserwuję ożywienie na trybunach. Coraz więcej jest fajnych elementów oprawy i kibicowania. Nic, tylko wychodzić na boisko i dawać z siebie wszystko dla publiczności" - zakończył.

źródło: PAP

Sport

Lotos Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Wygraj zaproszenia

Lotos Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Wygraj zaproszenia!

2019-05-05, 18:55
MŚ par na żużlu 2019 - awans Polaków do finału

MŚ par na żużlu 2019 - awans Polaków do finału

2019-05-05, 09:00
Ekstraklasa siatkarzy - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski

Ekstraklasa siatkarzy - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski

2019-05-04, 21:38
1. liga koszykarzy - Enea Astoria Bydgoszcz w trudnej sytuacji

1. liga koszykarzy - Enea Astoria Bydgoszcz w trudnej sytuacji

2019-05-04, 19:50
Ekstraklasa koszykarzy - drugi krok Anwilu do półfinału zrobiony

Ekstraklasa koszykarzy - drugi krok Anwilu do półfinału zrobiony

2019-05-04, 15:28
Diamentowa Liga 2019 - Polacy bez miejsca na podium na inaugurację w Dausze

Diamentowa Liga 2019 - Polacy bez miejsca na podium na inaugurację w Dausze

2019-05-04, 11:00
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń rozpoczął play-off od triumfu

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń rozpoczął play-off od triumfu

2019-05-04, 09:00
Ekstraliga żużlowa - MRGARDEN GKM Grudziądz wygrał ze Spartą Wrocław

Ekstraliga żużlowa - MRGARDEN GKM Grudziądz wygrał ze Spartą Wrocław

2019-05-04, 07:53
Ekstraklasa piłkarska - emocje w stolicy, trwa walka o czwartą lokatę

Ekstraklasa piłkarska - emocje w stolicy, trwa walka o czwartą lokatę

2019-05-03, 14:00
Piłkarska Liga Europy - angielski finał coraz bardziej realny

Piłkarska Liga Europy - angielski finał coraz bardziej realny

2019-05-03, 12:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę