Ekstraklasa koszykarzy - Sulima: zeszło z nas ciśnienie

2017-01-23, 10:34  Polska Agencja Prasowa

Koszykarze Polskiego Cukru po dwóch wyjazdowych przegranych pokonali w swojej hali PGE Turów Zgorzelec i nadal są liderem ekstraklasy. "Z drużyny zeszło ciśnienie po ostatnich meczach" - powiedział po zwycięstwie 97:85 środkowy torunian Krzysztof Sulima.

Zawodnicy trenera Winnickiego prowadzili przez większą część spotkania. W końcówce rywale próbowali odwrócić wynik za pomocą taktycznych fauli, ale koszykarze Polskiego Cukru bardzo dobrze spisywali się na linii rzutów osobistych. Wykorzystali 19 na 22 próby.

"Znów zaprezentowaliśmy swoją koszykówkę. W ataku dobrze dzieliliśmy się piłką i konsekwentnie realizowaliśmy nasz plan. Rywale wracali do gry po rzutach w końcówce kwart albo szczęśliwych ponowieniach swoich akcji. To powodowało, że dość długo wynik był otwarty i nie mogliśmy być pewni zwycięstwa. Gdy gramy zespołowo i prezentujemy się zadziornie w obronie, to efekt jest pozytywny. Cieszę się również z faktu, że aż dziewięciu z nas dzisiaj zapunktowało. To ważne, żeby mieć kilka silnych ogniw w drużynie, bo wtedy rywalom znacznie trudniej przygotować się na grę z nami" - podkreślił Sulima.

Podkoszowy Polskiego Cukru zdobył 16 punktów. Najwięcej w toruńskim zespole rzucił Jure Skific - 20, 17 dorzucił Łukasz Wiśniewski, 15 powracający po kontuzji Bartosz Diduszko, a 12 rozgrywający Obie Trotter. Lider ekstraklasy chciał w tym meczu wrócić na zwycięską ścieżkę po wyjazdowych przegranych (pierwszych w sezonie) ze Stelmetem Zielona Góra i Anwilem Włocławek.

"To prawda, że z drużyny zeszło nieco ciśnienie po ostatnich meczach. Cały czas poruszany był temat naszych zwycięstw. Mieliśmy ich trzynaście, a mówiło się już o czternastym i piętnastym. Wiadomo, że żadna passa nie trwa wieczne. Pamiętajmy o tym, że przegraliśmy prawdopodobnie dwa najtrudniejsze mecze wyjazdowe w sezonie, bo i Anwil i Stelmet są zespołami ze ścisłej czołówki naszej ekstraklasy. Teraz też jedziemy na trudny teren - do Ostrowa Wielkopolskiego. Tam również nie będzie łatwo i musimy zaprezentować swoją najlepszą koszykówkę, żeby myśleć o zwycięstwie" - dodał Sulima.

Pochodzący z Białegostoku koszykarz podkreślił, że zespół jest dobrze przygotowany kondycyjnie do sezonu.

"Jesteśmy w dobrej dyspozycji fizycznej. Solidnie pracowaliśmy i to przynosi efekty. Każdy z nas może grać nawet po 25 czy 30 minut w meczu na wysokim poziomie intensywności. Przedwczesne jest moim zdaniem jeszcze wybieganie w przyszłość i analizowanie, z kim nie chcielibyśmy grać w pierwszej rundzie fazy play-off. Zakończyliśmy dopiero pierwszą rundę i czekają nas rewanże, w których też musimy udowodnić swoją wysoką formę" - dodał center.

Kolejny mecz zespół Jacka Winnickiego rozegra 25 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim ze Stalą. Do własnej hali torunianie wrócą 1 lutego. Zmierzą się wtedy z Rosą Radom.

"Kibice są naszym szóstym zawodnikiem. Od początku tego sezonu obserwuję ożywienie na trybunach. Coraz więcej jest fajnych elementów oprawy i kibicowania. Nic, tylko wychodzić na boisko i dawać z siebie wszystko dla publiczności" - zakończył.

źródło: PAP

Sport

Cracovia Półmaraton Królewski - Marcin Lewandowski drugi na 5 km

Cracovia Półmaraton Królewski - Marcin Lewandowski drugi na 5 km

2019-10-14, 08:30
Ekstraklasa koszykarzy - triumf Enea Astorii Bydgoszcz w Warszawie

Ekstraklasa koszykarzy - triumf Enea Astorii Bydgoszcz w Warszawie!

2019-10-14, 07:37
Piłkarska reprezentacja Polski awansowała na mistrzostwa Europy 2020

Piłkarska reprezentacja Polski awansowała na mistrzostwa Europy 2020!

2019-10-13, 22:56
Puchar Świata siatkarzy - Polska po tie-breaku słabsza od Brazylii

Puchar Świata siatkarzy - Polska po tie-breaku słabsza od Brazylii

2019-10-13, 19:24
Letnie Mistrzostwa Polski w skokach - Piotr Żyła ze złotym medalem

Letnie Mistrzostwa Polski w skokach - Piotr Żyła ze złotym medalem!

2019-10-13, 10:00
Ekstraklasa koszykarek - pierwsza porażka Artego Bydgoszcz

Ekstraklasa koszykarek - pierwsza porażka Artego Bydgoszcz

2019-10-13, 08:39
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek znów zwycięski

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek znów zwycięski

2019-10-13, 08:19
Ekstraklasa siatkarek - Pałac Bydgoszcz zaczął sezon od porażki

Ekstraklasa siatkarek - Pałac Bydgoszcz zaczął sezon od porażki

2019-10-13, 08:08
Jakub Schenk z Polskiego Cukru Toruń: Widać duży potencjał w tej drużynie

Jakub Schenk z Polskiego Cukru Toruń: Widać duży potencjał w tej drużynie

2019-10-12, 08:00
Ekstraliga hokejowa - porażka Energi Toruń w Jastrzębiu Zdroju

Ekstraliga hokejowa - porażka Energi Toruń w Jastrzębiu Zdroju

2019-10-11, 22:31
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę