Rajd Dakar - uczestnicy zaprezentowali się paragwajskim kibicom

2017-01-02, 14:27  Polska Agencja Prasowa
Rafał Sonik podczas startu honorowego Rajdu Dakar 2017. Fot. PAP/Kryspin Dworak

Rafał Sonik podczas startu honorowego Rajdu Dakar 2017. Fot. PAP/Kryspin Dworak

Uczestnicy rozpoczynającego się w poniedziałek Rajdu Dakar dzień wcześniej zaprezentowali się kibicom w Asuncion. Wszyscy zjechali ze specjalnej rampy startowej, wzbudzając aplauz wielu tysięcy osób.

Trwająca kilka godzin uroczystość odbyła się przed pałacem prezydenckim. Ponieważ faworyci byli prezentowani na końcu, pierwszym Polakiem, który wjechał na rampę, był debiutujący w Dakarze quadowiec Kamil Wiśniewski. Później pojawili się motocykliści Paweł Stasiaczek, Maciej Berdysz i Adam Tomiczek.

Prawdziwą wrzawę wśród kibiców wywołał Rafał Sonik, który przed dwoma laty był najlepszy w kategorii quadów. Przedstawiony przez spikera jako „supersonik” długo dziękował Paragwajczykom za miłe przyjęcie. Wcześniej udzielał licznych wywiadów miejscowym mediom.

„Nareszcie się zaczyna. To gorące przyjęcie przez kibiców dużo daje. Później przez dwa tygodnie samotnego zmagania z trasą przypominam sobie, jak skandowali moje nazwisko. To bardzo pomaga” – powiedział Sonik.

Tuż po nim na rampę wjechał motocyklista Orlen Teamu Jakub Piątek. Z powodu ciężkiej kontuzji stracił większość ubiegłorocznego sezonu, ale jak zapewnił przed wyjazdem do Paragwaju, właśnie dlatego trenował jeszcze więcej niż zwykle. W niedzielę widać było po nim dobre przygotowanie fizyczne. Mimo upału dochodzącego do 40 stopni wyglądał bardzo świeżo, w odróżnieniu od wielu innych kierowców, którym pot spływał z czoła.

„Teraz nie jest tak źle. Gorzej było rano, gdy były odbiory techniczne i pod gołym niebem trzeba było przepychać motocykl. Poza tym nawet jak się wolno jedzie, to zawsze jest lekki wiaterek, który chłodzi” – podkreślił Piątek.

Mimo żaru lejącego się z nieba tysiące kibiców przez kilka godzin oklaskiwało uczestników Dakaru. Nie przeszkadzał im nawet deszcz, który spadł pod koniec prezentacji.

Paragwaj po raz pierwszy gości uczestników najsłynniejszego off-roadowego rajdu świata. W tym kraju odbędzie się jedynie jeden etap, i to niecały. W poniedziałek po południu kierowcy dotrą do argentyńskiego miasta Resistencia. Później pojadą do Boliwii, by powrócić do Argentyny i zakończyć zmagania 14 stycznia w Buenos Aires. W tegorocznej edycji Dakaru startuje dziewięciu Polaków.

źródło: PAP

Sport

Polonia Bydgoszcz kończy dziś 100 lat [dźwięk]

Polonia Bydgoszcz kończy dziś 100 lat! [dźwięk]

2020-05-14, 10:46
Żużlowcy Apatora i Polonii zaczną rywalizację 11 lipca

Żużlowcy Apatora i Polonii zaczną rywalizację 11 lipca

2020-05-13, 21:46
Remont łazienek, oświetlenia, wymiana okien. Hala sportowa w remoncie

Remont łazienek, oświetlenia, wymiana okien. Hala sportowa w remoncie

2020-05-13, 21:05
Kolejni dwaj siatkarze zostają w Bydgoszczy

Kolejni dwaj siatkarze zostają w Bydgoszczy

2020-05-13, 16:37
Czołowy toruński hokeista nadal chciałby grać w rodzinnym mieście, ale nie jest pewny swojej przyszłości

Czołowy toruński hokeista nadal chciałby grać w rodzinnym mieście, ale nie jest pewny swojej przyszłości

2020-05-13, 12:42
Bydgoski kierowca wyścigowy w czasie pandemii poleca rywalizację w wirtualnym świecie

Bydgoski kierowca wyścigowy w czasie pandemii poleca rywalizację w wirtualnym świecie

2020-05-12, 13:23
Toruński kolarz o szansach na rozpoczęcie sezonu

Toruński kolarz o szansach na rozpoczęcie sezonu

2020-05-11, 16:29
Kapitan bydgoskich koszykarzy cieszy się z powrotu do Astorii, a gustuje w kuchni hiszpańskiej

Kapitan bydgoskich koszykarzy cieszy się z powrotu do Astorii, a gustuje w kuchni hiszpańskiej

2020-05-11, 13:27
Jego biurem jest... las, w którym mocno zasuwa. Posłuchajcie rozmowy z kapitanem kadry polskich lekkoatletów

Jego biurem jest... las, w którym mocno zasuwa. Posłuchajcie rozmowy z kapitanem kadry polskich lekkoatletów

2020-05-08, 14:27
Grudziądzcy żużlowcy w komplecie. Przemysław Pawlicki zostaje w GKM

Grudziądzcy żużlowcy w komplecie. Przemysław Pawlicki zostaje w GKM!

2020-05-08, 08:37
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę