Ekstraklasa piłkarska - Wdowczyk nie jest już trenerem Wisły

2016-11-10, 16:18  Polska Agencja Prasowa

Dariusz Wdowczyk zrezygnował z funkcji trenera występującej w piłkarskiej ekstraklasie Wisły Kraków - poinformował w czwartek klub. Tymczasowo drużynę mają prowadzić Kazimierz Kmiecik i Radosław Sobolewski.

Oficjalnie powodem jego rezygnacji są sięgające trzech miesięcy zaległości finansowe.

"Powołując się na Uchwałę Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, szkoleniowiec zadeklarował dziś rozwiązanie umowy 'w trybie natychmiastowym z winy klubu'. Mimo iż Wisła Kraków SA w ostatnich miesiącach znacząco poprawiła swoją sytuację finansową i mimo wcześniejszych deklaracji przywiązania do barw klubowych, trener jako oficjalny powód rozwiązania kontraktu podał przepisy PZPN" - można przeczytać w czwartkowej informacji Wisły. Klub dodał, że ma zamiar wobec Wdowczyka prowadzić "działania formalnoprawne".

54-letni Wdowczyk o rezygnacji myślał już na początku września. Wówczas zespół przegrywał mecz za meczem, zajmował ostatnią pozycję w tabeli, a nad klubem zawisły czarne chmury w wyniku zmiany właściciela i problemów finansowych. Wtedy szkoleniowiec postanowił zostać. Wkrótce karta się odwróciła. W ostatnich siedmiu spotkaniach ekstraklasy jego - już byli - podopieczni nie doznali porażki. Po 15 kolejkach sezonu zasadniczego "Biała Gwiazda" z dorobkiem 18 pkt zajmuje w tabeli 10. miejsce. Może też awansować do półfinału Pucharu Polski, gdyż pierwszy pojedynek 1/4 finału w Poznaniu z Lechem zremisowała 1:1.

Wdowczyk został przedstawiony jako opiekun krakowskich piłkarzy 13 marca 2016 r. Wówczas zastąpił na tym stanowisku Marcina Broniszewskiego, który pełnił tę funkcję tymczasowo. Wcześniej, od marca 2013 do października 2014, prowadził Pogoń Szczecin. Była to jego pierwsza praca po pięcioletniej przerwie wynikającej z dyskwalifikacji za udział w aferze korupcyjnej.

Wiosną 2008 roku został zatrzymany w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w polskim futbolu. Postawione mu zarzuty dotyczyły okresu, gdy był trenerem trzecioligowej Korony Kielce. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze, a sąd w 2009 roku skazał go na trzy lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat, grzywnę w wysokości 100 tysięcy złotych oraz trzyletni zakaz pracy w sporcie. Wydział Dyscypliny PZPN za udział w aferze korupcyjnej odebrał mu licencję trenerską na siedem lat, ale w ubiegłym roku, po upływie czterech, przywrócił uprawnienia.

Oprócz Wisły, Pogoni i Korony, Wdowczyk prowadził m.in. Wisłę Płock, Polonię Warszawa, Widzew Łódź i stołeczną Legię, z którą w 2006 roku wywalczył mistrzostwo Polski.

Jako piłkarz reprezentował barwy m.in. Legii, Celticu Glasgow i angielskiego Reading. Wystąpił w 53 meczach drużyny narodowej, zdobywając dwa gole.

źródło: PAP

Sport

Ekstraklasa siatkarzy - Piotr Lipiński wraca do Chemika Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy - Piotr Lipiński wraca do Chemika Bydgoszcz!

2019-06-14, 18:00
Liga Narodów siatkarzy - Polacy przegrali z Rosją

Liga Narodów siatkarzy - Polacy przegrali z Rosją

2019-06-14, 17:03
Ranking FIFA - awans Polski na 19. miejsce, Belgia nadal liderem

Ranking FIFA - awans Polski na 19. miejsce, Belgia nadal liderem

2019-06-14, 16:06
Diamentowa Liga 2019  rekord Polski Marcina Lewandowskiego na milę

Diamentowa Liga 2019 – rekord Polski Marcina Lewandowskiego na milę

2019-06-14, 07:24
Ekstraklasa koszykarzy - komplet widzów obejrzy bój o złoto w Toruniu. Transmisja w Polskim Radiu PiK

Ekstraklasa koszykarzy - komplet widzów obejrzy bój o złoto w Toruniu. Transmisja w Polskim Radiu PiK!

2019-06-13, 17:25
Liga Narodów siatkarek - Polki blisko zwycięstwa z Turczynkami

Liga Narodów siatkarek - Polki blisko zwycięstwa z Turczynkami

2019-06-13, 14:08
Ekstraklasa koszykarzy - to nie koniec emocji Będzie siódmy mecz w finale

Ekstraklasa koszykarzy - to nie koniec emocji! Będzie siódmy mecz w finale!

2019-06-12, 22:24
Byliśmy na I lekkoatletycznym Memoriale Ireny Szewińskiej. Co za emocje

Byliśmy na I lekkoatletycznym Memoriale Ireny Szewińskiej. Co za emocje!

2019-06-12, 20:36
Liga Narodów siatkarek - dwa sety to za mało. Polki wyraźnie słabsze od USA

Liga Narodów siatkarek - dwa sety to za mało. Polki wyraźnie słabsze od USA

2019-06-12, 14:20
Ekstraklasa siatkarzy - Gonzalo Quiroga wzmacnia szeregi Chemika Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy - Gonzalo Quiroga wzmacnia szeregi Chemika Bydgoszcz!

2019-06-12, 12:10
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę