Ekstraliga żużlowa - Janusz Kołodziej nowym zawodnikiem Fogo Unii Leszno

2016-11-04, 14:52  Polska Agencja Prasowa

Występujący ostatnio w Unii Tarnów Janusz Kołodziej został nowym żużlowcem Fogo Unii Leszno - poinformowano na konferencji prasowej. Zawodnik ten startował już w leszczyńskim klubie - w latach 2010-11 zdobył złoty i srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski.

Kołodziej podpisał z wielkopolskim klubem roczny kontrakt. Nie ukrywał, że cieszy się z powrotu do Leszna.

"Czuję się niesamowicie. Wiem, że w Unii Leszno jest wysoki poziom i chcę na takim poziomie się ścigać. Cieszę się, że udało nam się szybko porozumieć. Moim celem jest rywalizować wśród najlepszych i cały czas podnosić swoje umiejętności" - powiedział Kołodziej.

Nie ukrywał, że spadek Unii Tarnów z ekstraligi był jednym z powodów podjęcia decyzji o zmianie barw klubowych.

"Bardzo mi przykro, że moja drużyna spadła z ligi. Starałem się jak mogłem pomagać, ale moje siły się wyczerpały" - tłumaczył.

Prezes Fogo Unii Piotr Rusiecki przyznał, że rozmowy z byłym już kapitanem Unii Tarnów nie trwały zbyt długo.

"Jeśli dwie strony chcą się dogadać, to negocjacje nie trwają długo. Wszystko załatwiliśmy podczas jednego spotkania" - podkreślił.

Jak dodał, skład jest już skompletowany. Wcześniej kontrakty przedłużyli Emil Sajfutdinow, Piotr Pawlicki, Grzegorz Zengota i Peter Kildemand. Ważne umowy mają juniorzy Bartosz Smektała, Dominik Kubera oraz Daniel Kaczmarek. Odejdzie natomiast Tobiasz Musielak i prawdopodobnie Nicki Pedersen. Rusiecki zaznaczył, ze Duńczyk wciąż jest zawodnikiem Fogo Unii.

"Z Nicki Pedersenem jesteśmy umówieni na poniedziałek i tyle mogę powiedzieć w tym temacie" - wyjaśnił sternik Fogo Unii.

32-letni Kołodziej, wychowanek Unii Tarnów, to obecnie jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców. Czterokrotnie zdobył tytuł drużynowego mistrza kraju (2004, 2005, 2010, 2012) oraz trzykrotnie złoto w indywidualnych mistrzostwach Polski (2005, 2010, 2013). Przez kilka sezonów występował w reprezentacji, zdobywając dwa złote medale MŚ (2010, 2011). Pięć lat temu był pełnoprawnym uczestnikiem cyklu Grand Prix, zajął wówczas 14. lokatę.

źródło: PAP

Sport

1. liga piłkarska - Olimpia nie zwalnia tempa Drugi z rzędu triumf grudziądzan

1. liga piłkarska - Olimpia nie zwalnia tempa! Drugi z rzędu triumf grudziądzan!

2019-08-03, 22:48
Tour de Pologne 2019  Ackermann ponownie zwyciężył w Krakowie

Tour de Pologne 2019 – Ackermann ponownie zwyciężył w Krakowie

2019-08-03, 22:22
Czas na żużlową Grand Prix we Wrocławiu. Powrót do domu po 12 latach

Czas na żużlową Grand Prix we Wrocławiu. Powrót do domu po 12 latach

2019-08-03, 09:30
Memoriał Wagnera 2019 - Polacy przegrali z Brazylią

Memoriał Wagnera 2019 - Polacy przegrali z Brazylią

2019-08-03, 08:30
Kwalifikacje olimpijskie: Polskie siatkarki rozpoczęły turniej od triumfu z Portoryko

Kwalifikacje olimpijskie: Polskie siatkarki rozpoczęły turniej od triumfu z Portoryko

2019-08-03, 07:32
Ekstraliga żużlowa - GKM Grudziądz przegrał z Falubazem i play-offy coraz mniej realne

Ekstraliga żużlowa - GKM Grudziądz przegrał z Falubazem i play-offy coraz mniej realne

2019-08-02, 21:17
Ekstraklasa piłkarska - mistrz gra z liderem, ciekawie w stolicy i Łodzi (zapowiedź 3. kolejki)

Ekstraklasa piłkarska - mistrz gra z liderem, ciekawie w stolicy i Łodzi (zapowiedź 3. kolejki)

2019-08-02, 14:00
Ekstraliga żużlowa - arcyważny mecz dla grudziądzan Transmisja w Polskim Radiu PiK

Ekstraliga żużlowa - arcyważny mecz dla grudziądzan! Transmisja w Polskim Radiu PiK

2019-08-02, 12:30
Lekkoatletyczne DME w Bydgoszczy - znamy skład Polaków. Jednak Lisek, a nie Wojciechowski

Lekkoatletyczne DME w Bydgoszczy - znamy skład Polaków. Jednak Lisek, a nie Wojciechowski!

2019-08-02, 11:01
Ekstraklasa siatkarek  ostatnim wzmocnieniem Pałacu Bydgoszcz czeska atakująca

Ekstraklasa siatkarek – ostatnim wzmocnieniem Pałacu Bydgoszcz czeska atakująca

2019-08-02, 09:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę