Ekstraliga żużlowa - Janusz Kołodziej nowym zawodnikiem Fogo Unii Leszno

2016-11-04, 14:52  Polska Agencja Prasowa

Występujący ostatnio w Unii Tarnów Janusz Kołodziej został nowym żużlowcem Fogo Unii Leszno - poinformowano na konferencji prasowej. Zawodnik ten startował już w leszczyńskim klubie - w latach 2010-11 zdobył złoty i srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski.

Kołodziej podpisał z wielkopolskim klubem roczny kontrakt. Nie ukrywał, że cieszy się z powrotu do Leszna.

"Czuję się niesamowicie. Wiem, że w Unii Leszno jest wysoki poziom i chcę na takim poziomie się ścigać. Cieszę się, że udało nam się szybko porozumieć. Moim celem jest rywalizować wśród najlepszych i cały czas podnosić swoje umiejętności" - powiedział Kołodziej.

Nie ukrywał, że spadek Unii Tarnów z ekstraligi był jednym z powodów podjęcia decyzji o zmianie barw klubowych.

"Bardzo mi przykro, że moja drużyna spadła z ligi. Starałem się jak mogłem pomagać, ale moje siły się wyczerpały" - tłumaczył.

Prezes Fogo Unii Piotr Rusiecki przyznał, że rozmowy z byłym już kapitanem Unii Tarnów nie trwały zbyt długo.

"Jeśli dwie strony chcą się dogadać, to negocjacje nie trwają długo. Wszystko załatwiliśmy podczas jednego spotkania" - podkreślił.

Jak dodał, skład jest już skompletowany. Wcześniej kontrakty przedłużyli Emil Sajfutdinow, Piotr Pawlicki, Grzegorz Zengota i Peter Kildemand. Ważne umowy mają juniorzy Bartosz Smektała, Dominik Kubera oraz Daniel Kaczmarek. Odejdzie natomiast Tobiasz Musielak i prawdopodobnie Nicki Pedersen. Rusiecki zaznaczył, ze Duńczyk wciąż jest zawodnikiem Fogo Unii.

"Z Nicki Pedersenem jesteśmy umówieni na poniedziałek i tyle mogę powiedzieć w tym temacie" - wyjaśnił sternik Fogo Unii.

32-letni Kołodziej, wychowanek Unii Tarnów, to obecnie jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców. Czterokrotnie zdobył tytuł drużynowego mistrza kraju (2004, 2005, 2010, 2012) oraz trzykrotnie złoto w indywidualnych mistrzostwach Polski (2005, 2010, 2013). Przez kilka sezonów występował w reprezentacji, zdobywając dwa złote medale MŚ (2010, 2011). Pięć lat temu był pełnoprawnym uczestnikiem cyklu Grand Prix, zajął wówczas 14. lokatę.

źródło: PAP

Sport

MŚ koszykarzy 2019 - Aaron Cel: Chcemy godnie zakończyć turniej

MŚ koszykarzy 2019 - Aaron Cel: Chcemy godnie zakończyć turniej

2019-09-11, 21:00
Vuelta a Espana 2019 - Gilbert wygrał etap, Majka spadł na 7. miejsce

Vuelta a Espana 2019 - Gilbert wygrał etap, Majka spadł na 7. miejsce

2019-09-11, 19:36
MŚ koszykarzy 2019 - Francja i Australia w półfinałach. Amerykanie nie powalczą o medale

MŚ koszykarzy 2019 - Francja i Australia w półfinałach. Amerykanie nie powalczą o medale!

2019-09-11, 17:17
ME siatkarzy 2019 - znamy skład Polaków. Bartosz Kurek nie jedzie

ME siatkarzy 2019 - znamy skład Polaków. Bartosz Kurek nie jedzie!

2019-09-11, 10:00
Europa lepsza od USA w lekkoatletycznym meczu rozegranym w Mińsku

Europa lepsza od USA w lekkoatletycznym meczu rozegranym w Mińsku

2019-09-11, 08:15
Świątek, piątek czy niedziela. Od sportu odpoczynku w PiK-u nie ma I o to chodzi

Świątek, piątek czy niedziela. Od sportu odpoczynku w PiK-u nie ma! I o to chodzi!

2019-09-11, 08:00
MŚ 2019 - Polscy koszykarze pięknie walczyli, ale półfinał jednak nie dla Biało-Czerwonych

MŚ 2019 - Polscy koszykarze pięknie walczyli, ale półfinał jednak nie dla Biało-Czerwonych!

2019-09-10, 18:48
El. ME 2020 - Brzęczek: nie jesteśmy zadowoleni, ale... punkty, tabela, awans

El. ME 2020 - Brzęczek: nie jesteśmy zadowoleni, ale... punkty, tabela, awans

2019-09-10, 11:00
To już dzisiaj Popołudniu polscy koszykarze powalczą o półfinał MŚ

To już dzisiaj! Popołudniu polscy koszykarze powalczą o półfinał MŚ!

2019-09-10, 09:30
Europa lepsza od USA po 1. dniu lekkoatletycznego meczu w Mińsku. 3. miejsce Igi Baumgart-Witan

Europa lepsza od USA po 1. dniu lekkoatletycznego meczu w Mińsku. 3. miejsce Igi Baumgart-Witan

2019-09-10, 08:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę