LM siatkarek – Maccabi – Tauron MKS 1:3

2016-11-02, 08:36  Polska Agencja Prasowa

Siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonały na wyjeździe izraelski zespół Maccabi XT Hajfa 3:1 (25:16, 25:20, 19:25, 25:22) w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzyń. Rewanż w sobotę w Dąbrowie Górniczej.

Tauron MKS musi pokonać dwóch rywali, by zagrać w fazie grupowej. W przypadku awansu do 3. rundy, dąbrowianki zagrają ze zwycięzcą pary Agel Prostejov - Linmar Bekescsabai RS (w pierwszym meczu zespół z Prostejova wygrał na wyjeździe 3:0)

Trener dąbrowianek Juan Manuel Serramalera przed wylotem do Hajfy mówił, że jego zespół jest faworytem tej rywalizacji. I pierwsze dwa sety zdawały się potwierdzać opinię Argentyńczyka. MKS dominował - jego zawodniczki lepiej broniły i skuteczniej atakowały. Rywalki miały poważne problemy z przyjęciem. Ani razu nie prowadziły i wydawało się, że losy spotkania zostaną rozstrzygnięte w trzech setach na korzyść polskiej drużyny.

Trzecia odsłona wyglądała inaczej. Po ataku Hanny Kyryczenko Maccabi prowadziło po raz pierwszy 6:5. To nie był przypadek. Zespół gospodarzy wyraźnie poprawił grę w bloku, a Kyryczenko była trudna do zatrzymania w ataku. Ożywili się izraelscy kibice w hali i cieszyli się z wygranego seta.

Czwarta partia była wyrównana. Kiedy Kamila Ganszczyk trzy razy z rzędu zaskoczyła rywalki zagrywką, MKS prowadził 12:8, potem nawet 17:12. Ale Maccabi nie rezygnowało. Siatkarki z Hajfy zdobyły sześć punktów po kolei i wyszły na prowadzenie 18:17. Końcówka była nerwowa. Dokładniejsze były w niej dąbrowianki i przed rewanżem są bliżej awansu.

Poprzedni sezon MKS zakończył na czwartym miejscu w polskiej ekstraklasie. Liga Mistrzów w obecnym sezonie została zreformowana. W fazie grupowej wystąpi tylko 16 zespołów. 12 zostało rozstawionych, w tym mistrz Polski Chemik Police, a o cztery miejsca drużyny rywalizują w rundach eliminacyjnych. Z przyczyn finansowych z występów w LM zrezygnowały Atom Trefl Sopot i Impel Wrocław.

Początek sobotniego meczu w Dąbrowie Górniczej o godz. 17.

wyniki pozostałych spotkań w II rundzie kwalifikacji:
Minchanka Mińsk - HPK Hameenlinna 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:19)
Maritza Płowdiw - Eczacibasi Vitra Stambuł 0:3 (13:25, 13:25, 19:25)
Linamar Bekescsabai RSE - Agel Prostejov 0:3 (21:25, 18:25, 23:25)
Calcit Ljubljana - Liu Jo Nordmeccanica Modena 0:3 (19:25, 21:25, 22:25)
ZOK Bimal-Jedinstvo Brcko - RC Cannes 0:3 (8:25, 21:25, 16:25)
Kohila VC - Vizura Belgrad 2:3 (13:25, 25:16, 14:25, 25:17, 9:15)
Chmiki Jużny - Dinamo Krasnodar 2:3 (17:25, 25:20, 25:23, 16:25, 5:15)

źródło: PAP/cev.lu

Sport

Piłka nożna  Glik kupił karetkę, na Hampden Park Szkoci zagrają z Polską

Piłka nożna – Glik kupił karetkę, na Hampden Park Szkoci zagrają z Polską

2022-03-15, 00:51
Tauron Liga  Joker Świecie żegna się z ekstraklasą kobiet

Tauron Liga – Joker Świecie żegna się z ekstraklasą kobiet

2022-03-15, 00:04
Energa Basket Liga  Anwil wygrywa po dogrywce, 33 punkty Mathewsa [wideo]

Energa Basket Liga – Anwil wygrywa po dogrywce, 33 punkty Mathewsa! [wideo]

2022-03-14, 21:52
Energa Basket Liga  Derby w Bydgoszczy dla Twardych Pierników [wideo]

Energa Basket Liga – Derby w Bydgoszczy dla Twardych Pierników! [wideo]

2022-03-14, 00:12
Energa Basket Liga Kobiet  Druga porażka Basketu 25 Bydgoszcz w Gdyni

Energa Basket Liga Kobiet – Druga porażka Basketu 25 Bydgoszcz w Gdyni

2022-03-13, 20:38
Skoki narciarskie  Słoweńcy najlepsi w Vikersund, Polacy na 5 miejscu MŚ

Skoki narciarskie – Słoweńcy najlepsi w Vikersund, Polacy na 5 miejscu MŚ

2022-03-13, 19:42
Energa Basket Liga  Czas na koszykarskie derby w Bydgoszczy [transmisja]

Energa Basket Liga – Czas na koszykarskie derby w Bydgoszczy [transmisja]

2022-03-13, 11:55
Tauron Liga - Pałac Bydgoszcz zdobywa punkt z Budowlanymi Łódź

Tauron Liga - Pałac Bydgoszcz zdobywa punkt z Budowlanymi Łódź

2022-03-12, 23:24
Tauron 1. liga  BKS Visła Proline Bydgoszcz wygrywa na wyjeździe z Chrobrym

Tauron 1. liga – BKS Visła Proline Bydgoszcz wygrywa na wyjeździe z Chrobrym

2022-03-12, 22:40
Energa Basket Liga Kobiet  Basket 25 Bydgoszcz przegrywa z mistrzem Polski

Energa Basket Liga Kobiet – Basket 25 Bydgoszcz przegrywa z mistrzem Polski

2022-03-12, 21:42
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę