Rio - w czwartek kolejne mecze polskich drużyn, medalowa szansa wioślarek

2016-08-11, 08:39  Polska Agencja Prasowa

Niepokonani polscy siatkarze i czekający na pierwszy sukces piłkarze ręczni rozegrają w czwartek trzecie mecze w igrzyskach w Rio de Janeiro. O medale powalczą trzy osady wioślarskie, w tym faworyzowana dwójka podwójna Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj.

Podopieczni Tałanta Dujszabajewa na inaugurację ulegli gospodarzom 32:34, a później przegrali także z mistrzami Europy Niemcami 29:32. Zajmują ostatnie miejsce w grupie B i w czwartek (godz. 16.30) muszą pokonać Egipt, aby rozpocząć marsz w górę tabeli.

W innych nastrojach do meczu z Argentyną (godz. 20) przystąpią siatkarze. Mistrzowie świata rozpoczęli zmagania olimpijskie od łatwego zwycięstwa nad Egiptem 3:0, a później męczyli się, ale ostatecznie pokonali Iran 3:2.

Biało-czerwono będzie na torze wioślarskim. Z powodu zmian w programie wymuszonych kapryśną aurą w czwartek rywalizować będzie aż siedem polskich załóg.

Trzy powalczą o medale, gdyż czekają ich starty w finałach A. Największe nadzieje towarzyszyć będą występowi - o godz. 16.04 - dwójki podwójnej Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj. Polki wygrały swój półfinał i uzyskały najlepszy czas w tej części rywalizacji.

Oprócz nich decydujące biegi czekają czwórki podwójne - o godz. 15.12 męską, w składzie: Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski, oraz 12 minut później kobiecą, którą tworzą: Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska.

Natomiast w półfinałach zaprezentują się: dwójka bez sterniczki Anna i Maria Wierzbowskie, dwójki wagi lekkiej Weronika Deresz - Martyna Mikołajczak, a także Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski oraz ósemka ze sternikiem Danielem Trojanowskim.

Ostatni grupowy mecz rozegrają też siatkarki plażowe Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, które są już pewne miejsca w fazie pucharowej. Ich rywalkami będą reprezentantki gospodarzy Larissa i Talita, a stawką - pierwsze miejsce w grupie.

Krótko po nich na boisko usypane na słynnej plaży Copacabana wyjdą Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Ćwierćfinaliści igrzysk z Londynu dotychczas odnotowali dwie porażki i z chilijskimi kuzynami Estebanem Grimaltem i Marco Grimaltem zagrają o trzecią pozycję w grupie i przedłużenie szans na awans do 1/8 finału. Ew. mecz w rundzie play off czeka Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka.

Prawdopodobnie w czwartek swój pierwszy mecz w tenisowym mikście rozegrają Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot. Ich rywalami będą reprezentanci Rumunii Irina-Camelia Begu i Horia Tecau. To spotkanie miało się odbyć w środę, ale z powodu złej pogody zostało przełożone.

Na olimpijskim basenie Polacy powalczą również w eliminacjach na 50 m st. dowolnym (Paweł Juraszek i Filip Wypych), 100 m st. motylkowym (Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski) oraz na 200 m st. grzbietowym (Alicja Tchórz).

Z kolei kajakarze górscy Piotr Szczepański i Marcin Pochwała postarają się awansować do finału C2, natomiast Natalia Pacierpnik rywalizować będzie w półfinale K1. Tego dnia rozstrzygnie się też rywalizacja o medale w tych konkurencjach.

W czwartek w judo Polskę reprezentować będzie Daria Pogorzelec (kat. 78 kg), która zmagania rozpocznie od walki z Kamerunką Vanessą Mballą Atanganą.

Tego dnia rywalizację rozpoczną badmintoniści, wśród nich singlista Adrian Dziółko, Adam Cwalina i Przemysław Wacha w grze podwójnej oraz Nadieżda Kostiuczyk-Zięba i Robert Mateusiak w mikście.

W strzelaniu z karabinu małokalibrowego trzy postawy 50 m powalczą Sylwia Bogacka i Agnieszka Nagay.

Czwartek to też pierwszy dzień zmagań na olimpijskim welodromie. W eliminacjach, a później też ew. w finale, na starcie sprintu drużynowego mężczyzn staną Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki i Damian Zieliński, a w wyścigu drużynowym kobiet na dochodzenie na 4 km Polskę reprezentować będą Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik i Natalia Rutkowska.

Z kolei w żeglarstwie zaplanowane są kolejne trzy wyścigi (siódmy, ósmy i dziewiąty) klasy RS:X z udziałem sklasyfikowanego na trzecim miejscu Piotra Myszki. W tej klasie wśród kobiet o dobry wynik powalczy też Małgorzata Białecka, a w trzecim i czwartym wyścigu w klasie 470er popłyną Irmina Mrózek-Gliszczynska i Agnieszka Skrzypulec, które na razie plasują się na 13. pozycji. (PAP)

Sport

MŚ par na żużlu 2019 - awans Polaków do finału

MŚ par na żużlu 2019 - awans Polaków do finału

2019-05-05, 09:00
Ekstraklasa siatkarzy - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski

Ekstraklasa siatkarzy - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski

2019-05-04, 21:38
1. liga koszykarzy - Enea Astoria Bydgoszcz w trudnej sytuacji

1. liga koszykarzy - Enea Astoria Bydgoszcz w trudnej sytuacji

2019-05-04, 19:50
Ekstraklasa koszykarzy - drugi krok Anwilu do półfinału zrobiony

Ekstraklasa koszykarzy - drugi krok Anwilu do półfinału zrobiony

2019-05-04, 15:28
Diamentowa Liga 2019 - Polacy bez miejsca na podium na inaugurację w Dausze

Diamentowa Liga 2019 - Polacy bez miejsca na podium na inaugurację w Dausze

2019-05-04, 11:00
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń rozpoczął play-off od triumfu

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń rozpoczął play-off od triumfu

2019-05-04, 09:00
Ekstraliga żużlowa - MRGARDEN GKM Grudziądz wygrał ze Spartą Wrocław

Ekstraliga żużlowa - MRGARDEN GKM Grudziądz wygrał ze Spartą Wrocław

2019-05-04, 07:53
Ekstraklasa piłkarska - emocje w stolicy, trwa walka o czwartą lokatę

Ekstraklasa piłkarska - emocje w stolicy, trwa walka o czwartą lokatę

2019-05-03, 14:00
Piłkarska Liga Europy - angielski finał coraz bardziej realny

Piłkarska Liga Europy - angielski finał coraz bardziej realny

2019-05-03, 12:00
Piłkarski Puchar Polski - triumf Lechii Gdańsk

Piłkarski Puchar Polski - triumf Lechii Gdańsk

2019-05-03, 10:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę