Rio/piłka ręczna - Polska - Niemcy 29:32

2016-08-09, 20:26  Polska Agencja Prasowa

Polska przegrała z Niemcami 29:32 (14:16) w swoim drugim meczu grupy B turnieju olimpijskiego piłkarzy ręcznych w Rio de Janeiro. Kolejnym rywalem biało-czerwonych będzie w czwartek Egipt, a następnie Szwecja i Słowenia. W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni ulegli ekipie gospodarzy 32:34.

Polska: Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Krzysztof Lijewski 3, Mateusz Jachlewski 1, Przemysław Krajewski 2, Karol Bielecki 10, Adam Wiśniewski, Bartosz Jurecki 1, Michał Jurecki 3, Kamil Syprzak 4, Michał Daszek 2, Mateusz Kus, Łukasz Gierak 2, Michał Szyba 1.

Niemcy: Silvio Heinevetter, Andreas Wolff 1 - Uwe Gensheimer 5, Finn Lemke, Patrick Wiencek 3, Tobias Reichmann 2, Fabian Wiede 5, Hendrik Pekeler 1, Martin Strobel 2, Patrick Groetzki, Kai Hafner 4, Julius Kuhn 5, Christian Dissinger, Paul Drux 4.

Podobnie jak w pierwszym meczu z Brazylią tak i w spotkaniu z mistrzami Europy Niemcami mało widoczni byli Michał Jurecki i Krzysztof Lijewski, którzy zazwyczaj stanowili o sile drużyny biało-czerwonych; w Rio de Janeiro tylko momentami prezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności. Kolejny raz zawiódł skrzydłowy Przemysław Krajewski, niczym specjalnym nie wyróżniał się Łukasz Gierak. Obaj bramkarze byli mało skuteczni i tylko do gry chorążego reprezentacji Polski Karola Bieleckiego nie można było mieć większych zastrzeżeń.

Polskim szczypiornistom nie pomógł nawet doping publiczności, wśród której byli m.in. tenisiści Agnieszka Radwańska, Łukasz Kubot, bokser Igor Jakubowski, pływaczka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk.

Początek meczu był wyrównany. Praktycznie po każdym rzucie Piotr Wyszomirski i Andreas Wolff wyjmowali piłkę z siatki. Po zmianie bramkarza w polskiej ekipie sytuacja niewiele się zmieniła. Kilka prostych błędów spowodowało, że biało-czerwoni od stanu 4:4 zaczęli powoli tracić dystans do rywali. Niemcy w 14. min prowadzili już 8:5. Podopiecznym trenera Tałanta Dujszebajewa udało się jeszcze jednak doprowadzić do remisu i w 21. minucie, po dwóch kolejnych udanych akcjach Kamila Syprzaka, było 11:11.

Gdy wydawało się, że Polacy po raz pierwszy obejmą prowadzenie, w końcowych czterech minutach przed przerwą nie udało im się zdobyć gola, seriami rzucali niecelnie (Gierak, Michał Szyba) i w efekcie schodzili do szatni przegrywając 14:16.

Pierwsze minuty po przerwie znów należały do mistrzów Europy. Znacznie polepszyli grę w obronie, a biało-czerwoni popełniali proste błędy, jak faul w ataku czy gubienie piłki. W rezultacie straty powiększyły się do pięciu trafień (15:20 w 35. min).

Wtedy nastąpił najlepszy okres gry w całym meczu polskiego zespołu i wreszcie po serii trzech z rzędu zdobytych goli w 45. min przegrywał tylko 21:22. W następnej akcji przed wielką szansą na wyrównanie stanął Michał Jurecki, ale przegrał pojedynek sam na sam z Wolffem. Kontry Niemców były znacznie bardziej udane i w 52. min znów prowadzili różnicą pięciu bramek - 28:23. Jak przystało na mistrzów kontynentu tej przewagi nie dali już sobie odebrać, umiejętnie szanując piłkę i skutecznymi rzutami kończąc akcje w ataku. (PAP)

piłka ręczna

Sport

Kolejna porażka toruńskich koszykarek w ekstraklasie

Kolejna porażka toruńskich koszykarek w ekstraklasie

2020-11-21, 18:34
Sukcesy pięściarzy z regionu na mistrzostwach Polski

Sukcesy pięściarzy z regionu na mistrzostwach Polski

2020-11-21, 08:55
Hokeiści Energi Toruń minimalnie przegrali na lodowisku wicelidera

Hokeiści Energi Toruń minimalnie przegrali na lodowisku wicelidera

2020-11-20, 20:21
Dobry występ dżudoczki z Włocławka na mistrzostwach Europy

Dobry występ dżudoczki z Włocławka na mistrzostwach Europy

2020-11-20, 17:18
Torunianka mistrzynią Polski w boksie

Torunianka mistrzynią Polski w boksie

2020-11-20, 13:15
Toruńscy hokeiści wygrali na lodowisku w Katowicach

Toruńscy hokeiści wygrali na lodowisku w Katowicach

2020-11-18, 21:43
Mistrz Polski lepszy od Astorii w Bydgoszcz Arenie

Mistrz Polski lepszy od Astorii w Bydgoszcz Arenie

2020-11-18, 21:38
Toruń gotowy do organizacji wielkich zawodów halowych

Toruń gotowy do organizacji wielkich zawodów halowych

2020-11-18, 11:41
Koszykarze Polskiego Cukru wygrali w Arenie Toruń

Koszykarze Polskiego Cukru wygrali w Arenie Toruń

2020-11-17, 19:45
Minimalna przegrana piłkarzy Olimpii Grudziądz w 116 Pucharu Polski

Minimalna przegrana piłkarzy Olimpii Grudziądz w 1/16 Pucharu Polski

2020-11-17, 19:40
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę