Ski Classics - Kowalczyk dziewiąta w narciarskim maratonie La Diagonela

2016-01-23, 14:41  Polska Agencja Prasowa

Justyna Kowalczyk (Team Santander) zajęła dziewiąte miejsce w narciarskim maratonie La Diagonela (55 km) w szwajcarskim kurorcie St. Moritz. Zwyciężyła Britta Johansson Norgren - szybsza o 7.13,4, a w rywalizacji mężczyzn najlepszy był Petter Eliassen.

Szwedka Johansson Norgren, prowadząca w klasyfikacji generalnej zawodniczka zespołu Lager 157 Ski Team, pokonała trasę w czasie 2:41.06,40. Druga była o ponad minutę wolniejsza Austriaczka Katerina Smutna (Team Santander).

Z kolei Norweg Eliassen (Team LeasePlan Go) uzyskał wynik 2:22.05,60 i awansował na pozycję lidera cyklu. W pierwszej dziesiątce znalazło się także sześciu jego rodaków oraz dwóch reprezentantów Szwecji.

Bieg w St. Moritz był trzecim etapem cyklu Ski Classics (czwartym, wliczając prolog). W maratonie La Sgambeda Kowalczyk była trzecia, a w kolejnej rundzie - Jizerskiej Padesatce w Czechach - Polka nie startowała. Narciarka z Kasiny Wielkiej planuje również wziąć udział 31 stycznia we Włoszech w słynnym biegu Marcialonga (70 km).

Maratony mają długą tradycję, jednak Ski Classics do życia powołano w 2011 roku. W wyścigach zawodowcy startują razem z amatorami. Wśród uczestników nie brakuje narciarzy mających doświadczenie w rywalizacji na tradycyjnych dystansach. Dwukrotnie klasyfikację generalną wygrywał Anders Aukland, który z kolegami w norweskiej sztafecie zdobywał złote medale igrzysk olimpijskich (Salt Lake City 2002) i mistrzostw świata (Val di Fiemme 2003). (PAP)

sporty zimowe

Sport

Zbliża się okazały jubileusz aż trzech klubów. Polonia, BTW i Gwiazda szykują ciekawe obchody

Zbliża się okazały jubileusz aż trzech klubów. Polonia, BTW i Gwiazda szykują ciekawe obchody

2025-05-13, 13:58
Pawełczak z sukcesem w dorosłym żużlu. 15-latek trzeci w Srebrnym Kasku. Wygrał Przyjemski

Pawełczak z sukcesem w „dorosłym” żużlu. 15-latek trzeci w Srebrnym Kasku. Wygrał Przyjemski

2025-05-12, 20:37
Polski Cukier zagra w ćwierćfinale Torunianie wygrali decydujący mecz w fazie play-in

Polski Cukier zagra w ćwierćfinale! Torunianie wygrali decydujący mecz w fazie play-in

2025-05-12, 19:23
Agresywni pseudokibice zatrzymani przez policję po zakłóceniu meczu w Słupsku

Agresywni pseudokibice zatrzymani przez policję po zakłóceniu meczu w Słupsku

2025-05-12, 09:43
Polski judoka na podium turnieju rangi Grand Slam. Teresiński trzeci w Astanie

Polski judoka na podium turnieju rangi Grand Slam. Teresiński trzeci w Astanie

2025-05-12, 06:30
Elana Toruń tylko zremisowała. Wda Świecie z wysoką porażką

Elana Toruń tylko zremisowała. Wda Świecie z wysoką porażką

2025-05-11, 22:38
Astoria nie zdołała znów wygrać na wyjeździe. Miasto Szkła nieznacznie lepsze

Astoria nie zdołała znów wygrać na wyjeździe. Miasto Szkła nieznacznie lepsze

2025-05-11, 21:46
Niespodziewana porażka PRESU Toruń. Anioły przegrały w Zielonej Górze po zaciętym boju

Niespodziewana porażka PRESU Toruń. „Anioły” przegrały w Zielonej Górze po zaciętym boju

2025-05-11, 19:13
Polonia z wygraną u siebie. Bydgoszczanie jako pierwsi pokonali Wilki Krosno

Polonia z wygraną u siebie. Bydgoszczanie jako pierwsi pokonali Wilki Krosno

2025-05-11, 16:20
Za nami kolejna edycja Biegu Piastowskiego. W Bydgoszczy dzieci biegały i wiosłowały

Za nami kolejna edycja Biegu Piastowskiego. W Bydgoszczy dzieci biegały i wiosłowały

2025-05-11, 15:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę