Noworoczny trening wioślarzy w Bydgoszczy

2016-01-01, 17:00  Bartosz Kustra/PAP

Wioślarze RTW Lotto-Bydgostii Bydgoszcz spotkali się w piątek na klubowej przystani, by uczestniczyć w noworocznym treningu na wodzie, mającym ponad 20-letnią tradycję. Nie zabrakło symbolicznego toastu i życzeń na szczególnie ważny, olimpijski rok 2016.

„Cieszę się, że 1 stycznia przyszło na przystań kilkadziesiąt osób - wioślarze, kajakarze, młodzież i morsy, dzięki którym od razu robiło się cieplej. Rozpoczęliśmy 88 rok działalności naszego klubu; będzie on bardzo ważny, szczególnie z uwagi na igrzyska” – powiedział PAP prezes RTW Lotto-Bydgostii Zygfryd Żurawski.

Jednym z celów na arenie krajowej jest zdobycie 24. z rzędu, a 28. w historii klubu, tytułu drużynowego mistrza Polski.

„Nowa siedziba, która powstanie w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat, pozwoli nam na jeszcze bardziej profesjonalne poukładanie tego, co staramy się robić najlepiej. Na dziś, ze względu na brak pomieszczeń, nie mamy możliwości prowadzenia w taki sposób, jak by należało, odnowy biologicznej" - dodał prezes klubu.

W nowopowstałym budynku nad brzegiem Brdy przy ul. Żupy znajdą się między innymi sale do ćwiczeń, magazyny, pomieszczenia dla trenerów, zaplecze techniczne, sanitarno-szatniowe oraz odnowy biologicznej. Rewitalizacji poddane zostanie także nabrzeże przy przystani, które ma być wyposażone w takie elementy jak nowe umocnienie, pomosty pływające o poszyciu drewnianym, siedziska, ławki oraz inne elementy małej architektury.

Wioślarze RTW Lotto-Bydgostii od 87 lat zdobywają medale na wszystkich akwenach świata, wywalczyli także cztery olimpijskie. Pasmo sukcesów zaczęło się w 1938 roku, kiedy to zawodnicy z Bydgoszczy po raz pierwszy sięgnęli po tytuł drużynowego mistrza Polski. Od 1993 roku w kraju nie mają sobie równych.

Najbardziej utytułowanym zawodnikiem klubu jest Robert Sycz, który w 2000 roku w Sydney zapoczątkował erę zdobywania przez bydgoszczan medali na igrzyskach. W parze z Tomaszem Kucharskim (AZS AWF Gorzów Wlkp.) wywalczył wówczas złoto. To samo osiągnięcie osada powtórzyła cztery lata później w Atenach.

Medalową passę kontynuowali Bartłomiej Pawełczak i Miłosz Bernatajtys, zdobywając w Pekinie (2008) srebro w czwórce bez sternika kategorii lekkiej (z Pawłem Rańdą – AZS Politechnika Wrocław i Łukaszem Pawłowskim – AZS Toruń). Czwarte z rzędu igrzyska, z których wioślarze Lotto-Bydgostii przywieźli medal, odbyły się w 2012 roku w Londynie. Tam Magdalena Fularczyk wywalczyła brązowe trofeum w dwójce podwójnej (z Julią Michalską - Tryton Poznań).

W 87-letniej historii klubu jego sportowcy zdobyli łącznie w imprezach światowej rangi 142 medale (48 złotych, 51 srebrnych, 43 brązowe), a w mistrzostwach Polski - 1666 (679 złotych, 512 srebrnych, 475 brązowych). (PAP)

Noworoczny trening wioślarzy w Bydgoszczy. Materiał Bartosza Kustry

Bydgoszcz
wioślarstwo

Sport

Superpuchar Polski siatkarzy - pewne zwycięstwo PGE Skry Bełchatów

Superpuchar Polski siatkarzy - pewne zwycięstwo PGE Skry Bełchatów

2018-10-24, 21:10
Piłkarska Liga Mistrzów - udany wieczór Szczęsnego i Lewandowskiego

Piłkarska Liga Mistrzów - udany wieczór Szczęsnego i Lewandowskiego

2018-10-24, 09:20
Koszykarska Liga Mistrzów - przegrana Anwilu Włocławek po dogrywce

Koszykarska Liga Mistrzów - przegrana Anwilu Włocławek po dogrywce

2018-10-24, 09:05
Ekstraklasa siatkarzy - 3. kolejka rozegrana. Sprawdź miejsce Chemika Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy - 3. kolejka rozegrana. Sprawdź miejsce Chemika Bydgoszcz

2018-10-23, 12:32
Ekstraklasa piłkarska - remis w klasyku, Jagiellonia liderem

Ekstraklasa piłkarska - remis w klasyku, Jagiellonia liderem

2018-10-22, 21:47
Grały piłkarskie drużyny z naszego regionu Sprawdź wyniki

Grały piłkarskie drużyny z naszego regionu! Sprawdź wyniki

2018-10-21, 23:50
Superliga tenisistów stołowych - pierwsze zwycięstwo torunian w sezonie

Superliga tenisistów stołowych - pierwsze zwycięstwo torunian w sezonie

2018-10-21, 22:04
Ekstraliga hokejowa - w Sosnowcu torunianie lepsi od Zagłębia

Ekstraliga hokejowa - w Sosnowcu torunianie lepsi od Zagłębia

2018-10-21, 21:15
Ekstraklasa koszykarek - pewne zwycięstwo Energi Toruń w Poznaniu

Ekstraklasa koszykarek - pewne zwycięstwo Energi Toruń w Poznaniu

2018-10-21, 20:39
1. liga koszykarzy - drugie zwycięstwo z rzędu Enea Astorii Bydgoszcz

1. liga koszykarzy - drugie zwycięstwo z rzędu Enea Astorii Bydgoszcz

2018-10-21, 20:23
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę