Tomasz Gollob rezygnuje ze startów w reprezentacji

2013-07-16, 17:34  Informacyjna Agencja Radiowa
- Jeżeli Tomasz doszedł do takiego wniosku, to chyba pora najwyższa - powiedział Władysław Gollob. Foto: Archiwum

- Jeżeli Tomasz doszedł do takiego wniosku, to chyba pora najwyższa - powiedział Władysław Gollob. Foto: Archiwum

Tomasz Gollob poinformował, że rezygnuje z występów w żużlowej reprezentacji Polski. Najbardziej utytułowany zawodnik polskiego speedwaya nie weźmie udziału w zaplanowanym na sobotę finale Drużynowego Pucharu Świata w Pradze.

Tomasz Gollob nie wystartował w turnieju półfinałowym w Częstochowie, tłumacząc absencję niedyspozycją związaną z bólem kręgosłupa.

Ojciec żużlowca, Władysław Gollob, w pełni rozumie decyzję syna i chwali ją.

- 25 lat w ciągłej gotowości dla reprezentacji Polski to jest wystarczający dystans. Jeżeli Tomasz taką decyzję podjął, to środowisko będzie chyba ją szanować. Nie sądzę, żeby były powody do pretensji. Jeżeli Tomasz doszedł do takiego wniosku, to chyba pora najwyższa - powiedział Władysław Gollob.

Przyznaje, że wie od pewnego czasu, że jego syn zamierza wziąć udział w Rajdzie Dakar. Władysław Gollob podkreśla jednak, że ewentualny start w tej bardzo trudnej imprezie nie miałby w pełni charakteru rywalizacji sportowej i byłby to start w samochodzie

42-letni Tomasz Gollob od lat był podporą narodowego zespołu, kierowanego obecnie przez trenera Marka Cieślaka. Tomasz Gollob był członkiem drużyny, która w latach 1994-2011 sześciokrotnie zwyciężała w Drużynowych Mistrzostwach Świata i Drużynowym Pucharze Świata. W 2010 roku, po triumfie w cyklu Grand Prix, wywalczył swój pierwszy - i jedyny do tej pory - tytuł indywidualnego mistrza świata.

Władysław Gollob komentuje decyzję syna o rezygancji ze startów w reprezentacji Polski

Sport

Sobotni mecz pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Arką Gdynia pod czujnym okiem PZPN

2013-04-05, 20:51

1. liga piłkarska - wykryto nieprawidłowości w meczu Zawisza - Arka

2013-04-05, 15:21

Kolejne wyzwania przed koszykarkami z regionu

2013-04-05, 11:58

1. liga piłkarska - drużyny z czołówki grają u siebie

2013-04-04, 17:11

Superliga pingpongistów - Energa-Manekin walczy o utrzymanie

2013-04-03, 14:13

Zmiany terminów meczów Zawiszy

2013-04-02, 18:31
Mecze 2. kolejki żużlowej ekstraklasy przełożone

Mecze 2. kolejki żużlowej ekstraklasy przełożone

2013-04-02, 12:44

Superliga pingpongistów - toruńska młodzież w ofensywie

2013-03-31, 21:03

Grudziądzka Olimpia wygrywa w Łodzi z ŁKS-em

2013-03-30, 20:43

CCC Polkowice - Energa Toruń 71:53

2013-03-28, 20:37
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę