Zbigniew Boniek: jest bezpieczniej podczas meczów piłkarskich

2015-10-21, 20:02  Polska Agencja Prasowa

Podczas meczów piłkarskich w Polsce jest bezpieczniej, a organizacja imprez sportowych coraz lepsza – zgodnie ocenili w środę w Kielcach prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek oraz zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Cezary Popławski.

Zdaniem nadinsp. Popławskiego do poprawy bezpieczeństwa przyczyniły się m.in. zmiany w prawie. „Te przepisy, które obecnie funkcjonują ustabilizowały sytuację, szczególnie tam gdzie funkcjonuje ustawa o organizacji imprez masowych, czyli mówię o Ekstraklasie, 1. i 2. lidze. Widać, że jest bezpieczniej. Mamy mniej incydentów związanych ze zbiorowym zakłóceniem ładu i porządku publicznego” – powiedział dziennikarzom w czasie konferencji.

Według szefa PZPN, poprawa sytuacji wynika przede wszystkim z rozwiązań organizacyjnych. „Kiedy widzi się parę młodą wchodzącą na ślubny kobierzec czy reprezentację narodową, która wychodzi na Stadion Narodowy to wszystko wygląda ładnie, pięknie, ale musi być wykonany wcześniej ogrom pracy organicznej przez organizatorów, PZPN, policję. Tej pracy było tak dużo, że (…) dziś mecze piłkarskie odbywają się w zupełnie innej atmosferze” – ocenił Boniek. Zaznaczył jednak, że cały czas trzeba na to pracować, „by ten poziom nigdy nie opadł”.

Zdaniem prezesa PZPN podczas wielu dyskusji, m.in. z policją, omawiane są „rozwiązania na przyszłość, które mogą sprawić, że atmosfera podczas meczów piłkarskich będzie jeszcze bardziej przyjazna, byśmy wszyscy mogli być z tego dumni”. Nie chciał jednak mówić o szczegółach.

„Jest dobrze, może być lepiej, ale nigdy nie będzie idealnie, pracujemy na żywym organizmie” – przekonywał Boniek. Jako przykład podał archiwalny numer sportowej gazety z lat 60, w którym nagłówek na pierwszej stronie wyrażał postulat zmiany wszystkich sędziów piłkarskich. „Zawsze będą zdarzały się błędy, ale trzeba pracować nad tym, by poprawiać stale to co tego wymaga” – podkreślił.

Boniek przyznał, że jednym z tematów, który wywołuje ogromne emocje m.in. w środowisku kibiców jest sprawa wykorzystania w oprawie rac, które zgodnie z polskim prawem jest niedozwolone.

„Temat pirotechniki, powiedzmy sobie szczerze, wywołuje dużo emocji, odpalanie rac przez kibiców jest łamaniem prawa, a policja musi to egzekwować” – powiedział. Zaznaczył jednak, że sprawa wymaga „spokojnej dyskusji” prowadzonej „w ciszy”. „Musimy przez to przejść” – powiedział.

Konferencja „Bezpieczny Stadion” organizowana jest w Kielcach od 2001 roku. Jej głównym organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej. Co roku bierze w niej udział około 400 przedstawicieli świata sportu, klubów piłkarskich, a także instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas organizacji imprez sportowych. Przez kilka edycji impreza organizowana była z myślą o Euro 2012. Obecnie skupia się na organizacji wszelkich imprez piłkarskich, infrastruktury stadionów, monitoringu widowni. (PAP)

piłka nożna

Sport

Ważne zwycięstwo koszykarzy Anwilu

Ważne zwycięstwo koszykarzy Anwilu

2020-11-21, 22:04
Kolejna porażka toruńskich koszykarek w ekstraklasie

Kolejna porażka toruńskich koszykarek w ekstraklasie

2020-11-21, 18:34
Sukcesy pięściarzy z regionu na mistrzostwach Polski

Sukcesy pięściarzy z regionu na mistrzostwach Polski

2020-11-21, 08:55
Hokeiści Energi Toruń minimalnie przegrali na lodowisku wicelidera

Hokeiści Energi Toruń minimalnie przegrali na lodowisku wicelidera

2020-11-20, 20:21
Dobry występ dżudoczki z Włocławka na mistrzostwach Europy

Dobry występ dżudoczki z Włocławka na mistrzostwach Europy

2020-11-20, 17:18
Torunianka mistrzynią Polski w boksie

Torunianka mistrzynią Polski w boksie

2020-11-20, 13:15
Toruńscy hokeiści wygrali na lodowisku w Katowicach

Toruńscy hokeiści wygrali na lodowisku w Katowicach

2020-11-18, 21:43
Mistrz Polski lepszy od Astorii w Bydgoszcz Arenie

Mistrz Polski lepszy od Astorii w Bydgoszcz Arenie

2020-11-18, 21:38
Toruń gotowy do organizacji wielkich zawodów halowych

Toruń gotowy do organizacji wielkich zawodów halowych

2020-11-18, 11:41
Koszykarze Polskiego Cukru wygrali w Arenie Toruń

Koszykarze Polskiego Cukru wygrali w Arenie Toruń

2020-11-17, 19:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę