Piłkarska LE - Berg: nie zlekceważymy rywala [wideo]

2014-08-28, 09:08  Polska Agencja Prasowa

Trener Legii Henning Berg zapewnił, że mimo wygranej w pierwszym meczu z FK Aktobe jego piłkarze nie zlekceważą rywala w czwartkowym rewanżu w Warszawie. "Jeśli zagramy najlepiej jak potrafimy, to awansujemy" - podkreślił Norweg.

Po wykluczeniu z Ligi Mistrzów stołecznej drużynie pozostała walka o LE i cenne punkty do rankingu klubowego UEFA. Po zwycięstwie 1:0 przed tygodniem w Kazachstanie, Legia jest o krok od realizacji podstawowego celu. Berg na konferencji prasowej starał się jednak tonować nastroje.

"W futbolu nigdy nic nie wiadomo. Rewanż na pewno nie będzie łatwy, ale mamy świadomość, że jeśli zagramy najlepiej, jak potrafimy, to awansujemy. Wszyscy w klubie tego chcemy. Co więcej, później zamierzamy zaprezentować się w fazie grupowej z jak najlepszej strony" - powiedział norweski szkoleniowiec.


Legia gra z Aktobe o LE. "W grupie fajnie byłoby trafić na Celtic". Źródło: Press Focus/x-news

Zaznaczył, że dobra passa, jaka jest dziełem jego drużyny - cztery zwycięstwa z rzędu bez straty gola, bilans bramek: 11-0 - sprawia, że piłkarzom nie brakuje pewności siebie.

"Rzeczywiście prezentujemy się ostatnio wysoką formę, ale na pewno nie ma mowy o zlekceważeniu rywala" - podkreślił.

W podobnym tonie wypowiedział się obrońca Legii Igor Lewczuk.

"Nie będzie z naszej strony żadnej arogancji. Podejdziemy do tego meczu w pełni skoncentrowani. Mam nadzieję, że podwyższymy jeszcze rezultat z pierwszego spotkania" - zaznaczył.

Jak wskazywał, czwartek może być dla niego szczególnie miłym dniem, bo na Ukrainie o awans do fazy grupowej LE walczyć będzie też jego były klub - Ruch Chorzów. "Fajnie byłoby, gdyby obu polskim drużynom się powiodło" - dodał.


Henning Berg: Czy chciałbym zagrać z Celticiem z grupie LE? Już dwa razy z nimi wygraliśmy. Źródło: Orange sport/x-news

Motywacji swojego zespołu mogły służyć miłe słowa Berga pod adresem czwartkowego przeciwnika.

"Aktobe to dobrze zorganizowana drużyna, którą gra szybko, potrafi stosować pressing. Pierwszy mecz pokazał jej wartość, to był dla nas wymagający sprawdzian i spodziewam się, że jutro będzie podobnie" - dodał Berg.

Według niego, pozytywnymi zmianami w porównaniu ze spotkaniem w Kazachstanie będą niższa temperatura i lepszy stan murawy.

"Oba fakty na pewno wpłyną dobrze na piłkarzy zarówno jednego, jak i drugiego zespołu" - ocenił.

Berg nie chciał wracać do meczów z Celtikiem Glasgow w Lidze Mistrzów i walkoweru, zauważając, że to już historia. Nie dał się również namówić na spekulacje, na kogo Legia chciałaby trafić w fazie grupowej LE.

"Skupiamy się na sobie, nie zastanawiamy się, na kogo chcielibyśmy trafić w grupie. Najpierw musimy tam w ogóle się dostać, a potem zaczniemy myśleć, kogo możemy wylosować" - przyznał.

Czwartkowe spotkanie w Warszawie rozpocznie się o godz. 21. (PAP)

Sport

Ekstraklasa siatkarzy - niespodziewana porażka Chemika Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy - niespodziewana porażka Chemika Bydgoszcz

2019-01-14, 07:00
Ekstraklasa koszykarek - drugi raz z rzędu derby regionu dla Energi Toruń

Ekstraklasa koszykarek - drugi raz z rzędu derby regionu dla Energi Toruń!

2019-01-13, 22:21
PŚ w Predazzo - Dawid Kubacki wygrał w Predazzo, Stoch trzeci

PŚ w Predazzo - Dawid Kubacki wygrał w Predazzo, Stoch trzeci

2019-01-13, 20:33
Ekstraklasa koszykarzy - świetny powrót Polskiego Cukru Toruń i zwycięstwo

Ekstraklasa koszykarzy - świetny powrót Polskiego Cukru Toruń i zwycięstwo

2019-01-13, 15:19
1. liga siatkarek - porażki Jokera Świecie i Budowlanych Toruń

1. liga siatkarek - porażki Jokera Świecie i Budowlanych Toruń

2019-01-13, 14:05
Ekstraklasa koszykarzy - Milicic: w ważnych momentach było widać zespół

Ekstraklasa koszykarzy - Milicic: w ważnych momentach było widać zespół

2019-01-13, 11:00
Superliga tenisistów stołowych - trener Energi: z Polonią o czwarte zwycięstwo z rzędu

Superliga tenisistów stołowych - trener Energi: z Polonią o czwarte zwycięstwo z rzędu

2019-01-13, 10:01
Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku

Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku

2019-01-13, 09:01
Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac przegrał z mistrzem Polski

Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac przegrał z mistrzem Polski

2019-01-13, 08:01
PŚ w Predazzo - Kubacki drugi, Stoch trzeci, wygrał Kobayashi

PŚ w Predazzo - Kubacki drugi, Stoch trzeci, wygrał Kobayashi

2019-01-12, 23:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę