Lekkoatletyczne ME - brąz polskiej sztafety 4x400 m mężczyzn

2014-08-17, 16:04  Polska Agencja Prasowa
Brązowi medaliści w sztafecie 4x400 m na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Zurychu. Fot. PAP/Adam Warżawa

Brązowi medaliści w sztafecie 4x400 m na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Zurychu. Fot. PAP/Adam Warżawa

Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn w składzie Rafał Omelko, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina wywalczyła brązowy medal 22. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychu. Przed biało-czerwonymi na metę dotarli Brytyjczycy i Rosjanie.

Podopieczni Józefa Lisowskiego uzyskali wynik 2.59,85. Po raz ostatni Polacy medal w tej konkurencji zdobyli w 2006 roku.

Brytyjczycy pokonali dystans w czasie 2.58,79, a Rosjanie - 2.59,38.

"Nie chcę nic mówić, ale chyba czas najwyższy znowu zacząć liczyć się na najważniejszych zawodach" - mówił przed wylotem Lisowski, szkoleniowiec wielu pokoleń 400-metrowców. To także on jest ojcem największych sukcesów biało-czerwonych w tej konkurencji.

W tym sezonie Polacy zrobili duże postępy. Aż trzej zawodnicy - Krzewina (WKS Śląsk Wrocław), Omelko (AZS AWF Wrocław) i Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław) uzyskali w biegach indywidualnych czasy poniżej 46 s. Wszyscy rocznik 1989. Niewiele gorszy był starszy od nich o trzy lata Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) - 46,01. I to właśnie na nich postawił także Lisowski w finale sztafet. Decyzja - jak się okazało - słuszna.

Krzewina na ostatniej zmianie dostał pałeczkę jako czwarty. I do ostatniej prostej utrzymywał tą pozycję, ale nie tracił dystansu do Francuza. Na ostatnich metrach stoczył z nim walkę ramię w ramię, ale na mecie okazał się lepszy o 0,04 s.

Był to dwunasty krążek wywalczony w Zurychu przez ekipę biało-czerwonych. Do tej pory medale zdobyli: złote - Adam Kszczot (RKS Łódź, 800 m) i Anita Włodarczyk (Skra Warszawa, młot); srebrne - Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa, maraton) Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz, tyczka), Paweł Fajdek (Agros Zamość, młot), Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa, 800 m) i Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów, 3000 m z przeszkodami); brązowe - Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa, 800 m), Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań, młot), Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki, dysk) i Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa, kula).

Tak udane mistrzostwa Polacy mieli po raz ostatni w Budapeszcie w 1966 roku. Wówczas reprezentacja przywiozła do kraju piętnaście krążków. Dwanaście medali było także w Sztokholmie (1958), a trzynaście w Belgradzie (1962). (PAP)

lekkoatletyka

Sport

PŚ w skokach - Piotr Żyła drugi w Engelbergu, zwycięstwo Geigera

PŚ w skokach - Piotr Żyła drugi w Engelbergu, zwycięstwo Geigera

2018-12-15, 18:18
PŚ w biathlonie: Hojnisz czwarta w biegu na dochodzenie w Hochfilzen

PŚ w biathlonie: Hojnisz czwarta w biegu na dochodzenie w Hochfilzen

2018-12-15, 12:15
100-latkowie pojawią się na lekkoatletycznych mistrzostwach świata weteranów w Toruniu

100-latkowie pojawią się na lekkoatletycznych mistrzostwach świata weteranów w Toruniu

2018-12-14, 19:56
Ekstraklasa siatkarek - wyniki 9. kolejki. Bank Pocztowy Pałac coraz bliżej najlepszej czwórki

Ekstraklasa siatkarek - wyniki 9. kolejki. Bank Pocztowy Pałac coraz bliżej najlepszej czwórki

2018-12-14, 12:10
Piłkarska Liga Europy - gol Świerczoka na koniec fazy grupowej, Milan za burtą

Piłkarska Liga Europy - gol Świerczoka na koniec fazy grupowej, Milan za burtą

2018-12-14, 08:42
PŚ w skokach - dwa dodatkowe konkursy w Oberstdorfie i Willingen

PŚ w skokach - dwa dodatkowe konkursy w Oberstdorfie i Willingen

2018-12-13, 22:35
Piłkarska Liga Mistrzów - dwa gole Lewandowskiego, awans Lyonu

Piłkarska Liga Mistrzów - dwa gole Lewandowskiego, awans Lyonu

2018-12-13, 09:26
Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz wraca z Rzeszowa z jednym punktem

Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz wraca z Rzeszowa z jednym punktem

2018-12-13, 08:39
Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil Włocławek wygrał u siebie

Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil Włocławek wygrał u siebie

2018-12-12, 21:49
Puchar Europy koszykarek - Energa Toruń i Artego Bydgoszcz grają dalej

Puchar Europy koszykarek - Energa Toruń i Artego Bydgoszcz grają dalej!

2018-12-12, 20:53
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę