Turniej WTA w Cincinnati - A.Radwańska trzeci raz z rzędu w 1/4 finału

2014-08-15, 10:50  Polska Agencja Prasowa

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska pokonała mającą polskie korzenie Niemkę Sabine Lisicki 6:1, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour Premier w Cincinnati. Tenisistka z Krakowa dotarła do "ósemki" w tej imprezie trzeci raz z rzędu.

Radwańska nie ma, jak na razie żadnych problemów z przechodzeniem do kolejnych etapów rywalizacji na kortach twardych w Cincinnati (wcześniej pokonała Japonkę Kurimi Narę 6:2, 6:2). Zajmująca piąte miejsce w rankingu WTA zawodniczka, by zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju, potrzebowała zaledwie 53 minut. Rozgrywany w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego pojedynek z 29. na światowej liście Lisicki był bardzo jednostronny. 25-letnia Polka straciła łącznie tylko dwa gemy i to gdy w każdej z odsłon miała już wypracowaną wyraźną przewagę (w pierwszym przy stanie 3:0, w drugim 5:0).

Będąca jej rówieśniczką Niemka ustępowała wyżej notowanej rywalce niemal w każdym elemencie. Szło jej zdecydowanie gorzej niż w spotkaniu z Radwańską sprzed tygodnia - wówczas w Montrealu zawodniczki te stoczyły trzysetowy pojedynek. Tak jak wtedy Lisicki i tym razem nie była w stanie wykorzystać swojej największej broni - serwisu. Rekordzistka pod względem szybkości w tym elemencie (131 mph, czyli 210,8 km/h) zanotowała trzy asy, ale - podobnie jak tydzień temu - popełniła aż siedem podwójnych błędów. Krakowianka miała ich o pięć mniej, a bezpośrednio dzięki serwisowi punktowała raz.

Radwańska wygrała trzeci mecz z Lisicki i tym samym wyszła na prowadzenie w ogólnym bilansie tych spotkań (3-2). Ich poprzedni pojedynek stanowił rewanż za półfinał ubiegłorocznej edycji Wimbledonu. Owa przegrana w półfinale wielkoszlemowej imprezy w Londynie była jedną z najboleśniejszych porażek krakowianki w karierze.

W następnej rundzie rywalizacji w Cincinnati triumfatorka imprezy w Montrealu zmierzy się z kolejną zawodniczką mającą polskie korzenie - Caroline Wozniacki. Z Dunką podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego wygrała cztery z ich dziewięciu konfrontacji. Ostatnio to ona miała w nich jednak lepszą passę - wygrała trzy ostatnie ich mecze.
Rozstrzygając na swoją korzyść spotkanie z Lisicki, Radwańska powtórzyła swój najlepszy wynik z imprezy w Cincinnati. Do ćwierćfinału dotarła również w dwóch poprzednich edycjach tych zawodów. Wówczas - w obu przypadkach przeszkodą nie do przejścia okazywała się dla niej Na Li. W tym roku Chinka nie startuje z powodu kontuzji.

W eliminacjach odpadła Urszula Radwańska. Do turnieju zgłosiły się też dwie polskie deblistki. Alicja Rosolska z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski odpadły już w pierwszej rundzie, natomiast Klaudia Jans-Ignacik i Czeszka Karolina Pliskova zostały wyeliminowane w 1/8 finału.

Wynik meczu 1/8 finału gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Sabine Lisicki (Niemcy) 6:1, 6:1. (PAP)

tenis ziemny

Sport

PZKosz - Koszykarze z regionu powalczą o awans na Igrzyska

PZKosz - Koszykarze z regionu powalczą o awans na Igrzyska

2021-05-06, 11:14
Nowy klub i nowa akademia. Wilfredo Leon Venero buduje siatkówkę w Toruniu

Nowy klub i nowa akademia. Wilfredo Leon Venero buduje siatkówkę w Toruniu

2021-05-05, 19:17
Piłkarskie ME 2021 - Będzie więcej piłkarzy w kadrze. Wszystko przez koronawirusa

Piłkarskie ME 2021 - Będzie więcej piłkarzy w kadrze. Wszystko przez koronawirusa

2021-05-04, 15:45
Tauron 1. Liga - Visła przegrywa we Wrocławiu. W rywalizacji o brąz mamy remis

Tauron 1. Liga - Visła przegrywa we Wrocławiu. W rywalizacji o brąz mamy remis

2021-05-04, 11:57
Pod patronatem Wilfredo Leona, w Toruniu powstaje nowy klub siatkarski

Pod patronatem Wilfredo Leona, w Toruniu powstaje nowy klub siatkarski

2021-05-04, 10:36
eWinner 1. Liga - Polonia przegrywa w Krośnie

eWinner 1. Liga - Polonia przegrywa w Krośnie

2021-05-03, 17:54
eWinner 2. Liga - Olimpia wygrywa Z Elblągiem. Walka o utrzymanie trwa [wideo]

eWinner 2. Liga - Olimpia wygrywa Z Elblągiem. Walka o utrzymanie trwa [wideo]

2021-05-02, 16:11
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrali Ligę Mistrzów

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrali Ligę Mistrzów!

2021-05-02, 11:18
PŚ w wioślarstwie - Świetne wyniki wioślarzy z regionu w Zagrzebiu

PŚ w wioślarstwie - Świetne wyniki wioślarzy z regionu w Zagrzebiu

2021-05-01, 16:30
PGE Ekstraliga - Apator zdominował derby na Motoarenie

PGE Ekstraliga - Apator zdominował derby na Motoarenie

2021-05-01, 14:08
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę