Lekkoatletyczne ME - w piątek kolejne szanse medalowe Polaków

2014-08-15, 10:47  Polska Agencja Prasowa

Piątek może być obfity dla Polski w medale mistrzostw Europy. Stanąć na podium w Zurychu realne szanse mają wicemistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk oraz doświadczeni 800-metrowcy Adam Kszczot i Marcin Lewandowski.

Jako pierwsi w piątek na trasę jednak ruszą chodziarze. Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków), Łukasz Nowak (OŚ AZS Poznań), Rafał Augustyn (OTG Sokół Mielec). Teoretycznie największe szanse ma pierwszy z nich - najbardziej doświadczony, srebrny medalista sprzed czterech lat.

W dobrej dyspozycji jest jednak także Nowak, ósmy zawodnik londyńskich igrzysk. Zawodnik, który z roku na rok robi postęp i przez wielu ekspertów uważany jest za wielki talent.

W sesji wieczornej jako pierwsi z Polaków na stadionie Letzigrund wystąpią specjaliści 400 m. Dla Małgorzaty Hołub (Bałtyk Koszalin) i Jakuba Krzewiny (WKS Śląsk Wrocław) już sam awans do finału był sporym sukcesem. Większe szanse na podium ma Krzewina, który nie tylko jest w znakomitej formie, ale i rywale nie są zbyt silni. Nie ma chociażby Czecha Pavla Maslaka - lidera europejskich tabeli.

Emocji nie zabraknie w finale 800 m, w którym wystąpi trzech Polaków - Kszczot (RKS Łódź), Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) i debiutujący w takiej imprezie Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa). Najwięksi optymiści mówią nawet o biało-czerwonym podium.

Również w konkursie rzutu młotem mogą być dwa medale dla Polek. Włodarczyk jest faworytką, a po eliminacjach wydaje się, że nie powinna mieć tutaj godnych siebie rywalek. Ona sama celuje w rzut powyżej 80 metrów, co byłoby rekordem świata. Nie bez szans jest także Joanna Fiodorow (AZS OŚ Poznań).

W finale 1500 m polscy kibice zobaczą Renatę Pliś (MKL Maraton Świnoujście), a w skoku wzwyż Wojciecha Theinera (AZS AWF Katowice). W tej drugiej konkurencji może dojść do ciekawego pojedynku między Rosjaninem Iwanem Uchowem i Ukraińcem Bohdanem Bondarenko. Obaj w tym sezonie skoczyli już 2,40 i wyżej.

Eliminacje skoku w dal mają przed sobą Tomasz Jaszczuk (Pogoń Siedlce) i Adrian Strzałkowski (MKS Aleksandrów Łódzki). A w finale 200 m pobiegnie Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn).

Przed południem o udział w finale powalczą skoczkinie wzwyż - Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław) i Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok). Obie Polki poleciały do Zurychu, by walczyć o medal, ale zgodnie powtarzają - najtrudniejsze zawsze są eliminacje.

W sesji porannej wystąpi też w eliminacjach 3000 m z przeszkodami Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek), a w piątej konkurencji siedmioboju - w skoku w dal - powinna wystartować Karolina Tymińska (SKLA Sopot). (PAP)

lekkoatletyka

Sport

Grand Prix Szwecji - Sajfutdinow wygrał w Hallstavik, Janowski trzeci

Grand Prix Szwecji - Sajfutdinow wygrał w Hallstavik, Janowski trzeci

2019-07-07, 10:02
Diamentowa Liga 2019 - rekord Polski Liska w skoku o tyczce

Diamentowa Liga 2019 - rekord Polski Liska w skoku o tyczce

2019-07-06, 10:00
Tysiące zawodników w centrum miasta. Enea Bydgoszcz Triathlon 2019 [wideo]

Tysiące zawodników w centrum miasta. Enea Bydgoszcz Triathlon 2019 [wideo]

2019-07-06, 09:50
Wimbledon 2019 - Hurkacz przegrał z Djokovicem w 3. rundzie

Wimbledon 2019 - Hurkacz przegrał z Djokovicem w 3. rundzie

2019-07-06, 08:43
Ekstraklasy koszykarzy - Tomasz Śnieg pożegnał się z Polskim Cukrem Toruń

Ekstraklasy koszykarzy - Tomasz Śnieg pożegnał się z Polskim Cukrem Toruń

2019-07-05, 09:00
Wimbledon 2019 - Magda Linette w trzeciej rundzie

Wimbledon 2019 - Magda Linette w trzeciej rundzie!

2019-07-05, 07:18
Liga Narodów siatkarek - Polki dzielnie walczyły, ale przegrały z Brazylijkami

Liga Narodów siatkarek - Polki dzielnie walczyły, ale przegrały z Brazylijkami!

2019-07-04, 16:31
Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil Włocławek i Polski Cukier Toruń poznali rywali

Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil Włocławek i Polski Cukier Toruń poznali rywali!

2019-07-04, 15:36
Wimbledon 2019 - Hurkacz po raz pierwszy w trzeciej rundzie Wielkiego Szlema

Wimbledon 2019 - Hurkacz po raz pierwszy w trzeciej rundzie Wielkiego Szlema

2019-07-03, 19:06
Z medalami wróciły do Bydgoszczy. Mińsk to były dla nas Mistrzostwa Europy

Z medalami wróciły do Bydgoszczy. ”Mińsk to były dla nas Mistrzostwa Europy"

2019-07-03, 15:35
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę