Zawisza - Podbeskidzie 1:2

2014-08-10, 17:31  Polska Agencja Prasowa
Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz Rafael Porcellis (C) walczy o piłkę z Dariuszem Pietrasiakiem (P) z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz Rafael Porcellis (C) walczy o piłkę z Dariuszem Pietrasiakiem (P) z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy ponieśli trzecią ligową porażkę. Przed własną publicznością przegrali w czwartej kolejce T-Mobile Ekstraklasy z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2. Decydującą bramkę goście zdobyli w doliczonym czasie gry.

Pierwsze pół godziny spotkania przebiegło pod dyktando piłkarzy Zawiszy. Podopieczni trenera Jorge Paixao zdecydowanie częściej atakowali i stworzyli kilka groźnych sytuacji. Najbliżej zdobycia bramki dla bydgoszczan był dwukrotnie nowy napastnik gospodarzy Rafael Porcellis. Goście sporadycznie próbowali odpowiadać, ale żaden strzał z czterech oddanych nie trafił w światło bramki.

Po fatalnym wybiciu piłki przez bramkarza Podbeskidzia Michala Peskovicia, Louis Carlos podaniem po ziemi uruchomił wbiegającego między dwóch obrońców Joege Kadu. Ten ze spokojem przygotował sobie piłkę i na wysokości pola karnego oddał celny strzał tuż słupku. Od 34. minuty bydgoszczanie prowadzili 1:0.

Po zmianie stron już w 49. minucie piłkarze Podbeskidzia doprowadzili do remisu. Sytuacja była niemal identyczna jak przy pierwszej bramce dla Zawiszy. Piłkę od Damiana Chmiela otrzymał wbiegający w pole karne Dariusz Kołodziej i bez najmniejszego problemu pokonał Andrzeja Witana.

Później mecz się wyrównał. Oba zespoły na zmianę stwarzały groźne sytuacje, nikomu jednak nie udawało się umieścić piłki w bramce. Dobrą okazję dla Podbeskidzia miał w 79. minucie Sylwester Patejuk, jego strzał trafił jednak prosto w nogi obrońców Zawiszy. Cztery minuty później piłka po uderzeniu Bernardo Vasconcelosa z Zawiszy trafiła w słupek.

Akcję meczu w doliczonym czasie gry przeprowadzili podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego. W pole karne z piłką wbiegł Frank Adu Kwame i wycofał ją do wbiegającego Damiana Chmiela. Ten strzałem po ziemi na długi słupek pewnie pokonał Witana, dając piłkarzom z Bielska-Białej wygraną 2:1. (PAP)

Bramki: 1:0 Jorge Kadu (33), 1:1 Dariusz Kołodziej (49), 1:2 Damian Chmiel (90+2).

Żółta kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Bartłomiej Konieczny.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 1 500. (PAP)

Bydgoszcz
piłka nożna

Sport

Formuła 1 - Vettel wygrał wyścig o Grand Prix Kanady

Formuła 1 - Vettel wygrał wyścig o Grand Prix Kanady

2018-06-10, 23:08
Ekstraliga żużlowa - zwycięstwo Get Well i porażka MRGARDEN GKM

Ekstraliga żużlowa - zwycięstwo Get Well i porażka MRGARDEN GKM

2018-06-10, 23:00
French Open 2018 - rekordowy 11. triumf Rafaela Nadala w Paryżu

French Open 2018 - rekordowy 11. triumf Rafaela Nadala w Paryżu

2018-06-10, 22:50
Diamentowa Liga 2018  trzecie miejsce Liska, czwarte Wojciechowskiego

Diamentowa Liga 2018 – trzecie miejsce Liska, czwarte Wojciechowskiego

2018-06-10, 22:44
Criterium du Dauphine 2018 - zwycięstwo Gerainta Thomasa. Kwiatkowski dalek

Criterium du Dauphine 2018 - zwycięstwo Gerainta Thomasa. Kwiatkowski dalek

2018-06-10, 22:40
MP w wioślarstwie  siostry Wierzbowskie wciąż niepokonane

MP w wioślarstwie – siostry Wierzbowskie wciąż niepokonane

2018-06-10, 15:34
ME w kajakarstwie - złoty medal Walczykiewicz w K1 na 200 m

ME w kajakarstwie - złoty medal Walczykiewicz w K1 na 200 m

2018-06-10, 15:11
Kazimierz Musiałowski po raz 150 przebiegł maraton

Kazimierz Musiałowski po raz 150 przebiegł maraton

2018-06-10, 14:37
Ekstraklasa koszykarzy - trener Anwilu Milicic: jestem perfekcjonistą

Ekstraklasa koszykarzy - trener Anwilu Milicic: jestem perfekcjonistą

2018-06-10, 12:50
Liga Narodów siatkarzy - Polacy wygrali z Bułgarią

Liga Narodów siatkarzy - Polacy wygrali z Bułgarią

2018-06-10, 08:59
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę