Jerzy Kanclerz odwołany ze stanowiska

2013-04-29, 16:12  Polska Agencja Prasowa
Niedzielny mecz z Betardem Wrocław był ostatnim spotkaniem Jerzego Kanclerza jako menedżera drużyny, dyrektora sportowego i członka zarządu bydgoskiej Polonii. Fot. Ireneusz Sanger

Niedzielny mecz z Betardem Wrocław był ostatnim spotkaniem Jerzego Kanclerza jako menedżera drużyny, dyrektora sportowego i członka zarządu bydgoskiej Polonii. Fot. Ireneusz Sanger

Jerzy Kanclerz nie jest już menedżerem żużlowców bydgoskiej Polonii. Na wniosek prezesa Jarosława Deresińskiego został odwołany ze stanowiska członka zarządu przez radę nadzorczą klubu. Powodem jest brak możliwości dalszej współpracy z prezesem.

"Rada nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu pana Jerzego Kanclerza z funkcji członka zarządu, a tym samym z funkcji dyrektora sportowego i menedżera drużyny, przekazując w moje ręce stery ŻKS Polonia Bydgoszcz SA. Dziękując za dalsze zaufanie chciałbym powiedzieć, że mimo moich starań dalsza współpraca z panem Jerzym okazała się niemożliwa” – czytamy w oświadczeniu prezesa bydgoskiej Polonii Jarosława Deresińskiego.

Jednocześnie w swoim oświadczeniu podkreślił on wieloletnie doświadczenie Kanclerza w sprawach sportowych oraz zaufanie kibiców oraz wiedzę żużlową, jaką może poszczycić się jego dotychczasowy współpracownik. Jak jednak zaznaczył, to za mało, aby we właściwy sposób pokierować zespołem ludzi oraz zarządzać spółką.

Prezes Polonii zaznaczył, że spółka akcyjna to nie tylko zawodnicy, ale cały zespół pracowników, współpracowników, wolontariuszy i osób funkcyjnych, dzięki którym klub funkcjonuje. Wliczyć w to należy także sponsorów, partnerów i miłośników Polonii.

"Osoba będąca członkiem zarządu musi to zrozumieć, zaakceptować i robić wszystko, co w jej mocy, aby każdy z trybików funkcjonował poprawnie. Niestety, pan Jerzy tych standardów nie spełniał” – uzasadnił prezes Polonii.

Całą sytuacją nie jest zdziwiony Jerzy Kanclerz. „Po raz drugi zdecydowałem się przyjść do Polonii Bydgoszcz i dać z siebie wszystko. Moje zaangażowanie, choćby po ostatnim Grand Prix, niech najlepiej ocenią kibice i miłośnicy żużla. Pewne nieporozumienia w klubie zaczęły się już od obozu integracyjnego w Kołobrzegu, kiedy jako członek zarządu chciałem podjąć dwie decyzje personalne. W ostatniej rozmowie z prezesem powiedziałem krótko - albo ja, albo ty. Został złożony wniosek do rady nadzorczej, a ta podjęła decyzję o moim zwolnieniu” – powiedział PAP.

Dodał także, iż w niedługim czasie wyda stosowne oświadczenie. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Kanclerza w roli menedżera bydgoskich żużlowców. Rada nadzorcza klubu w krótkim oświadczeniu uznała, że "w celu dalszego sprawnego zarządzania klubem i kontynuowania programu naprawczego zarząd spółki powinien być jednoosobowy i reprezentowany przez (…) prezesa Jarosława Deresińskiego”. (PAP)

Sport

Giro d'Italia - Gaviria wygrał etap i został liderem

2017-05-07, 19:42
Nice 1. liga żużlowa - porażka Polonii Bydgoszcz na własnym torze

Nice 1. liga żużlowa - porażka Polonii Bydgoszcz na własnym torze

2017-05-07, 17:57

PŚ w wioślarstwie - zwycięstwa dwóch polskich osad

2017-05-07, 17:23

MŚ koszykarzy - Polska w eliminacjach z wicemistrzem Europy Litwą

2017-05-07, 17:14
Velo Toruń - organizator Kwiatkowski wśród 1500 uczestników

Velo Toruń - organizator Kwiatkowski wśród 1500 uczestników

2017-05-07, 12:34

Problemy z aplikacją Naviki rozwiązane

2017-05-07, 12:19
Bezpłatny trening rowerzystów w Bydgoszczy

Bezpłatny trening rowerzystów w Bydgoszczy

2017-05-07, 12:10
Sportowa niedziela - emocje żużlowe w Bydgoszczy i Toruniu. Pogoda nie pokrzyżuje planów

Sportowa niedziela - emocje żużlowe w Bydgoszczy i Toruniu. Pogoda nie pokrzyżuje planów?

2017-05-07, 07:23
Nice 1. liga piłkarska - bezbramkowy remis Olimpii Grudziądz. Chwile grozy Karola Angielskiego

Nice 1. liga piłkarska - bezbramkowy remis Olimpii Grudziądz. Chwile grozy Karola Angielskiego

2017-05-06, 22:46

Siatkarz Dawid Konarski znalazł nowy klub

2017-05-06, 22:31
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę