Zbliża się runda IMP w Bydgoszczy. Pawełczak powalczy z najlepszymi dzięki „dzikiej karcie”
Maksymilian Pawełczak z Abramczyk Polonii otrzymał dziką kartę na drugą rundę walki o indywidualne mistrzostwo Polski, która 4 lipca zostanie rozegrana w Bydgoszczy. Informacja została przekazana podczas specjalnej konferencji dotyczącej wydarzenia.
Wybór Pawełczaka był dość oczywisty, gdyż Szymon Woźniak, Krzysztof Buczkowski i Wiktor Przyjemski są stałymi uczestnikami cyklu. 16-latek zasłużył sobie na wyróżnienie dzięki bardzo dobrym wynikom osiąganym w tym sezonie. W Metalkas 2. Ekstralidze jego średnia to ponad 2,2 punktu na bieg. Niedawno awansował on do finału indywidualnych mistrzostw Europy U19, a wcześniej zajął drugie miejsce w Srebrnym i Brązowym Kasku.
Ponadto ogłoszono rezerwowych na turniej. Zostali nimi Kevin Małkiewicz z BAYERSYSTEM GKM-u Grudziądz i Kacper Andrzejewski z Polonii.
Cykl IMP składa się z trzech rund. Po pierwszej, rozegranej na toruńskiej Motoarenie, prowadzi Bartosz Zmarzlik przed Piotrem Pawlickim i Maciejem Janowskim. Mistrza Polski poznamy 15 sierpnia w Ostrowie Wielkopolskim.