Zmiany w Olimpii Grudziądz. Są odejścia i pierwszy nowy napastnik

2026-06-17, 07:46  WS
W Olimpii Grudziądz ruszyła intensywna przebudowa kadry po sezonie 2025/26/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

W Olimpii Grudziądz ruszyła intensywna przebudowa kadry po sezonie 2025/26/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

W Olimpii Grudziądz ruszyła intensywna przebudowa kadry po sezonie 2025/26. Drugoligowiec ogłosił odejścia kilku zawodników oraz zaprezentował pierwsze wzmocnienie przed kolejnymi rozgrywkami.

Z zespołu Olimpii Grudziądz odchodzi kilku ważnych zawodników, w tym bramkarz Sebastian Sobolewski, obrońca Rafał Kobryń, pomocnik Oskar Sewerzyński, skrzydłowy Łukasz Moneta oraz napastnik Maciej Mas. Ponadto Raków Częstochowa skrócił wypożyczenie Maxa Pawłowskiego, który wrócił do macierzystego klubu.

Ruchy kadrowe są konsekwencją rozczarowującego finiszu sezonu. Olimpia przez długi czas pozostawała w grze o awans do Betclic 1. Ligi, jednak słabsza wiosna sprawiła, że drużyna zakończyła rozgrywki już na etapie półfinału baraży, przegrywając z Sandecją Nowy Sącz.
Pierwszym nowym zawodnikiem w zespole został Dawid Bałdyga. 23‑letni napastnik ostatnio reprezentował barwy Resovii, dla której w minionym sezonie rozegrał 28 ligowych spotkań i zdobył pięć bramek. Do dorobku dołożył również trafienie w Pucharze Polski oraz występy w barażach.

Wcześniej Bałdyga występował m.in. w Siarce Tarnobrzeg, Śląsku Wrocław, Polonii Środa Wielkopolska i Lechii Tomaszów Mazowiecki. Wszystko wskazuje na to, że jego transfer jest jedynie początkiem szerszej przebudowy kadry Olimpii przed kolejnymi rozgrywkami.

Sport

Za młodym bydgoszczaninem najlepszy wyścig w karierze. Przed nim przesiadka do Ferrari

Za młodym bydgoszczaninem najlepszy wyścig w karierze. Przed nim przesiadka do Ferrari

2024-12-22, 09:40
Usyk znów lepszy od Furyego. Po dwunastu rundach sędziowie nie mieli wątpliwości.

Usyk znów lepszy od Fury’ego. Po dwunastu rundach sędziowie nie mieli wątpliwości.

2024-12-22, 07:56
Słaba kolejka laskarzy z naszego regionu w halowej Superlidze. Tylko gąsawianie z punktem

Słaba kolejka laskarzy z naszego regionu w halowej Superlidze. Tylko gąsawianie z punktem

2024-12-21, 21:13
Energa wysoko przegrała w Poznaniu. Torunianki zagrały poniżej oczekiwań

Energa wysoko przegrała w Poznaniu. Torunianki zagrały poniżej oczekiwań

2024-12-21, 19:50
Złoto i brąz dla bydgoszczanek podczas pływackich MP na krótkim basenie. Szczęśliwy jeden dystans

Złoto i brąz dla bydgoszczanek podczas pływackich MP na krótkim basenie. Szczęśliwy jeden dystans

2024-12-21, 19:03
Anioły Toruń w końcu triumfowały. Domowa wygrana za trzy punkty

Anioły Toruń w końcu triumfowały. Domowa wygrana za trzy punkty

2024-12-21, 17:51
Astoria Bydgoszcz wróciła na szlak zwycięstw. Skuteczna pogoń w ostatniej kwarcie

Astoria Bydgoszcz wróciła na szlak zwycięstw. Skuteczna pogoń w ostatniej kwarcie

2024-12-21, 17:07
Pałac bezradny na tle rywalek. Bydgoszczanki gładko przegrały z ŁKS-em

Pałac bezradny na tle rywalek. Bydgoszczanki gładko przegrały z ŁKS-em

2024-12-21, 15:30
Kłopoty finansowe nie pozwoliły Elanie rozwinąć skrzydeł. Zadłużenia dochodziły do dwóch miesięcy

Kłopoty finansowe nie pozwoliły Elanie rozwinąć skrzydeł. „Zadłużenia dochodziły do dwóch miesięcy”

2024-12-21, 08:30
Energa ma patent na mistrza Polski. Torunianie znów lepsi od Unii Oświęcim

Energa ma patent na mistrza Polski. Torunianie znów lepsi od Unii Oświęcim

2024-12-20, 20:26
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę