Świetne wyniki szermierzy z Kujaw i Pomorza! 10 medali MP Młodzików i Akademicki tytuł MP dla UMK

2026-06-15, 17:24  mat. prasowe/PG
Szermierze z naszego regionu osiągnęli świetne wyniki/fot. mat. prasowe

Szermierze z naszego regionu osiągnęli świetne wyniki/fot. mat. prasowe

Miniony weekend zapisał się złotymi zgłoskami w historii szermierki w naszym regionie. Młodzi reprezentanci klubów województwa kujawsko-pomorskiego zdominowali Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce, zdobywając łącznie aż 10 medali we wszystkich trzech broniach: szabli, szpadzie i florecie. Dopełnieniem sukcesu był świetny występ studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którzy wywalczyli tytuł Akademickiego Mistrza Polski oraz brązowy medal.

Tegoroczne MP młodzików odbywały się jednocześnie w trzech różnych ośrodkach. Wszędzie zawodnicy z naszego województwa stawali na podium.

Szabla (Warszawa): Dominacja UKS Szabli Brzoza

W stolicy bezkonkurencyjni okazali się szabliści z Brzozy. Indywidualnie Jakub Gwoździński wywalczył wicemistrzostwo Polski, a Kevin Świątkiewicz zdobył brązowy medal. Obaj, wspierani w drużynie przez Oliwiera Lewandowskiego oraz Bartosza Struensee, sięgnęli też po Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Szpada (Mielec): Wielki triumf „Riposty” Toruń

Szpadzistki z Centrum Szermierki Riposta Toruń zdominowały rywalizację na planszach w Mielcu. Zofia Różyńska oraz Lena Cymer zgarnęły brązowe krążki w turnieju indywidualnym. W drużynowych zmaganiach Torunianki były bezkonkurencyjne. Pierwszy skład (Różyńska, Cymer, Pola Sadowska, Oliwia Stusińska) triumfował, a drugi (Matylda Gorzycka, Eliza Paluszkiewicz, Maria Stankiewicz, Maria Ślęzak) stanął na trzecim stopniu podium.

Floret (Szczecin): Bydgoszcz i Toruń na podium

W Szczecinie świetną formę zaprezentowały florecistki. Joanna Zalewska z UKS MDK 5 Bydgoszcz została wicemistrzynią Polski, a Joanna Paziewska z Toruńskiej Akademii Floretu zgarnęła brąz. Dodatkowo zespół UKS MDK 5 Bydgoszcz w składzie: Joanna Zalewska, Natalia Buda, Nina Królikowska i Jagoda Klimek wywalczył brązowy krążek w turnieju drużynowym.

Sukces akademicki: Dwa medale dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Równolegle Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach była gospodarzem AMP. Tam również nie brakowało powodów do radości. Mistrzem we florecie mężczyzn został reprezentant UMK Toruń, Jan Jurkiewicz – uczestnik ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Znakomity wynik u florecistek odnotowała Nadia Jaszczołt z toruńskiego uniwersytetu, która po świetnych walkach zdobyła brąz.

Sport

Zaczęło się świetnie, ale skończyło porażką. Olimpia źle otworzyła sezon

Zaczęło się świetnie, ale skończyło porażką. Olimpia źle otworzyła sezon

2024-07-21, 22:12
GKM nie wykorzystał szansy. Porażka w Lesznie nie pomogła w walce o play-off

GKM nie wykorzystał szansy. Porażka w Lesznie nie pomogła w walce o play-off

2024-07-21, 21:15
Wielkie zainteresowanie igrzyskami w Paryżu. Padł rekord sprzedanych biletów

Wielkie zainteresowanie igrzyskami w Paryżu. Padł rekord sprzedanych biletów

2024-07-21, 19:16
Polonia pewnie pokonała PSŻ. Bydgoszczanie lepsi od samego początku

Polonia pewnie pokonała PSŻ. Bydgoszczanie lepsi od samego początku

2024-07-21, 15:59
Polonia podejmie PSŻ. Rywale się postawią, czy będzie pogrom Relacja w PR PiK

Polonia podejmie PSŻ. Rywale się postawią, czy będzie pogrom? Relacja w PR PiK

2024-07-21, 06:00
Madsen najlepszy podczas SEC Grudziądz. Woryna nowym liderem cyklu

Madsen najlepszy podczas SEC Grudziądz. Woryna nowym liderem cyklu

2024-07-20, 22:40
Katarzyna Piter z deblowym zwycięstwem w Budapeszcie. Polka i jej partnerka obroniły tytuł

Katarzyna Piter z deblowym zwycięstwem w Budapeszcie. Polka i jej partnerka obroniły tytuł

2024-07-20, 19:54
Drużyny z naszego regionu znów były aktywne. Olimpia wzmocniona tuż przed startem sezonu

Drużyny z naszego regionu znów były aktywne. Olimpia wzmocniona tuż przed startem sezonu

2024-07-20, 09:29
Apator Toruń nieznacznie przegrał we Wrocławiu. Anioły zainkasowały bonus

Apator Toruń nieznacznie przegrał we Wrocławiu. „Anioły” zainkasowały bonus

2024-07-19, 23:30
BKS pożegnał swoje olimpijki. Baumgart-Witan po raz ostatni na IO. Gacka chce coś udowodnić

BKS pożegnał swoje olimpijki. Baumgart-Witan po raz ostatni na IO. Gacka chce coś udowodnić

2024-07-19, 19:58
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę