Świetne wyniki szermierzy z Kujaw i Pomorza! 10 medali MP Młodzików i Akademicki tytuł MP dla UMK

2026-06-15, 17:24  mat. prasowe/PG
Szermierze z naszego regionu osiągnęli świetne wyniki/fot. mat. prasowe

Szermierze z naszego regionu osiągnęli świetne wyniki/fot. mat. prasowe

Miniony weekend zapisał się złotymi zgłoskami w historii szermierki w naszym regionie. Młodzi reprezentanci klubów województwa kujawsko-pomorskiego zdominowali Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce, zdobywając łącznie aż 10 medali we wszystkich trzech broniach: szabli, szpadzie i florecie. Dopełnieniem sukcesu był świetny występ studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którzy wywalczyli tytuł Akademickiego Mistrza Polski oraz brązowy medal.

Tegoroczne MP młodzików odbywały się jednocześnie w trzech różnych ośrodkach. Wszędzie zawodnicy z naszego województwa stawali na podium.

Szabla (Warszawa): Dominacja UKS Szabli Brzoza

W stolicy bezkonkurencyjni okazali się szabliści z Brzozy. Indywidualnie Jakub Gwoździński wywalczył wicemistrzostwo Polski, a Kevin Świątkiewicz zdobył brązowy medal. Obaj, wspierani w drużynie przez Oliwiera Lewandowskiego oraz Bartosza Struensee, sięgnęli też po Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Szpada (Mielec): Wielki triumf „Riposty” Toruń

Szpadzistki z Centrum Szermierki Riposta Toruń zdominowały rywalizację na planszach w Mielcu. Zofia Różyńska oraz Lena Cymer zgarnęły brązowe krążki w turnieju indywidualnym. W drużynowych zmaganiach Torunianki były bezkonkurencyjne. Pierwszy skład (Różyńska, Cymer, Pola Sadowska, Oliwia Stusińska) triumfował, a drugi (Matylda Gorzycka, Eliza Paluszkiewicz, Maria Stankiewicz, Maria Ślęzak) stanął na trzecim stopniu podium.

Floret (Szczecin): Bydgoszcz i Toruń na podium

W Szczecinie świetną formę zaprezentowały florecistki. Joanna Zalewska z UKS MDK 5 Bydgoszcz została wicemistrzynią Polski, a Joanna Paziewska z Toruńskiej Akademii Floretu zgarnęła brąz. Dodatkowo zespół UKS MDK 5 Bydgoszcz w składzie: Joanna Zalewska, Natalia Buda, Nina Królikowska i Jagoda Klimek wywalczył brązowy krążek w turnieju drużynowym.

Sukces akademicki: Dwa medale dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Równolegle Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach była gospodarzem AMP. Tam również nie brakowało powodów do radości. Mistrzem we florecie mężczyzn został reprezentant UMK Toruń, Jan Jurkiewicz – uczestnik ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Znakomity wynik u florecistek odnotowała Nadia Jaszczołt z toruńskiego uniwersytetu, która po świetnych walkach zdobyła brąz.

Sport

Drugi triumf Nysa w TdP. Vingegaard nadal na czele klasyfikacji [galeria zdjęć]

Drugi triumf Nysa w TdP. Vingegaard nadal na czele klasyfikacji [galeria zdjęć]

2024-08-14, 20:35
Wielka plaża w Wielkiej Nieszawce Święto siatkówki z atrakcjami dla całych rodzin [galeria zdjęć]

Wielka plaża w Wielkiej Nieszawce! Święto siatkówki z atrakcjami dla całych rodzin [galeria zdjęć]

2024-08-14, 14:00
Superpuchar UEFA w Warszawie. Real Madryt zagra z Atalantą Bergamo [zapowiedźzdjęcia]

Superpuchar UEFA w Warszawie. Real Madryt zagra z Atalantą Bergamo [zapowiedź/zdjęcia]

2024-08-14, 10:00
El. do LM: Wysoka porażka Jagiellonii. Białostoczanie nie zagrają w elicie

El. do LM: Wysoka porażka Jagiellonii. Białostoczanie nie zagrają w elicie

2024-08-13, 23:31
TdP: Wellens najlepszy w jeździe indywidualnej. Vingegaard nowym liderem wyścigu

TdP: Wellens najlepszy w jeździe indywidualnej. Vingegaard nowym liderem wyścigu

2024-08-13, 19:15
Martyna Radosz niezadowolona po IO: Byłam przekonana, że popłyniemy w finale

Martyna Radosz niezadowolona po IO: Byłam przekonana, że popłyniemy w finale

2024-08-13, 13:47
TdP: Rozpoczął się największy kolarski wyścig w kraju Nys pierwszym zwycięzcą

TdP: Rozpoczął się największy kolarski wyścig w kraju! Nys pierwszym zwycięzcą

2024-08-12, 19:20
Liczne sukcesy wioślarzy z naszego regionu podczas MP. Lotto Bydgostia wygrała drużynowo

Liczne sukcesy wioślarzy z naszego regionu podczas MP. Lotto Bydgostia wygrała drużynowo

2024-08-12, 16:17
Ministerstwo sportu wyciągnie konsekwencje po IO Minister chce dokumenty od PKOl-u

Ministerstwo sportu wyciągnie konsekwencje po IO? Minister chce dokumenty od PKOl-u

2024-08-12, 14:38
Co dalej z polskim sportem po Igrzyskach Olimpijskich Mówiliśmy o tym w Radiokonferencji [wideo]

Co dalej z polskim sportem po Igrzyskach Olimpijskich? Mówiliśmy o tym w „Radiokonferencji" [wideo]

2024-08-12, 11:39
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę