Energa bez zmiany na ławce trenerskiej. Sami Hirvonen poprowadzi hokeistów w przyszłym sezonie

2026-04-13, 17:08  PG
KH Energa wciąż z tym samym trenerem/fot. archiwum/Patryk Głowacki

KH Energa wciąż z tym samym trenerem/fot. archiwum/Patryk Głowacki

KH Energa Toruń podjęła ważną decyzję dotyczą przyszłego sezonu Tauron Hokej Ligi. Klub zdecydował się kontynuować współpracę ze szkoleniowcem Samim Hirvonenem.

Fin pojawił się w Grodzie Kopernika w nietypowych okolicznościach, przejmując zespół po Leifie Strömbergu, który zrezygnował z pracy po zaledwie... pięciu meczach. Hirvonen w rundzie zasadniczej wywalczył z Torunianami szóste miejsce. W ćwierćfinale „Stalowe Pierniki” postawiły twardy opór Unii Oświęcim, przegrywając w rywalizacji do czterech zwycięstw 3:4, z czego ostatnie spotkanie zakończyło się porażką Energi po dogrywce.

W poniedziałek klub oficjalnie poinformował, że podpisał z trenerem umowę na kolejny sezon. Jak uzasadniono w komunikacie: „stawiamy na kontynuację myśli szkoleniowej, która w minionym sezonie zaowocowała zbudowaniem tożsamości i jedności w drużynie i walką do ostatniej minuty siódmego meczu w fazie play-off. Jesteśmy przekonani, że był to dopiero początek pracy, która pierwsze efekty przyniosła w decydującej fazie sezonu, a która pozwoli nam osiągnąć sukces w nadchodzących rozgrywkach”.

Ponadto poinformowano, że trwają pracę nad wyglądem drużyny. Spora jej część jest już jednak znana. W trakcie minionego sezonu kontrakty przedłużyli: Patryk Napiórkowski, Andrij Denyskin, Adrian Jaworski, Robert Arrak, Eryk Schafer, Rusłan Bashirow, Mateusz Zieliński, Mikołaj Syty, Michał Cybulski i Mateusz Studziński.

Sport

Anwil wygrał z lekkimi problemami. Twarde Pierniki pozwoliły Dzikom wrzucić ponad 100 punktów

Anwil wygrał z lekkimi problemami. Twarde Pierniki pozwoliły Dzikom wrzucić ponad 100 punktów

2025-12-14, 17:54
Polscy panczeniści nie zatrzymują się w PŚ w Hamar. Dwa indywidualne srebra, złoto sztafety [aktualizacja]

Polscy panczeniści nie zatrzymują się w PŚ w Hamar. Dwa indywidualne srebra, złoto sztafety [aktualizacja]

2025-12-14, 16:34
Noteć Inowrocław poszuka zwycięstwa. Rywale z Wrocławia są w zasięgu. Relacja w PR PiK

Noteć Inowrocław poszuka zwycięstwa. Rywale z Wrocławia są w zasięgu. Relacja w PR PiK

2025-12-14, 09:30
Rogowianie lepsi w derbach LKS-ów. Pomorzanin z efektownym przełamaniem

Rogowianie lepsi w derbach LKS-ów. Pomorzanin z efektownym przełamaniem

2025-12-13, 23:43
Kolejne miejsce na podium Żurka w PŚ w łyżwiarstwie szybkim. Polak drugi na 1000 metrów

Kolejne miejsce na podium Żurka w PŚ w łyżwiarstwie szybkim. Polak drugi na 1000 metrów

2025-12-13, 22:56
BKS znów słabszy od przeciwnika. Tylko jeden wygrany set w Siedlcach

BKS znów słabszy od przeciwnika. Tylko jeden wygrany set w Siedlcach

2025-12-13, 20:57
Koniec serii Energi Toruń. Torunianki przegrały we własnej hali z Zagłębiem

Koniec serii Energi Toruń. Torunianki przegrały we własnej hali z Zagłębiem

2025-12-13, 19:56
Trzeci mecz Pałacu w tygodniu i trzecia porażka. Tym razem u siebie z rewelacją ligi

Trzeci mecz Pałacu w tygodniu i trzecia porażka. Tym razem u siebie z rewelacją ligi

2025-12-13, 14:16
Za nami MP w boksie olimpijskim. Nie zabrakło sukcesów przedstawicieli kujawsko-pomorskiego

Za nami MP w boksie olimpijskim. Nie zabrakło sukcesów przedstawicieli kujawsko-pomorskiego

2025-12-13, 12:26
Dwóch Polaków na podium podczas PŚ w łyżwiarstwie szybkim. Ziomek-Nogal druga, Żurek trzeci

Dwóch Polaków na podium podczas PŚ w łyżwiarstwie szybkim. Ziomek-Nogal druga, Żurek trzeci

2025-12-13, 09:58
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę