Energa bez zmiany na ławce trenerskiej. Sami Hirvonen poprowadzi hokeistów w przyszłym sezonie

2026-04-13, 17:08  PG
KH Energa wciąż z tym samym trenerem/fot. archiwum/Patryk Głowacki

KH Energa wciąż z tym samym trenerem/fot. archiwum/Patryk Głowacki

KH Energa Toruń podjęła ważną decyzję dotyczą przyszłego sezonu Tauron Hokej Ligi. Klub zdecydował się kontynuować współpracę ze szkoleniowcem Samim Hirvonenem.

Fin pojawił się w Grodzie Kopernika w nietypowych okolicznościach, przejmując zespół po Leifie Strömbergu, który zrezygnował z pracy po zaledwie... pięciu meczach. Hirvonen w rundzie zasadniczej wywalczył z Torunianami szóste miejsce. W ćwierćfinale „Stalowe Pierniki” postawiły twardy opór Unii Oświęcim, przegrywając w rywalizacji do czterech zwycięstw 3:4, z czego ostatnie spotkanie zakończyło się porażką Energi po dogrywce.

W poniedziałek klub oficjalnie poinformował, że podpisał z trenerem umowę na kolejny sezon. Jak uzasadniono w komunikacie: „stawiamy na kontynuację myśli szkoleniowej, która w minionym sezonie zaowocowała zbudowaniem tożsamości i jedności w drużynie i walką do ostatniej minuty siódmego meczu w fazie play-off. Jesteśmy przekonani, że był to dopiero początek pracy, która pierwsze efekty przyniosła w decydującej fazie sezonu, a która pozwoli nam osiągnąć sukces w nadchodzących rozgrywkach”.

Ponadto poinformowano, że trwają pracę nad wyglądem drużyny. Spora jej część jest już jednak znana. W trakcie minionego sezonu kontrakty przedłużyli: Patryk Napiórkowski, Andrij Denyskin, Adrian Jaworski, Robert Arrak, Eryk Schafer, Rusłan Bashirow, Mateusz Zieliński, Mikołaj Syty, Michał Cybulski i Mateusz Studziński.

Sport

Kolejny powrót reprezentanta Polski do Ekstraklasy. Jóźwiak dołączył do Jagiellonii

Kolejny powrót reprezentanta Polski do Ekstraklasy. Jóźwiak dołączył do Jagiellonii

2025-09-11, 20:07
Szeremeta na pewno z medalem MŚ. Medalistka olimpijska dołączyła m.in. do Rygielskiej

Szeremeta na pewno z medalem MŚ. Medalistka olimpijska dołączyła m.in. do Rygielskiej

2025-09-11, 06:01
Polonia Bydgoszcz trzecia w finałowym turnieju DMPJ w Lublinie. Pawełczak prawie bezbłędny [wyniki]

Polonia Bydgoszcz trzecia w finałowym turnieju DMPJ w Lublinie. Pawełczak prawie bezbłędny [wyniki]

2025-09-10, 20:55
Aneta Rygielska pewna medalu na bokserskich MŚ W półfinale również Kaczmarska

Aneta Rygielska pewna medalu na bokserskich MŚ! W półfinale również Kaczmarska

2025-09-10, 17:45
Poznaliśmy szerokie składy na SoN i SoN 2. Przyjemski w obu kadrach, powołanych aż trzech juniorów z regionu

Poznaliśmy szerokie składy na SoN i SoN 2. Przyjemski w obu kadrach, powołanych aż trzech juniorów z regionu

2025-09-10, 14:37
Olimpia Grudziądz przegrywa po trzygodzinnym thrillerze. Niezawodny Ursu

Olimpia Grudziądz przegrywa po trzygodzinnym thrillerze. Niezawodny Ursu

2025-09-10, 06:06
Ekstraliga U24: Anioły pokonane na Motoarenie. Sparta bliższa złotego medalu

Ekstraliga U24: „Anioły” pokonane na Motoarenie. Sparta bliższa złotego medalu

2025-09-09, 21:36
Orły pokonane przez Turcję w ćwierćfinale Koniec marzeń o medalu ME

„Orły” pokonane przez Turcję w ćwierćfinale! Koniec marzeń o medalu ME

2025-09-09, 19:16
Ośmioro lekkoatletów z naszego regionu w składzie reprezentacji Polski na MŚ

Ośmioro lekkoatletów z naszego regionu w składzie reprezentacji Polski na MŚ

2025-09-09, 11:10
Czy to następcy wielkich mistrzów Lotto-Bydgostii Medaliści młodzieżowych ME wrócili do klubu

Czy to następcy wielkich mistrzów Lotto-Bydgostii? Medaliści młodzieżowych ME wrócili do klubu

2025-09-08, 21:19
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę