Energa bez zmiany na ławce trenerskiej. Sami Hirvonen poprowadzi hokeistów w przyszłym sezonie

2026-04-13, 17:08  PG
KH Energa wciąż z tym samym trenerem/fot. archiwum/Patryk Głowacki

KH Energa wciąż z tym samym trenerem/fot. archiwum/Patryk Głowacki

KH Energa Toruń podjęła ważną decyzję dotyczą przyszłego sezonu Tauron Hokej Ligi. Klub zdecydował się kontynuować współpracę ze szkoleniowcem Samim Hirvonenem.

Fin pojawił się w Grodzie Kopernika w nietypowych okolicznościach, przejmując zespół po Leifie Strömbergu, który zrezygnował z pracy po zaledwie... pięciu meczach. Hirvonen w rundzie zasadniczej wywalczył z Torunianami szóste miejsce. W ćwierćfinale „Stalowe Pierniki” postawiły twardy opór Unii Oświęcim, przegrywając w rywalizacji do czterech zwycięstw 3:4, z czego ostatnie spotkanie zakończyło się porażką Energi po dogrywce.

W poniedziałek klub oficjalnie poinformował, że podpisał z trenerem umowę na kolejny sezon. Jak uzasadniono w komunikacie: „stawiamy na kontynuację myśli szkoleniowej, która w minionym sezonie zaowocowała zbudowaniem tożsamości i jedności w drużynie i walką do ostatniej minuty siódmego meczu w fazie play-off. Jesteśmy przekonani, że był to dopiero początek pracy, która pierwsze efekty przyniosła w decydującej fazie sezonu, a która pozwoli nam osiągnąć sukces w nadchodzących rozgrywkach”.

Ponadto poinformowano, że trwają pracę nad wyglądem drużyny. Spora jej część jest już jednak znana. W trakcie minionego sezonu kontrakty przedłużyli: Patryk Napiórkowski, Andrij Denyskin, Adrian Jaworski, Robert Arrak, Eryk Schafer, Rusłan Bashirow, Mateusz Zieliński, Mikołaj Syty, Michał Cybulski i Mateusz Studziński.

Sport

Gorzka sobota dla laskarzy z regionu. Pomorzanin zatrzymany w Poznaniu, Rogowo bez przełamania

Gorzka sobota dla laskarzy z regionu. Pomorzanin zatrzymany w Poznaniu, Rogowo bez przełamania

2025-10-04, 23:15
Srebro Polaków na Motoarenie. Australijczycy ponownie za silni w Speedway of Nations

Srebro Polaków na Motoarenie. Australijczycy ponownie za silni w Speedway of Nations

2025-10-04, 21:59
Anioły Toruń z pierwszym zwycięstwem w sezonie. Lechia nie urwała nawet seta

Anioły Toruń z pierwszym zwycięstwem w sezonie. Lechia nie urwała nawet seta

2025-10-04, 21:01
Nieudane otwarcie sezonu dla koszykarek z naszego regionu. Porażka ARTEGO i Katarzynek

Nieudane otwarcie sezonu dla koszykarek z naszego regionu. Porażka ARTEGO i Katarzynek

2025-10-04, 20:10
Tłuchowia walczyła o oddech, ale przegrała w Luzinie. Wda z drugim zwycięstwem z rzędu

Tłuchowia walczyła o oddech, ale przegrała w Luzinie. Wda z drugim zwycięstwem z rzędu

2025-10-04, 18:21
Biegali nie tylko mali, ale i duzi. W Osiu zakończyła się Leśna Zadyszka [wideo i zdjęcia]

Biegali nie tylko mali, ale i duzi. W Osiu zakończyła się Leśna Zadyszka [wideo i zdjęcia]

2025-10-04, 14:52
Zwolińska z historycznym hat-trickiem w Australii. Brązowy medal w kajak crossie na zakończenie MŚ

Zwolińska z historycznym hat-trickiem w Australii. Brązowy medal w kajak crossie na zakończenie MŚ

2025-10-04, 10:45
SoN2: Maksymilian Pawełczak to za mało Polacy poza podium

SoN2: Maksymilian Pawełczak to za mało! Polacy poza podium

2025-10-03, 22:45
Bydgoszczanie po heroicznej walce ulegli czerwonej latarni. Czarni z pierwszym zwycięstwem

Bydgoszczanie po heroicznej walce ulegli „czerwonej latarni”. Czarni z pierwszym zwycięstwem

2025-10-03, 21:47
Debiut Samiego Hirvonena zakończony zwycięstwem. Energa wygrywa w Oświęcimiu

Debiut Samiego Hirvonena zakończony zwycięstwem. Energa wygrywa w Oświęcimiu

2025-10-03, 21:43
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę