Koszykarki Energi Toruń z najlepszym wynikiem od lat. Elmedin Omanić: Zrobiliśmy dwa kroki do przodu

2026-03-26, 10:04  WS/PG
Energa nie zdołała przedłużyć ćwierćfinałowej rywalizacji/fot. Patryk Głowacki

Energa nie zdołała przedłużyć ćwierćfinałowej rywalizacji/fot. Patryk Głowacki

Energa Toruń zakończyła rywalizację w Orlen Basket Lidze Kobiet na ćwierćfinale. „Katarzynki” przegrały z 1KS Ślęzą Wrocław 0:3, po tym, jak w trzecim pojedynku uległy we własnej hali 63:75. Szóste miejsce w sezonie i wyraźny progres względem poprzednich rozgrywek – tak mijający rok podsumował trener Energi Toruń, Elmedin Omanić. Jak podkreślił, zespół wykonał większy krok, niż zakładano przed startem sezonu.

– Mówiliśmy, że chcemy zrobić krok do przodu, ale nie myślałem, że aż o dwa miejsca. Patrzcie, jakie zespoły są przed nami – zaznaczył szkoleniowiec. Dodał również, że drużyna mimo licznych problemów pokazała, że jest w stanie rywalizować z każdym przeciwnikiem. Omanić nie ukrywał, że do dalszego rozwoju potrzebne jest większe wsparcie zewnętrzne. W jego ocenie zaangażowanie miasta, Urzędu Marszałkowskiego oraz sponsorów może pomóc zespołowi wykonać kolejny krok w przyszłości.  

Jak przyznała Weronika Preihs, mimo wcześniejszych porażek z tym rywalem, w zespole była wiara w sprawienie niespodzianki. – Miałyśmy nadzieję, że jesteśmy w stanie to zrobić. Czy wejść do czwórki? Trudno powiedzieć, ale na pewno wierzyłyśmy – podkreśliła zawodniczka. Koszykarka odniosła się także do swojej dyspozycji w sezonie. Zwróciła uwagę na satysfakcjonującą liczbę minut na parkiecie, choć – jak zaznaczyła – czuje, że mogła dać drużynie jeszcze więcej. Na razie nie wiadomo, czy urodzona w Bydgoszczy zawodniczka pozostanie w toruńskim zespole na kolejny sezon.

Trener Energi Elmedin Omanić i Weronika Preihs o sezonie w wykonaniu „Katarzynek”. Materiał Patryka Głowackiego

Sport

Wygraj bilety na Drużynowy Puchar Świata w Warszawie Odpowiedz na pytanie i walcz o nagrodę

Wygraj bilety na Drużynowy Puchar Świata w Warszawie! Odpowiedz na pytanie i walcz o nagrodę

2026-06-08, 13:00
IV Liga: Chemik tylko zremisował z niżej notowanym zespołem. Unia Solec zakończyła sezon [wyniki 33. kolejki]

IV Liga: Chemik tylko zremisował z niżej notowanym zespołem. Unia Solec zakończyła sezon [wyniki 33. kolejki]

2026-06-08, 09:55
Wioślarze Bydgostii i AZS-u UMK zdominowali MP seniorów. Łącznie 25 medali dla zawodników z regionu

Wioślarze Bydgostii i AZS-u UMK zdominowali MP seniorów. Łącznie 25 medali dla zawodników z regionu

2026-06-08, 08:48
MŚ w koszykówce 3x3: Amerykanki i Łotysze najlepsi w Warszawie

MŚ w koszykówce 3x3: Amerykanki i Łotysze najlepsi w Warszawie

2026-06-07, 23:17
French Open 2026: Zverev przełamał finałową klątwę

French Open 2026: Zverev przełamał finałową klątwę

2026-06-07, 21:24
Klaudia Zwolińska znów na podium. Drugie srebro w Pradze dla medalistki IO

Klaudia Zwolińska znów na podium. Drugie srebro w Pradze dla medalistki IO

2026-06-07, 18:58
Liga Narodów 2026: Polki przegrały z gospodyniami turnieju

Liga Narodów 2026: Polki przegrały z gospodyniami turnieju

2026-06-07, 16:24
Olimpijski piknik w Myślęcinku. Sport z bliska dla całych rodzin

Olimpijski piknik w Myślęcinku. Sport z bliska dla całych rodzin

2026-06-07, 10:47
Zmarzlik trzeci podczas drugiego turnieju Grand Prix w Manchesterze. Kurtz wygrał i został liderem

Zmarzlik trzeci podczas drugiego turnieju Grand Prix w Manchesterze. Kurtz wygrał i został liderem

2026-06-06, 22:46
Siatkówka 3x3 w Bydgoszczy. Drużyny rywalizowały w nietypowej odmianie dyscypliny

Siatkówka 3x3 w Bydgoszczy. Drużyny rywalizowały w nietypowej odmianie dyscypliny

2026-06-06, 21:58
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę