Po triumfie przyszła porażka. Seria zaczyna się od nowa

2026-03-01, 22:12  WS
Hokeiści KH Energi Toruń przegrali na wyjeździe z Unią Oświęcim 2:3 w drugim meczu ćwierćfinału Tauron Hokej Ligi/fot. Pixabay

Hokeiści KH Energi Toruń przegrali na wyjeździe z Unią Oświęcim 2:3 w drugim meczu ćwierćfinału Tauron Hokej Ligi/fot. Pixabay

Hokeiści KH Energi Toruń przegrali na wyjeździe z Unią Oświęcim 2:3 w drugim meczu ćwierćfinału Tauron Hokej Ligi. Po zwycięstwie 3:0 w inauguracyjnym spotkaniu Torunianie mieli szansę wrócić do domu z komfortowym prowadzeniem 2 – 0 w serii. Ostatecznie rywalizacja do czterech zwycięstw zaczyna się od nowa – jest 1 – 1.

Tym razem to gospodarze nadali ton rywalizacji. Energa musiała gonić wynik już od pierwszej tercji. W drugiej odsłonie przyjezdni odpowiedzieli golem Rusłana Baszyrowa, który doprowadził do remisu 1:1 i na moment uspokoił sytuację. Unia szybko jednak odzyskała prowadzenie, a mecz z każdą minutą stawał się coraz bardziej fizyczny i nerwowy.

Play-off nie wybacza błędów i nie toleruje braku dyscypliny. W Oświęcimiu emocje momentami brały górę nad chłodną kalkulacją. Pod koniec drugiej tercji doszło do otwartej bójki – po wymianie ciosów z lodem pożegnali się Bartosz Florczak i Chas Phelps.

Gdy w 48. minucie Unia podwyższyła na 3:1, sytuacja Energi zrobiła się trudna. Goście nie złożyli jednak broni. W 57. minucie Arrak zdobył kontaktowego gola. Był to jednak szczyt toruńskich możliwości w niedzielne popołudnie.

Unia Oświęcim - KH Energa Toruń 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Stan rywalizacji: 1-1 (seria do czterech wygranych meczów)

Sport

Szewczyk wraca do Bydgoszczy. Awans do play-offów jest naszym obowiązkiem

Szewczyk wraca do Bydgoszczy. „Awans do play-offów jest naszym obowiązkiem”

2026-05-13, 14:21
Julia Rochowska ze srebrem ME juniorów. Strzelczyni Zawiszy stworzyła drużynę z najlepszymi zawodniczkami

Julia Rochowska ze srebrem ME juniorów. Strzelczyni Zawiszy stworzyła drużynę z najlepszymi zawodniczkami

2026-05-12, 19:56
Kapitan zostaje na pokładzie. Marta Pol przedłużyła umowę z Pałacem Bydgoszcz

Kapitan zostaje na pokładzie. Marta Pol przedłużyła umowę z Pałacem Bydgoszcz

2026-05-12, 16:31
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi 1000 w Rzymie. Efektowne zwycięstwo Polki

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi 1000 w Rzymie. Efektowne zwycięstwo Polki

2026-05-12, 09:39
Polscy juniorzy mistrzami Europy. O złocie zdecydował jeden punkt

Polscy juniorzy mistrzami Europy. O złocie zdecydował jeden punkt

2026-05-11, 21:52
Duchiński najlepszy w Lesznie. Mocne otwarcie żużlowca PRES Toruń

Duchiński najlepszy w Lesznie. Mocne otwarcie żużlowca PRES Toruń

2026-05-11, 20:27
Energa Manekin z Pucharem Polski Torunianie zdominowali finały

Energa Manekin z Pucharem Polski! Torunianie zdominowali finały

2026-05-11, 09:15
Polski judoka na podium turnieju Grand Slam. Sordyl tym razem na trzecim miejscu

Polski judoka na podium turnieju Grand Slam. Sordyl tym razem na trzecim miejscu

2026-05-11, 05:30
Dramat Anwilu Włocławek. Zła czwarta kwarta przekreśliła szansę na awans do ćwierćfinału

Dramat Anwilu Włocławek. Zła czwarta kwarta przekreśliła szansę na awans do ćwierćfinału

2026-05-10, 22:42
Aleksandra Kałucka najlepsza w zawodach PŚ we wspinaczce sportowej. Polka pobiła rekord życiowy

Aleksandra Kałucka najlepsza w zawodach PŚ we wspinaczce sportowej. Polka pobiła rekord życiowy

2026-05-10, 21:43
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę