Srebrny medal Teresy Moś i brązowy Olgierda Borkowskiego! Młodzi floreciści z regionu brylują na Mistrzostwach Europy Kadetów

2026-02-23, 09:22  Informacja prasowa/WS
Bydgoska florecistka Teresa Moś zdobyła tytuł Drużynowej Wicemistrzyni Europy Kadetek podczas rozgrywanych w Tbilisi ME U17 w szermierce/fot. Polski Związek Szermierczy

Bydgoska florecistka Teresa Moś zdobyła tytuł Drużynowej Wicemistrzyni Europy Kadetek podczas rozgrywanych w Tbilisi ME U17 w szermierce/fot. Polski Związek Szermierczy

Bydgoska florecistka Teresa Moś zdobyła tytuł Drużynowej Wicemistrzyni Europy Kadetek podczas rozgrywanych w Tbilisi ME U17 w szermierce. Ze znakomitej strony pokazał się również Olgierd Borkowski. Florecista UKS-u 35 Bielawy Toruń wraz z kolegami stanął na najniższym stopniu podium w drużynowej rywalizacji kadetów.

Moś, reprezentująca UKS MDK 5 Bydgoszcz, wystąpiła w drużynie wraz z Danutą Tym (Warta Muszkieterowie Poznań), Olgą Pisarewicz (UKS GSS Gdańsk) oraz Alicją Gatz (UKS De la Salle Gdańsk). Polki w półfinale pokonały jedną z głównych faworytek turnieju – reprezentację Francji. W finale uległy minimalnie drużynie Włoch, zdobywając srebrny medal.

– To ogromny sukces Teresy i całej drużyny. Dziewczyny pokazały wielki charakter, konsekwencję w realizacji założeń taktycznych i dojrzałość sportową, mimo młodego wieku. Pokonanie Francji w półfinale było potwierdzeniem, że należymy do europejskiej czołówki – podkreślił trener w UKS MDK 5 Bydgoszcz Jakub Kozłowski.

Dla UKS MDK 5 Bydgoszcz udział dwóch zawodniczek w reprezentacjach narodowych na jednej imprezie mistrzowskiej ma charakter historyczny. Jak zaznacza prezes klubu Hanna Grześkowiak, to efekt konsekwentnego szkolenia prowadzonego mimo ograniczonego zaplecza treningowego.

UKS MDK 5 Bydgoszcz jest jedynym klubem szermierczym w mieście. Trenuje w nim ponad 90 zawodników. W ostatnich latach floreciści z Fordonu regularnie zdobywają medale mistrzostw Polski oraz odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. W 2025 roku do kadr narodowych w różnych kategoriach wiekowych powołano 12 zawodników klubu.

Sport

Bydgoskie piłkarki przegrały we Wrocławiu ważny mecz ekstraligowy

Bydgoskie piłkarki przegrały we Wrocławiu ważny mecz ekstraligowy

2020-02-29, 15:38
Bydgoskich siatkarzy poprowadzi nowy trener

Bydgoskich siatkarzy poprowadzi nowy trener!

2020-02-28, 14:57
Anwil przegrał u siebie ze Stelmetem w hicie ekstraklasy koszykarzy

Anwil przegrał u siebie ze Stelmetem w hicie ekstraklasy koszykarzy

2020-02-27, 22:34
Niepełnosprawni lekkoatleci rywalizowali w Toruniu. Rekordy świata Polek

Niepełnosprawni lekkoatleci rywalizowali w Toruniu. Rekordy świata Polek

2020-02-27, 21:15
Porażka bydgoskich siatkarzy w Olsztynie w meczu Plus Ligi

Porażka bydgoskich siatkarzy w Olsztynie w meczu Plus Ligi

2020-02-27, 18:50
Grudziądzcy kolarze torowi z kwalifikacjami olimpijskimi w sprincie

Grudziądzcy kolarze torowi z kwalifikacjami olimpijskimi w sprincie!

2020-02-26, 22:12
Bydgoskie siatkarki przegrały w Legionowie, ale zdobyły punkt na wagę play-offów

Bydgoskie siatkarki przegrały w Legionowie, ale zdobyły punkt na wagę play-offów

2020-02-26, 21:56
Toruńscy hokeiści kończą sezon na 8. miejscu w ekstraklasie

Toruńscy hokeiści kończą sezon na 8. miejscu w ekstraklasie!

2020-02-26, 20:55
Najlepszy polski piłkarz kontuzjowany Noga w gipsie

Najlepszy polski piłkarz kontuzjowany! Noga w gipsie!

2020-02-26, 18:16
Nasz najbliższy weekend z koszykówką. W sobotę polecamy mecz Artego, a w niedzielę Enea-Astorii

Nasz najbliższy weekend z koszykówką. W sobotę polecamy mecz Artego, a w niedzielę Enea-Astorii

2020-02-26, 08:24
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę