Sofija Dowhal i Wiktor Kulesza: Start na igrzyskach był spełnieniem marzeń

2026-02-24, 13:41  PG
Wiktor Kulesza i Sofija Dowhal nie próżnują po igrzyskach, cały czas trenując/fot. Patryk Głowacki

Wiktor Kulesza i Sofija Dowhal nie próżnują po igrzyskach, cały czas trenując/fot. Patryk Głowacki

Na zakończonych w niedzielę zimowych igrzyskach olimpijskich Mediolan-Cortina nie zabrakło przedstawicieli naszego regionu. Jednymi z nich byli torunianie – Sofija Dowhal i Wiktor Kulesza, którzy wzięli udział w rywalizacji par tanecznych podczas drużynowych zmagań łyżwiarzy figurowych. Dla obojga olimpijski debiut to spełnienie marzeń.

– Wrażenia są niesamowite. Jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni, że mieliśmy możliwość wystąpienia na igrzyskach. To przecież cel każdego sportowca – powiedziała Dowhal. – Mimo jakiegoś bagażu doświadczeń, trzeba przyznać, że IO to kosmos, zupełnie inny poziom. Trzeba tam być, by doświadczyć tego, jak tam naprawdę jest – dodał Kulesza.

Długo duet nie był pewny wyjazdu do Włoch. – Dowiedzieliśmy się kilka dni przed ślubowaniem kadry – zaznaczyła 19-letnia łyżwiarka. – Przez cały sezon był cień szansy, ale też staraliśmy się nie zwracać za bardzo uwagi na igrzyska, bo była opcja, że w nich nie wystąpimy – przyznał 22-letni zawodnik.

Duet zrobił, co w jego mocy, osiągając najlepszy wynik w sezonie. Dało to jednak ostatnie, 10. miejsce w klasyfikacji par tanecznych. Para mówi jasno – teraz czas na gonienie czołówki. – Chcemy konkurować. Już w kolejnym sezonie chcemy piąć się w górę, walczyć z coraz lepszymi parami – powiedział Kulesza.

A jak występ podopiecznych oceniła Sylwia Nowak-Trębacka? – Według mnie pojechali jeden z najlepszych programów w sezonie. Jestem z nimi na każdym treningu, dlatego widzę, że w warunkach zawodów ich efektywność troszeczkę spada. Tym razem jednak stanęli na wysokości zadania – stwierdziła trenerka.

Przypomnijmy, że nasz region miał na ZIO łącznie pięciu przedstawicieli. Na lodzie prezentowali się jeszcze zawodnicy klubu Axel Toruń – Jekaterina Kurakowa i Władimir Samojłow. W bobslejach, w monobobach i duecie, wystąpiła z kolei torunianka Linda Weiszewski.

Rozmowy z Wiktorem Kuleszą i Sofiją Dowhal oraz Sylwią Nowak-Trębacką:

Sofija Dowhal i Wiktor Kulesza o swoim występie na IO. Materiał Patryka Głowackiego

Trenerka duetu, Sylwia Nowak-Trębacka o występie podopiecznych. Materiał Patryka Głowackiego

Sport

Narciarskie MŚ - Stoch, Żyła, Kubacki i Wolny na pierwszy konkurs

Narciarskie MŚ - Stoch, Żyła, Kubacki i Wolny na pierwszy konkurs

2019-02-21, 18:23
Ekstraklasa siatkarzy - Piotr Gruszka: losy spotkania rozstrzygnął nasz blok

Ekstraklasa siatkarzy - Piotr Gruszka: losy spotkania rozstrzygnął nasz blok

2019-02-21, 12:00
Piłkarska Liga Mistrzów - trudna sytuacja drużyny Szczęsnego

Piłkarska Liga Mistrzów - trudna sytuacja drużyny Szczęsnego

2019-02-21, 10:00
Ekstraklasa siatkarzy - porażka Chemika w Katowicach

Ekstraklasa siatkarzy - porażka Chemika w Katowicach

2019-02-21, 08:00
Narciarskie MŚ - Kamil Stoch pierwszy w drugiej serii treningowej

Narciarskie MŚ - Kamil Stoch pierwszy w drugiej serii treningowej

2019-02-20, 20:22
Czas na MŚ w narciarstwie klasycznym. Wszystkie oczy zwrócone na skoczków

Czas na MŚ w narciarstwie klasycznym. Wszystkie oczy zwrócone na skoczków

2019-02-20, 12:00
Piłkarska Liga Mistrzów - bez bramek we wtorkowych meczach

Piłkarska Liga Mistrzów - bez bramek we wtorkowych meczach

2019-02-20, 10:00
Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń wygrała i wyrównała stan rywalizacji

Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń wygrała i wyrównała stan rywalizacji

2019-02-20, 08:29
Lekkoatletyczne HME - 32 Polaków wystartuje w Glasgow, w tym 6 z regionu

Lekkoatletyczne HME - 32 Polaków wystartuje w Glasgow, w tym 6 z regionu

2019-02-19, 20:00
El. ME 2020 - Brzęczek: cieszy mnie skuteczność napastników

El. ME 2020 - Brzęczek: cieszy mnie skuteczność napastników

2019-02-19, 18:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę