Debiut Samiego Hirvonena zakończony zwycięstwem. Energa wygrywa w Oświęcimiu

2025-10-03, 21:43  Redakcja
KH Energa Toruń wygrywa pod wodzą nowego szkoleniowca/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

KH Energa Toruń wygrywa pod wodzą nowego szkoleniowca/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

KH Energa Toruń rozpoczęła ósmą serię gier Tauron Hokej Ligi wyjazdowym meczem z Unią Oświęcim. Było to pierwsze spotkanie zespołu prowadzonego przez fińskiego trenera Samiego Hirvonena. Po dwóch wyrównanych tercjach torunianie odjechali rywalom na początku trzeciej odsłony i ostatecznie zwyciężyli 5:4.

Torunianie rozpoczęli zawody z dużą energią, a ich ofensywne nastawienie szybko przyniosło efekty. W 12. minucie Zdenek Sedlak wykorzystał podanie Ołeksija Worony i otworzył wynik. Ledwie sześćdziesiąt sekund później przewagę powiększył Szymon Maćkowski, któremu asystowali Michał Kalinowski i Adrian Jaworski. Energa z zimną krwią wykorzystała swoje okazje i po dwudziestu minutach prowadziła 2:0.

Po przerwie obraz gry całkowicie się odmienił. Unia ruszyła z impetem i już po czternastu sekundach gola kontaktowego zdobył Mika Partanen po podaniu Ville Heikkinena. Od tego momentu mecz stał się brutalny, a zawodnicy obu drużyn często trafiali na ławkę kar.

Taki styl gry lepiej zniósł zespół z Oświęcimia. W 31. minucie wyrównał Martin Kasperlik, któremu asystowali Maksymilian Mościcki i Samuel Petras. Chwilę później, przy przewadze po karze Rusbana Baszirowa, gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Oleksandra Peresunki, któremu dogrywał Reece Scarlett. Torunianie jednak nie pozwolili, by przeciwnik zbyt długo cieszył się z przewagi – odpowiedź przyszła błyskawicznie. Deniss Fjodorovs wyrównał i po dwóch tercjach rezultat brzmiał 3:3.

O losach spotkania przesądził początek finałowej odsłony. Już w 41. minucie Robert Arrak dał Enerdze prowadzenie, a dwie minuty później Mikałaj Syty, wspierany przez Baszirowa i Andrija Denyskina, podwyższył wynik na 5:3. Unia nie zamierzała się poddać i w 47. minucie dzięki trafieniu Daniela Olssona Trkulji, któremu asystował Aleksi Mäkelä, zmniejszyła straty. Emocje wróciły, ale do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie.

KS Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 4:5
Bramki dla Energi: Sedlak (13), Maćkowski (14), Fjodorovs (16), Fjodorovs(36), Arrak (42), Syty (43)

Sport

Nagrody za osiągnięcia sportowe. Dla zawodników, trenerów i działaczy

Nagrody za osiągnięcia sportowe. Dla zawodników, trenerów i działaczy

2021-04-13, 14:35
Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. sponsorem Visły przez kolejny rok

Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. sponsorem Visły przez kolejny rok

2021-04-12, 19:50
Tauron 1. Liga - Visła awansuje do półfinału, Marcyniak wraca z Siedlec kontuzjowany

Tauron 1. Liga - Visła awansuje do półfinału, Marcyniak wraca z Siedlec kontuzjowany

2021-04-11, 20:23
ME w wioślarstwie - Brązowy medal Mikołajczewskiego

ME w wioślarstwie - Brązowy medal Mikołajczewskiego

2021-04-11, 14:30
2. Liga - Olimpia przegrywa z Lechem i jest przedostatnia w tabeli

2. Liga - Olimpia przegrywa z Lechem i jest przedostatnia w tabeli

2021-04-11, 13:25
PGE Ekstraliga - Apator bez szans w starciu z faworytem z Wrocławia

PGE Ekstraliga - Apator bez szans w starciu z faworytem z Wrocławia

2021-04-10, 15:45
PGE Ekstraliga - GKM zaczyna sezon od porażki w Zielonej Górze

PGE Ekstraliga - GKM zaczyna sezon od porażki w Zielonej Górze

2021-04-10, 14:05
Energa Basket Liga - Arkadiusz Lewandowski składa rezygnację z funkcji prezesa Anwilu

Energa Basket Liga - Arkadiusz Lewandowski składa rezygnację z funkcji prezesa Anwilu

2021-04-09, 18:55
Energa Basket Liga - Astoria buduje skład na nowy sezon. Dambrauskas zostaje [wideo]

Energa Basket Liga - Astoria buduje skład na nowy sezon. Dambrauskas zostaje [wideo]

2021-04-09, 12:22
Tauron 1. Liga - Koncert środkowych i wygrana Visły

Tauron 1. Liga - Koncert środkowych i wygrana Visły

2021-04-08, 19:22
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę