Debiut Samiego Hirvonena zakończony zwycięstwem. Energa wygrywa w Oświęcimiu

2025-10-03, 21:43  Redakcja
KH Energa Toruń wygrywa pod wodzą nowego szkoleniowca/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

KH Energa Toruń wygrywa pod wodzą nowego szkoleniowca/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

KH Energa Toruń rozpoczęła ósmą serię gier Tauron Hokej Ligi wyjazdowym meczem z Unią Oświęcim. Było to pierwsze spotkanie zespołu prowadzonego przez fińskiego trenera Samiego Hirvonena. Po dwóch wyrównanych tercjach torunianie odjechali rywalom na początku trzeciej odsłony i ostatecznie zwyciężyli 5:4.

Torunianie rozpoczęli zawody z dużą energią, a ich ofensywne nastawienie szybko przyniosło efekty. W 12. minucie Zdenek Sedlak wykorzystał podanie Ołeksija Worony i otworzył wynik. Ledwie sześćdziesiąt sekund później przewagę powiększył Szymon Maćkowski, któremu asystowali Michał Kalinowski i Adrian Jaworski. Energa z zimną krwią wykorzystała swoje okazje i po dwudziestu minutach prowadziła 2:0.

Po przerwie obraz gry całkowicie się odmienił. Unia ruszyła z impetem i już po czternastu sekundach gola kontaktowego zdobył Mika Partanen po podaniu Ville Heikkinena. Od tego momentu mecz stał się brutalny, a zawodnicy obu drużyn często trafiali na ławkę kar.

Taki styl gry lepiej zniósł zespół z Oświęcimia. W 31. minucie wyrównał Martin Kasperlik, któremu asystowali Maksymilian Mościcki i Samuel Petras. Chwilę później, przy przewadze po karze Rusbana Baszirowa, gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Oleksandra Peresunki, któremu dogrywał Reece Scarlett. Torunianie jednak nie pozwolili, by przeciwnik zbyt długo cieszył się z przewagi – odpowiedź przyszła błyskawicznie. Deniss Fjodorovs wyrównał i po dwóch tercjach rezultat brzmiał 3:3.

O losach spotkania przesądził początek finałowej odsłony. Już w 41. minucie Robert Arrak dał Enerdze prowadzenie, a dwie minuty później Mikałaj Syty, wspierany przez Baszirowa i Andrija Denyskina, podwyższył wynik na 5:3. Unia nie zamierzała się poddać i w 47. minucie dzięki trafieniu Daniela Olssona Trkulji, któremu asystował Aleksi Mäkelä, zmniejszyła straty. Emocje wróciły, ale do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie.

KS Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 4:5
Bramki dla Energi: Sedlak (13), Maćkowski (14), Fjodorovs (16), Fjodorovs(36), Arrak (42), Syty (43)

Sport

Natasha Malicka z LOTTO-Bydgostii srebrną medalistką ME juniorek

Natasha Malicka z LOTTO-Bydgostii srebrną medalistką ME juniorek

2022-05-24, 17:15
Łomża Vive Kielce poznało półfinałowego rywala w Lidze Mistrzów

Łomża Vive Kielce poznało półfinałowego rywala w Lidze Mistrzów

2022-05-24, 15:30
Jan-Krzysztof Duda wygrał turniej z cyklu Grand Chess Tour. Wojtaszek siódmy

Jan-Krzysztof Duda wygrał turniej z cyklu Grand Chess Tour. Wojtaszek siódmy

2022-05-24, 13:33
Iga Świątek w 2. rundzie Roland Garros. Porażki Majchrzaka i Fręch

Iga Świątek w 2. rundzie Roland Garros. Porażki Majchrzaka i Fręch

2022-05-23, 23:44
Szymański, Kołodziejski i Chmara ze złotymi medalami AMP w lekkoatletyce

Szymański, Kołodziejski i Chmara ze złotymi medalami AMP w lekkoatletyce

2022-05-23, 18:00
Rozegrano Zbiczno Cup pod patronatem posła Pawła Szramki

Rozegrano Zbiczno Cup pod patronatem posła Pawła Szramki

2022-05-23, 16:30
Za nami Maraton Wioślarski Toruń-Bydgoszcz [RELACJA]

Za nami Maraton Wioślarski Toruń-Bydgoszcz [RELACJA]

2022-05-23, 15:21
ZAKSA ponownie najlepszą drużyną Europy Srebro Joanny Wołosz [WYPOWIEDZI]

ZAKSA ponownie najlepszą drużyną Europy! Srebro Joanny Wołosz [WYPOWIEDZI]

2022-05-23, 10:30
Apator Toruń nieznacznie słabszy od Unii Leszno

Apator Toruń nieznacznie słabszy od Unii Leszno

2022-05-22, 18:31
Magda Linette w 2. rundzie Roland Garros. Polka pokonała Jabeur

Magda Linette w 2. rundzie Roland Garros. Polka pokonała Jabeur!

2022-05-22, 17:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę