Wda Świecie ma za sobą udaną rundę w III Lidze. „Plany mamy ambitne. Celujemy w górną połowę tabeli”

2024-12-17, 18:45  Redakcja
Wda Świecie zrobiła sporo, ale w klubie liczą na więcej/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

Wda Świecie zrobiła sporo, ale w klubie liczą na więcej/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

Siódme miejsce po 18. kolejkach Betclic III Ligi – w taki sposób rundę jesienną zakończyła Wda Świecie. Zespół z naszego regionu osiągnął rezultat powyżej oczekiwań wielu obserwatorów. W klubie zapowiadają jednak, że drużyna nie powiedziała ostatniego słowa.

Wda jako beniaminek musiała wdrożyć się w III Ligę. Początek był bardzo trudny, gdyż w pierwszych sześciu kolejkach świecianie zdobyli tylko dwa punkty. Ekipa w końcu jednak „odpaliła”, od 21 września do 16 listopada notując serię dziewięciu meczów bez porażki (w tym aż sześć zwycięstw). Dopiero tuż przed zimową przerwą podopieczni Krzysztofa Urtnowskiego zakończyli dobrą passę. Ostatecznie zgromadzili oni 26 „oczek”. Ich bilans to siedem zwycięstw, pięć remisów i sześć porażek.

– Była to trudna runda. Spodziewaliśmy się intensywnego grania i wyższego poziomu niż w IV Lidze. Trochę punktów straciliśmy w pechowy sposób. Może wynikało to z braku doświadczenia u niektórych zawodników. Bardzo szybko jednak nad tym zapanowaliśmy, zmieniając styl gry – rundę jesienną ocenił kierownik drużyny, Michał Partyka.

Przed wiosennymi zmaganiami w składzie nie dojdzie do wielu roszad. – Będziemy poszukiwać wzmocnień. Są pozycję, na których chętnie zobaczymy nowe twarze. Rewolucji kadrowej jednak nie będzie – stwierdził Partyka.

Wda ma także sprecyzowane plany odnośnie do okresu przygotowawczego przed kolejnymi ligowymi potyczkami. – Spotkamy się 7 stycznia. Wtedy zawodnicy przejdą testy i badania. 11 stycznia zagramy pierwszy sparing z Chemikiem Bydgoszcz i od tego momentu co tydzień będziemy rozgrywali mecze kontrolne – powiedział kierownik zespołu.

Pełna rozmowa z Michałem Partyką:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Energa Toruń straciła przewagę w ćwierćfinale. Kolejna nieznaczna porażka we własnej hali

Energa Toruń straciła przewagę w ćwierćfinale. Kolejna nieznaczna porażka we własnej hali

2024-03-07, 07:47
Olimpia Grudziądz wraca do gry. Cenne trzy punkty na koncie grudziądzan

Olimpia Grudziądz wraca do gry. Cenne trzy punkty na koncie grudziądzan

2024-03-07, 05:30
Energa Toruń nie zdołała pójść za ciosem. Porażka hokeistów we własnej hali

Energa Toruń nie zdołała pójść za ciosem. Porażka hokeistów we własnej hali

2024-03-05, 21:21
Finansowe kłopoty utytułowanego klubu. Chemik Police może nawet nie dokończyć sezonu

Finansowe kłopoty utytułowanego klubu. Chemik Police może nawet nie dokończyć sezonu

2024-03-05, 18:15
Polska kadra na igrzyska powiększona. Tenisistki stołowe otrzymały kwalifikację na imprezę

Polska kadra na igrzyska powiększona. Tenisistki stołowe otrzymały kwalifikację na imprezę

2024-03-04, 14:35
Brak finału i walki o podium. Nieudany występ zawodników z regionu podczas HMŚ w lekkoatletyce

Brak finału i walki o podium. Nieudany występ zawodników z regionu podczas HMŚ w lekkoatletyce

2024-03-04, 08:24
Astoria z pewnym zwycięstwem na wyjeździe. Pokonana czerwona latarnia ligi

Astoria z pewnym zwycięstwem na wyjeździe. Pokonana „czerwona latarnia” ligi

2024-03-03, 23:02
Lekkoatletyczne HMŚ: Brązowy medal Pii Skrzyszowskiej w biegu na 60 metrów ppł

Lekkoatletyczne HMŚ: Brązowy medal Pii Skrzyszowskiej w biegu na 60 metrów ppł

2024-03-03, 22:55
PŚ w skokach narciarskich: Aleksander Zniszczoł po raz pierwszy na podium w tym sezonie

PŚ w skokach narciarskich: Aleksander Zniszczoł po raz pierwszy na podium w tym sezonie

2024-03-03, 19:29
Puchar Polski siatkarzy: Aluron CMC Warta Zawiercie po raz pierwszy sięga po trofeum

Puchar Polski siatkarzy: Aluron CMC Warta Zawiercie po raz pierwszy sięga po trofeum

2024-03-03, 18:19
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę