Sukcesy polskich kajakarzy na mistrzostwach świata. Dwa złota i jedno srebro [galeria zdjęć]

2024-08-25, 17:06  PAP
Oleksii Koliadych ma kolejne złoto w kolekjci/fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Oleksii Koliadych ma kolejne złoto w kolekjci/fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Trzy medale zdobyli reprezentanci Polski w uzbeckiej Samarkandzie w mistrzostwach świata w kajakarstwie w konkurencjach nieolimpijskich. Złota wywalczyli kanadyjkarze – Oleksii Koliadych w jedynce na 200 metrów i Wiktor Głazunow na 5000 metrów.

Polska do Uzbekistanu wysłała dziewięcioosobową reprezentację. Nie zabrakło w niej olimpijczyków z Paryża. O medale rywalizowali Jakub Stepun, Przemysław Korsak i Wiktor Głazunow.

Koliadych znów potwierdził, że należy do czołówki „jedynek” na najkrótszym dystansie. Zawodnik po emocjonującym finiszu pokonał o 0.42 sekundy Hiszpana Pablo Granę.

Głazunow startował w trzech konkurencjach – w jedynce na 500 metrów zajął piąte miejsce, w duecie z Koliadychem nie ukończył biegu w dwójce na 1000 metrów, natomiast w rywalizacji na pięć kilometrów wygrał z dużą, bo blisko 16-sekundową przewagą.

Stepun swoich sił spróbował w K1 na 200 metrów, kończąc zmagania na drugiej pozycji. Polski zawodnik musiał uznać wyższość jedynie Portugalczyka Messiasa Baptisty.

Pozostałe osady nie zdołały stanąć na podium. Sławomir Witczak był czwarty w finale K1 na 500 metrów. Czwórka mieszana w składzie: Stepun, Korsak, Justyna Iskrzycka i Julia Olszewska zajęła piąte miejsce.

Słabo poradziły sobie kajakarki. Iskrzycka w „jedynce” na 1000 metrów odpadła po przedbiegu. Katarzyna Kołodziejczyk z Zawiszy Bydgoszcz na półfinale zakończyła występ w K1 na 200 metrów. Kołodziejczyk wraz z Sandrą Ostrowską (również Zawisza) także w półfinale odpadły z konkurencji K2 na 200 metrów.

Sport

PGE Ekstraliga - Spotkania GKM-u i Apatora przełożone, na trybunach pojawią się kibice

PGE Ekstraliga - Spotkania GKM-u i Apatora przełożone, na trybunach pojawią się kibice

2021-05-07, 17:06
Tauron 1. Liga - Jan Galabov nie do zatrzymania w Łuczniczce. Visła o krok od brązu

Tauron 1. Liga - Jan Galabov nie do zatrzymania w Łuczniczce. Visła o krok od brązu

2021-05-06, 21:13
PZKosz - Koszykarze z regionu powalczą o awans na Igrzyska

PZKosz - Koszykarze z regionu powalczą o awans na Igrzyska

2021-05-06, 11:14
Nowy klub i nowa akademia. Wilfredo Leon Venero buduje siatkówkę w Toruniu

Nowy klub i nowa akademia. Wilfredo Leon Venero buduje siatkówkę w Toruniu

2021-05-05, 19:17
Piłkarskie ME 2021 - Będzie więcej piłkarzy w kadrze. Wszystko przez koronawirusa

Piłkarskie ME 2021 - Będzie więcej piłkarzy w kadrze. Wszystko przez koronawirusa

2021-05-04, 15:45
Tauron 1. Liga - Visła przegrywa we Wrocławiu. W rywalizacji o brąz mamy remis

Tauron 1. Liga - Visła przegrywa we Wrocławiu. W rywalizacji o brąz mamy remis

2021-05-04, 11:57
Pod patronatem Wilfredo Leona, w Toruniu powstaje nowy klub siatkarski

Pod patronatem Wilfredo Leona, w Toruniu powstaje nowy klub siatkarski

2021-05-04, 10:36
eWinner 1. Liga - Polonia przegrywa w Krośnie

eWinner 1. Liga - Polonia przegrywa w Krośnie

2021-05-03, 17:54
eWinner 2. Liga - Olimpia wygrywa Z Elblągiem. Walka o utrzymanie trwa [wideo]

eWinner 2. Liga - Olimpia wygrywa Z Elblągiem. Walka o utrzymanie trwa [wideo]

2021-05-02, 16:11
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrali Ligę Mistrzów

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrali Ligę Mistrzów!

2021-05-02, 11:18
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę