Udane HMP dla Kingi Gackiej i Igi Baumgart-Witan. Pierwsza z nich skupia się na zawodach w Glasgow

2024-02-25, 14:25  Patryk Głowacki/Redakcja
Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka pokazały się z bardzo dobrej strony podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu/Fot. Przemysław Mazurek, archiwum

Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka pokazały się z bardzo dobrej strony podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu/Fot. Przemysław Mazurek, archiwum

Lekkoatletki BKS-u Bydgoszcz – Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka udanie zaprezentowały się w finale biegu na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski rozegranych w Toruniu. Gacka zdobyła brązowy medal.

Z kolei Baumgart-Witan przybiegła tuż za nią, co i tak jest sukcesem, zważywszy na fakt, że zawodniczka wróciła do rywalizacji po 17 miesiącach przerwy. Zadowolona z występu córki jest jej mama, a zarazem trenerka obu sprinterek, Iwona Baumgart.

– Po to walczymy, żeby Iga mogła się zakwalifikować do sztafety na Igrzyska Olimpijskie, ale będziemy też walczyć o jak najlepszy wynik indywidualny. To warunkuje później powołania do sztafety, ale mamy też ambicje, żeby Iga mogła biegać indywidualnie również na Mistrzostwach Europy. Być może uda się też zrobić rekord życiowy, a to będzie skutkowało tym, że zrobi też minimum indywidualne na Igrzyska Olimpijskie – podkreślała Baumgart.

Według trenerki Kingi Gackiej, brązowa medalistka z Torunia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. – Kinga jest bardzo zdolna i utalentowana. Wiem, że jeszcze dużo pracy przed nią, ale jesteśmy na dobrym miejscu. Wiem, że stać ją na dużo więcej latem. Myślę, że to, że w tej bezpośredniej walce wygrała teraz z Igą i była bardzo blisko Justyny Święty, to dla niej samej też jest bardzo duża motywacja do dalszej ciężkiej pracy i do tego, żeby uwierzyła sama w swoje możliwości.

Niedługo Gacka wystąpi w sztafecie na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow (1-3 marca).

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

2021-04-19, 00:03
eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję

eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję!

2021-04-18, 17:36
Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

2021-04-18, 13:30
PGE Ekstraliga - Pogoda torpeduje rozgrywki, GKM nie pojedzie w niedzielę

PGE Ekstraliga - Pogoda torpeduje rozgrywki, GKM nie pojedzie w niedzielę

2021-04-16, 14:45
Energa Basket Liga Kobiet - Nie będzie meczu o trzecie miejsce, Basket 25 kończy sezon z brązem

Energa Basket Liga Kobiet - Nie będzie meczu o trzecie miejsce, Basket 25 kończy sezon z brązem

2021-04-16, 08:30
Tauron 1. Liga - Koniec sezonu dla Mariusza Marcyniaka

Tauron 1. Liga - Koniec sezonu dla Mariusza Marcyniaka

2021-04-15, 15:03
Piłkarskie ME 2021 - Gdzie zagra reprezentacja Polski

Piłkarskie ME 2021 - Gdzie zagra reprezentacja Polski?

2021-04-15, 13:19
PGE Ekstraliga - Mecz Apatora przełożony, spotkanie GKM-u w niedzielę na naszej antenie

PGE Ekstraliga - Mecz Apatora przełożony, spotkanie GKM-u w niedzielę na naszej antenie!

2021-04-14, 18:26
Zbigniew Boniek - Sportowcy są najlepszymi ambasadorami szczepień

Zbigniew Boniek - Sportowcy są najlepszymi ambasadorami szczepień

2021-04-14, 14:45
Olimpijczycy i piłkarska reprezentacja z przyspieszonymi szczepieniami przeciw COVID-19

Olimpijczycy i piłkarska reprezentacja z przyspieszonymi szczepieniami przeciw COVID-19

2021-04-14, 13:12
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę