Przywieźli do regionu srebrne medale HME w hokeju na trawie. „Dopiero zaczynamy”

2024-02-14, 06:30  Redakcja
Trzech reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego brało udział w sukcesie reprezentacji/fot.: Patryk Głowacki

Trzech reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego brało udział w sukcesie reprezentacji/fot.: Patryk Głowacki

Trzech przedstawicieli naszego województwa zdobyło niedawno z reprezentacją Polski srebrny medal halowych mistrzostw Europy w hokeju na trawie. Na boisku rywalizowali Mateusz Hulbój z LKS-u Rogowo i Jakub Janicki z LKS-u Gąsawa. Członkiem sztabu szkoleniowego był natomiast Patryk Karamuz z HK Pomorzanina Toruń.

Dla Hulbója to bardzo ważne osiągnięcie. – Jeden z cenniejszych i najważniejszych sukcesów w karierze. To dobry bodziec energii. W tym roku będę miał 31 lat i nie wiem, jak długo jeszcze pogram w hokeja – powiedział zawodnik.

Karamuz, czyli trener wspierający, zaznaczył, że obecna kadra jest głodna kolejnych sukcesów. – My dopiero zaczynamy. Za rok zagramy w halowych mistrzostwach świata. Nic tylko trenować i przygotować się na tę imprezę. Chcemy iść po więcej, mając młody, dobry i ambitny zespół – stwierdził członek sztabu szkoleniowego.

Zdaniem Janickiego reprezentacja potrzebuje wsparcia do dalszego rozwoju. – Chyba nikt z naszego środowiska nie spodziewał się medalu, szczególnie że nie mieliśmy wybitnych przygotowań. Pokazaliśmy duże umiejętności, ale by w dłuższej perspektywie dobrze się prezentować, potrzebne są środki na przygotowania – zaznaczył hokeista.

Rozmowy z Patrykiem Karamuzem, Mateuszem Hulbójem i Jakubem Janickim:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

IO w Tokiokajakarstwo. Srebro dla Polski - Naja i Puławska zdobyły medal w K2 500 m

IO w Tokio/kajakarstwo. Srebro dla Polski - Naja i Puławska zdobyły medal w K2 500 m

2021-08-03, 08:30
Białoruska sprinterka Kryscina Cimanouska otrzymała wizę humanitarną. Bydgoszcz oferuje pomoc

Białoruska sprinterka Kryscina Cimanouska otrzymała wizę humanitarną. Bydgoszcz oferuje pomoc!

2021-08-02, 20:38
Z wielką pompą Grudziądz przywitał medalistkę z Tokio

Z „wielką pompą” Grudziądz przywitał medalistkę z Tokio

2021-08-02, 20:17
IO w Tokio - Udany poniedziałek Michalika, koniec szans w siatkówce plażowej

IO w Tokio - Udany poniedziałek Michalika, koniec szans w siatkówce plażowej

2021-08-02, 17:48
Wytrenowani maksymalnie, gotowi zdobywać medale wyruszają na podbój Tokio [zdjęcia]

Wytrenowani maksymalnie, gotowi zdobywać medale wyruszają na podbój Tokio [zdjęcia]

2021-08-02, 16:10
IO w Tokiolekkoatletyka - Nowicki i niepewny Fajdek w finale

IO w Tokio/lekkoatletyka - Nowicki i niepewny Fajdek w finale

2021-08-02, 08:42
Polonia przegrywa z Wilkami. Jest jeszcze szansa na play-off dla Bydgoszczy

Polonia przegrywa z Wilkami. Jest jeszcze szansa na play-off dla Bydgoszczy?

2021-08-01, 19:04
Włodarczyk pokazała moc, siatkarze zdominowali Kanadę, żeglarki walczą o złoto - podsumowanie niedzieli

Włodarczyk pokazała moc, siatkarze zdominowali Kanadę, żeglarki walczą o złoto - podsumowanie niedzieli

2021-08-01, 17:11
Siatkówka. Czwarte zwycięstwo Polaków w Tokio Które miejsce w grupie

Siatkówka. Czwarte zwycięstwo Polaków w Tokio! Które miejsce w grupie?

2021-08-01, 10:03
IO w Tokio - W sobotę pierwsze złoto Polski, dyskwalifikacja walczącego o medal Myszki

IO w Tokio - W sobotę pierwsze złoto Polski, dyskwalifikacja walczącego o medal Myszki

2021-08-01, 00:52
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę