Wojciech Fortuna o zwycięstwie Stocha: jeszcze dziś nie mogę ochłonąć

2014-02-10, 13:56  Polska Agencja Prasowa

Mistrz olimpijski w skokach narciarskich z 1972 roku Wojciech Fortuna powiedział PAP, że nie może ochłonąć po zwycięstwie Kamila Stocha w Soczi. Dla złotego medalisty z Sapporo niedzielny konkurs był jednym z najpiękniejszych jakie w życiu widział.

"Nie mogę ochłonąć i to jest wspaniałe uczucie! To był chyba dla mnie, jako kibica, najpiękniejszy konkurs. Byłem pierwszy i przez 42 lata jedyny, a teraz mam wreszcie następcę" - cieszył się wzruszony Fortuna.

Po raz kolejny podkreślił, że w Stochu widział swojego następcę od wielu lat. "Tak jak i w Małyszu, któremu pechowo się tego złota nie udało zdobyć. Moje doświadczenie ze skoczni mówiło mi o Kamilu: to właśnie on! Cieszę się, że moje dobre wróżby sprawdziły się już częściowo w ubiegłym roku, gdy sięgnął po tytuł mistrza świata" - zauważył były skoczek mieszkający obecnie w Gorczycy na Podlasiu.

Dodał ze śmiechem, że znów pokusi się o prorokowanie, czyli wielkie medalowe szanse w kolejnym z dwóch olimpijskich występów polskich skoczków. "Myślę, że w sobotę będzie złoto na dużej skoczni, ponieważ na takich obiektach Kamil jest jeszcze lepszy" - stwierdził krótko.

Niestety mistrz olimpijski z Sapporo nie ma podobnej pewności, co do podium dla drużyny (17 lutego). "Chociaż muszę przyznać, że wczoraj cała czwórka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie! Jednak trzeba pamiętać, że na takiej imprezie jak igrzyska, żeby włączyć się pewnie w walkę o medale, trzeba mieć bardzo równą ekipę. Gdyby wczoraj wszyscy byli w piętnastce, to niemal nie miałbym wątpliwości, że znajdą się w najlepszej trójce".

I dodał: "Mam jednak wciąż nadzieję, że Kubacki i Żyła poukładają sobie to wszystko w głowach, a trener Kruczek podejmie dobrą decyzję i po prostu nie będę miał tym razem racji. Życzę im i sobie tego z całego serca, bo znów są tak blisko sukcesu jak przed rokiem na MŚ we Włoszech" - podsumował Fortuna. (PAP)

narciarstwo

Sport

MŚ siatkarzy 2018 - Polska wygrała z Belgią w meczu towarzyskim

MŚ siatkarzy 2018 - Polska wygrała z Belgią w meczu towarzyskim

2018-09-05, 09:55
Vuelta a Espana 2018 - druga wygrana Vivianiego, Simon Yates wciąż liderem

Vuelta a Espana 2018 - druga wygrana Vivianiego, Simon Yates wciąż liderem

2018-09-05, 09:51
Piłkarska LN  Kamil Glik: po mundialu miałem cięższy okres

Piłkarska LN – Kamil Glik: po mundialu miałem cięższy okres

2018-09-05, 09:43

ME na żużlu - tor na Stadionie Śląskim pod troskliwą opieką

2018-09-05, 09:36
US Open 2018  Federer przegrał w czwartej rundzie z Millmanem

US Open 2018 – Federer przegrał w czwartej rundzie z Millmanem

2018-09-04, 11:27
PZPN ujawnił raport sztabu kadry Nawałki dot. mistrzostw świata

PZPN ujawnił raport sztabu kadry Nawałki dot. mistrzostw świata

2018-09-04, 11:21
El. MŚ koszykarzy - bez Łukasza Koszarka i Przemysława Karnowskiego

El. MŚ koszykarzy - bez Łukasza Koszarka i Przemysława Karnowskiego

2018-09-04, 11:11
Artiom Łaguta zostaje w Grudziądzu

Artiom Łaguta zostaje w Grudziądzu

2018-09-04, 08:19
Polska - Reszta Świata 46:44 na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Polska - Reszta Świata 46:44 na Stadionie Śląskim w Chorzowie

2018-09-01, 18:22
Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz po zaciętym meczu przegrywa z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz po zaciętym meczu przegrywa z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki

2018-09-01, 18:13
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę