Szkolna hala wypełniła się po brzegi. W Dąbrowie Chełmińskiej odbył się turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej

2023-02-18, 16:42  Redakcja
Hala Zespołu Szków w Dąbrowie Chełmińskiej została całkowicie zapełniona. Fot.: Patryk Głowacki

Hala Zespołu Szków w Dąbrowie Chełmińskiej została całkowicie zapełniona. Fot.: Patryk Głowacki

W turnieju udział wzięli również uczniowie z pierwszych klas podstawówki. Fot.: Patryk Głowacki

W turnieju udział wzięli również uczniowie z pierwszych klas podstawówki. Fot.: Patryk Głowacki

W Zespole Szkół w Dąbrowie Chełmińskiej odbył się kolejny turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej – cyklu szachowych wydarzeń skierowanych do uczniów, zarówno tych z najmłodszych klas, jak i powoli kończących edukację. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, gdyż do rywalizacji przystąpiło ponad 130 uczestników.

Dyrektor placówki, Tomasz Minorczyk, bardzo cieszył się z możliwości zorganizowania turnieju. – Już wcześniej rozgrywaliśmy turnieje, lecz były one wewnątrzszkolne. Trzeba było wyjść na zewnątrz. Pojawiła się taka okazja. Organizator Międzyszkolnej Ligi Szachowej skorzystał z naszych możliwości, dlatego też z przyjemnością propagujemy tę szlachetną grę – opisał dyrektor.

Dla wielu uczestników wynik był często sprawą drugorzędną. Liczyła się przede wszystkim możliwość gry w szachy na żywo. – W ten sposób gra się o wiele ciekawiej. Inaczej patrzy się na szachownicę, widzi się przeciwnika, jest ta presja czasu – powiedział 18-letni Kacper. – Po prostu widzisz, że grasz z kimś, a nie jakimś programem – stwierdził 14-letni Bohdan. – Przy grze na żywo można spróbować zastraszyć rywala wzrokiem – dodała natomiast 12-letnia Swietlana.

Choć zawodnicy walczyli o zwycięstwo w swoich kategoriach, to jednak organizatorzy zadbali, by każdy otrzymał drobną nagrodę.

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Żużlowcy z regionu modlili się w Górsku o zdrowy i szczęśliwy sezon [dźwięk]

Żużlowcy z regionu modlili się w Górsku o zdrowy i szczęśliwy sezon [dźwięk]

2020-03-08, 13:27
Bydgoscy siatkarze wygrali, ale ekstraklasy nie uratują [dźwięk]

Bydgoscy siatkarze wygrali, ale ekstraklasy nie uratują [dźwięk]

2020-03-07, 18:51
Sensacja w Bydgoszczy Artego przegrało z ostatnią drużyną w tabeli [dźwięk]

Sensacja w Bydgoszczy! Artego przegrało z ostatnią drużyną w tabeli [dźwięk]

2020-03-07, 18:41
Toruńscy hokeiści oficjalnie zakończyli sezon [dźwięk]

Toruńscy hokeiści oficjalnie zakończyli sezon [dźwięk]

2020-03-07, 14:39
Anwil wygrał w Gliwicach, Polski Cukier przegrał w Gdyni

Anwil wygrał w Gliwicach, Polski Cukier przegrał w Gdyni

2020-03-06, 22:10
Bydgoscy żużlowcy wrócili z obozu w Cetniewie, aby spotkać się z kibicami

Bydgoscy żużlowcy wrócili z obozu w Cetniewie, aby spotkać się z kibicami

2020-03-06, 17:11
Wyrok ws. korupcji w piłce nożnej. Jest wątek bydgoski

Wyrok ws. korupcji w piłce nożnej. Jest wątek bydgoski

2020-03-06, 16:50
Tenisiści stołowi z Torunia zgodnie z planem wygrali kolejny mecz Superligi

Tenisiści stołowi z Torunia zgodnie z planem wygrali kolejny mecz Superligi

2020-03-05, 20:29
Paweł Wojciechowski ambasadorem Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu [wideo]

Paweł Wojciechowski ambasadorem Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu [wideo]

2020-03-05, 17:08
Artego wygrało w Polkowicach, a Energa przegrała w Gorzowie

Artego wygrało w Polkowicach, a Energa przegrała w Gorzowie

2020-03-04, 20:41
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę