Soczi - Thomas Morgenstern chce wystartować w igrzyskach

2014-01-23, 15:06  Polska Agencja Prasowa

Austriacki skoczek narciarski Thomas Morgenstern ma nadzieję, że mimo wypadku jakiemu uległ dwa tygodnie temu na obiekcie w Kulm, wystartuje w zbliżających się igrzyskach w Soczi. "Chcę tam pojechać" - powiedział na konferencji prasowej w Klagenfurcie.

"Zamierzam wrócić do formy jeszcze przed igrzyskami. Nie chodzi mi nawet o medale. Po prostu udział w olimpiadzie jest dla mnie czymś wyjątkowym" - podkreślił.

Po upadku na mamucie w Kulm 10 stycznia, Morgenstern trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy oraz zbitymi płucami. Bardzo szybko jednak dochodził do siebie i już sześć dni później został wypisany. Przewieziono go do prywatnej klinki Mariahilf w Klagenfurcie, gdzie przechodzi rehabilitację i powoli wraca do treningów.

"Film z upadkiem obejrzałem raz i wystarczy. Chciałem wiedzieć co i dlaczego się stało oraz zminimalizować strach przed powrotem na skocznię. Oczywiście, że pomyślałem o zakończeniu kariery, ale nie chcę tego robić w takich okolicznościach" - dodał 27-letni zawodnik.

Morgenstern ma w dorobku trzy złote medale olimpijskie. W Turynie (2006) triumfował na dużej skoczni indywidualnie oraz drużynowo, a w Vancouver (2010) austriacki zespół obronił tytuł. (PAP)

narciarstwo

Sport

Tour de France 2018 - Majka ósmy w Carcassone, wygrał Duńczyk Nielsen

Tour de France 2018 - Majka ósmy w Carcassone, wygrał Duńczyk Nielsen

2018-07-23, 07:03
Lekkoatletyczne MP  Kotwiła poprawiła rekord Polski Szewińskiej

Lekkoatletyczne MP – Kotwiła poprawiła rekord Polski Szewińskiej

2018-07-23, 06:58
Lekkoatletyczne MP  Włodarczyk z najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie

Lekkoatletyczne MP – Włodarczyk z najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie

2018-07-23, 06:53
Formuła 1 - Hamilton wygrał Grand Prix Niemiec

Formuła 1 - Hamilton wygrał Grand Prix Niemiec

2018-07-23, 06:50
Andrzej Bargiel jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z K2

Andrzej Bargiel jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z K2

2018-07-22, 16:14

Andrzej Bargiel osiągnął szczyt K2, przygotowuje się do zjazdu na nartach

2018-07-22, 09:44

Lekkoatletyczne MP – Hołub-Kowalik królową 400 m

2018-07-21, 23:22

Tour de France 2018 - Omar Fraile wygrał w Mende, Sagan w czołówce

2018-07-21, 23:18

Letnia GP w skokach – Polska wygrała drużynowy konkurs w Wiśle

2018-07-21, 23:07

Grand Prix Wielkiej Brytanii – Zmarzlik najlepszy w Cardiff, Janowski trzeci

2018-07-21, 22:46
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę