MŚ w Katarze: Czesław Michniewicz spokojny przed meczem z Argentyną

2022-11-29, 19:20  Redakcja/IAR
Czesław Michniewicz ma już plan na Argentynę. Fot.: Friedemann Vogel

Czesław Michniewicz ma już plan na Argentynę. Fot.: Friedemann Vogel

Wielkimi krokami zbliża się mecz Polska – Argentyna, który zdecyduje o tym, czy Polacy zagrają w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Przed spotkaniem spokój zachowuje trener polskiej reprezentacji, Czesław Michniewicz. – Nasi piłkarze zagrają na swoim najwyższym poziomie – zapowiedział selekcjoner.

Przed turniejem pojedynek z Argentyną elektryzował najbardziej. Polska trafiła w grupie C na jednego z głównych faworytów mundialu. Wielu zakładało w tym starciu porażkę. Mistrzostwa zmieniły jednak okoliczności. Po pierwsze, „Albicelestes” zaprezentowali się poniżej oczekiwań. Po drugie Polska, jeśli chce liczyć tylko na siebie, musi przynajmniej zremisować. To pozwoli jej wyjść z grupy, może nawet z pierwszego miejsca.

Dość komfortowa sytuacja sprawiła, że wielu kibiców nastawiło się na mecz wizualnie zbliżony do tego, co zobaczyli w rywalizacji Polska – Meksyk. Na konferencji prasowej Czesław Michniewicz zapowiedział jednak, iż nic takiego nie ma w planach. – Musimy być gotowi na każdy wariant. Granie na 0:0 jest niebezpieczne. Trzeba zakładać, że Argentyna zawsze może strzelić gola. Będą takie chwile, kiedy po stracie piłki zastosujemy wysoki pressing, ale na pewno nie będziemy się przesadnie odkrywać. Jeśli będzie okazja do ataku pozycyjnego, to spróbujemy – powiedział selekcjoner.

Jeśli chodzi o rywali, uwagę głównie skupia Lionel Messi. Wielka gwiazda futbolu gra najpewniej swój ostatni mundial, dlatego napastnik jest szczególnie zmotywowany, by poprowadzić drużynę do zwycięstwa. – Jak powstrzymać Messiego? Cały świat zastanawia się nad tym od 18 lat – stwierdził Michniewicz. – Jeden piłkarz go nie zatrzyma. Musimy robić to w sposób zespołowy. Jesteśmy na to przygotowani, choć wiem, że wielu miało już taki pomysł, a później życie wszystko weryfikowało – dodał trener.

Opiekun polskiego zespołu zachowuje jednak spokój przed środowym pojedynkiem. – Nasi piłkarze zrobią wszystko, co w ich mocy, zagrają na swoim najwyższym poziomie. O zaangażowaniu nie mówię, bo ta drużyna zawsze będzie zaangażowana. Mam nadzieję, że wykorzystamy swój potencjał. Niech piłkarze podejdą do meczu z otwartymi głowami, ale też radosnym sercem, bo mecz z Argentyną na mundialu to coś szczególnego – przyznał selekcjoner.

Czesław Michniewicz przed meczem z Argentyną. Źródło: Redakcja Sportowa PR/T. Kowalczyk

Mówią Karol Świderski i Łukasz Skorupski. Źródło: Redakcja Sportowa PR/F. Jastrzębski

Sport

Lotto Bydgostia spotkała się w rodzinnym gronie, świętując sukcesy. Odbył się coroczny Piknik Wioślarski

Lotto Bydgostia spotkała się w rodzinnym gronie, świętując sukcesy. Odbył się coroczny Piknik Wioślarski

2026-06-09, 06:30
Weteran dalej w kadrze Twardych Pierników Toruń. Damian Kulig pozostał w drużynie

Weteran dalej w kadrze Twardych Pierników Toruń. Damian Kulig pozostał w drużynie

2026-06-08, 19:34
Trenerzy Barcelony szkolili dzieciaki na boiskach Chemika Bydgoszcz Za nami Barca Camp

Trenerzy Barcelony szkolili dzieciaki na boiskach Chemika Bydgoszcz! Za nami Barca Camp

2026-06-08, 14:50
Wygraj bilety na Drużynowy Puchar Świata w Warszawie Odpowiedz na pytanie i walcz o nagrodę

Wygraj bilety na Drużynowy Puchar Świata w Warszawie! Odpowiedz na pytanie i walcz o nagrodę

2026-06-08, 13:00
IV Liga: Chemik tylko zremisował z niżej notowanym zespołem. Unia Solec zakończyła sezon [wyniki 33. kolejki]

IV Liga: Chemik tylko zremisował z niżej notowanym zespołem. Unia Solec zakończyła sezon [wyniki 33. kolejki]

2026-06-08, 09:55
Wioślarze Bydgostii i AZS-u UMK zdominowali MP seniorów. Łącznie 25 medali dla zawodników z regionu

Wioślarze Bydgostii i AZS-u UMK zdominowali MP seniorów. Łącznie 25 medali dla zawodników z regionu

2026-06-08, 08:48
MŚ w koszykówce 3x3: Amerykanki i Łotysze najlepsi w Warszawie

MŚ w koszykówce 3x3: Amerykanki i Łotysze najlepsi w Warszawie

2026-06-07, 23:17
French Open 2026: Zverev przełamał finałową klątwę

French Open 2026: Zverev przełamał finałową klątwę

2026-06-07, 21:24
Klaudia Zwolińska znów na podium. Drugie srebro w Pradze dla medalistki IO

Klaudia Zwolińska znów na podium. Drugie srebro w Pradze dla medalistki IO

2026-06-07, 18:58
Liga Narodów 2026: Polki przegrały z gospodyniami turnieju

Liga Narodów 2026: Polki przegrały z gospodyniami turnieju

2026-06-07, 16:24
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę